Příběhování

Etneteří příběhování byl cyklus pravidelného setkávání se zaměstnanců Etnetery, ale i lidí zvenčí v prostorách Smíchovského HUBu. Za pomoci rozmanitých příběhů, přednášek a her jsme hledali vlastní cestu ke svobodě a zároveň si vzájemně předávali zkušenosti s radostmi a starostmi, které nás při tom potkali.

Ilustrační obrázek

Čtvrté Etneteří příběhování (15.8.2012)

05. 09. 2012 13:15       autor: HMa    komentářů: 0

Na čtrvtém Etneteřím příběhování jsme se pokusili najít odpověď na otázku, jestli potřebujeme ve firmě certifikát ISO, popř. čím ho nahradit a jestli je vůbec třeba ho něčím nahrazovat?
 

Na takovéto zásadní téma bylo potřeba pořádně se soustředit, proto Pajda přišel s rozcvičkou, která naši pozornost zásadním způsobem utužila. Každý příchozí dostal papírek s instrukcemi, co udělat, uslyší-li v průběhu úvodního projevu určité slovo.

Rozcvička účel splnila a účastníci pak bouřlivě reagovali i v dalším průběhu večera.
Chtěli jsme rozlousknou otázku, zda je certifikát ISO třeba či nikoli. Podle modelu "hodný a zlý policajt" byla vedena i úvodní prezentace. Lucas reprezentoval proud, který by ISO opustil, Mapix se postavil do role obhájce.

Prezentace nastartovala bouřlivou diskuzi, jejíž závěry byly celkem příjemným překvapením.
ISO se v Et neteře před lety zavádělo i proto, že ho někteří klienti v rámci výběrových řízení vyžadovali. Při tvorbě standardizovaných norem jsme tehdy vycházeli už z dřívějších pravidel, takže i naši auditoři (v rozporu s obecnou představou spíše rádci než policajti) byli překvapení jejich funkčností a nemuseli provádět mnoho změn.
Jelikož potřeba mít certifikát ISO pro obchodní účely už pominula, shodli jsme se v naprosté většině na tom, že se chceme přestat svazovat pravidelnými audity a naopak být pružnější ve změnách, obnovách a inovacích...
ALE!!! Shodli jsme se také na tom, že svoboda není to samé co anarchie, takže většina byla pro zachování jistých pravidel a postupů, byť nepopsaných do poslední podrobnosti. Jak bude do budoucna takový popis a nastavení vypadat je otázkou probíhající diskuze.

Po této bouřlivější části nám kluci z Etnetera Electronics odvyprávěli příběh této dceřiné firmy. Jak to všechno začalo, jaké byly jejich plány (a jak se průběžně měnily), na jaké překážky v praxi narážejí, kam až se dostali a co by rádi dále podnikli.

Nakonec si zájemci zkusili navrhnout vlastní design pro Macbook. Díla jsou ovlivněna pozdní hodinou i stupněm konzumace alkoholu, ale kdoví, jestli se v budoucnu některé skutečně neobjeví v nabídce.

 

Fotogalerie

Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
Obrázek fotogalerie
 
 
 
Sdílet odkaz:
tisk

Diskuze k článku

K článku nebyl zatím přidán komentář.

Přidat příspěvek

 

RSS - Blog


RSS kanál Blogu

Offlineblog

Offlineblog
 
Doporučujeme: Nabídka práce, volná pracovní místa - pracovní portál SPRÁVNÝKROK.CZ