Menu

Řešení, které zrychlí nejen načítání stránek, ale poskytne i ochranu před útoky z internetu

Pokročilé funkce z enterprise světa vám nyní přinášíme formou služby, bez nutnosti se dlouhodobě zavázat k jejímu používání. Vyberte si jeden z našich čtyř programů a začněte se věnovat tomu, co je pro vás opravdu důležité!

Etnetera Web Akcelerátor CDN vám pomáhá v realizaci vašich představ o dokonale fungující webové prezentaci. Ať už provozujete firemní stránky, eshop nebo sázkový portál, odezva stránek pro vás musí být klíčovým faktorem. Připravili jsme pro Vás službu, která přináší kombinaci skvělé úrovně bezpečnosti a opravdu akcelerace, která byla dříve dostupná pouze v drahých enterprise zařízeních.

Po zvolení jednoho z programů jsou k dispozici dvě možnosti přesměrování DNS záznamů na vstupní bod naší služby:

  1. změna DNS záznamů prezentace (www.klient.cz) na námi dodaný CNAME
  2. změna DNS záznamů pouze domény, ze které je servírován statický obsah (např. static.klient.cz), na námi dodaný CNAME (v této variantě je rozsah služeb omezen pouze na tuto část prezentace

Od tohoto okamžiku jsou dostupné v závislosti na variantě programu následující komponenty:

Web Appliacation Firewall (WAF)

Web Appliacation Firewall poskytuje ochranu proti řadě běžných technik napadení prezentace - SQL injection, Cross-site scripting, a jiné. Pro minimalizaci tzv. False positive událostí je potřeba před jeho nasazením do produkčního prostředí důsledně zkontrolovat funkčnost prezentace. Proto je jeho nasazení časově náročnější.

CDN

Použitím technik pro cachování a kompresi obsahu výrazně zrychlujeme odezvu webových aplikací. Výsledkem je lepší uživatelská zkušenost a také vyšší pozice (rank) v populárních vyhledávačích. Prostory pro pro data jednotlivých klientů jsou oddělena a invalidace obsahu se provádí jednoduchým voláním API, které má klient k dispozici.

DDOS protekce

DDOS protekce je především postavena na aplikační úrovni, kdy je řadou různých technik odstíněn (D)DoS útok od systémů zákazníka. Kromě zahlcení webové prezentace http požadavky (používáno např. hnutím Anonymous s využitím nástroje HOIC) chrání EWA CDN také proti útokům typu Slowloris, slow headers nebo RUDY.

Naší službu neustále vylepšujeme a tak jsme postupně přidali i další vlastnosti, které naši zákazníci oceňují, jako je:

  • Loadbalancing návštěvnosti pro backend servery
  • Protokol SPDY, který výrazně urychluje načítání obsahu prezentace a dnes je součástí návrhu HTTP/2.0.
  • IPv6 terminace, která přináší dostupnost prezentace v sítích IPv6 nezávisle na připravenosti infrastruktury klienta.
  • GeoIP limitace umožňuje omezit dostupnost obsahu prezentace jen pro určité země.
  • SSL terminace pro odlehčení zátěže backend serverů.
  • Ochrana proti crawlerům neboli takzvaným stahovačům obsahu, kteří jej dále využívají ke konkurenčnímu boji.

Službu EWA CDN si u nás můžete vyzkoušet zcela zdarma v rámci měsíčního testovacího období a sami se vyhodnotit její přínos pro vaší prezentaci!