Offlineblog | Etnetera

Offlineblog

Letos naposledy

21. prosince 2007

Dlouho jsme se rozhodovali, co dát na tabuli s koncem roku. Vše za nás vyřešila náhoda. Při mazání jsme narazili na překrásný betlém neznámého autora. Historici umění ho zařadili někam mezi gotiku a naivní malíře poloviny 20. století.

Protože si chceme také trochu oddychnout, předáváme offlineblog kolegům na Slovensko. Užijte si volna, děkujeme za přízeň a těšíme se, že se v lednu setkáme u dalších dílů.

Obchod v umění, umění v obchodu

13. prosince 2007

Ostuda s obrněnými transportéry OT-64, které nedojely ke Svobodné Evropě, byla podnětem k dodávce nových strojů. Bohužel jich dorazilo také jen pár a z nich navíc čtvrtina s vadami. Výrobce si asi řekl: "Ministra obrany jim dělá ženská, ona to nepozná". Neznalost historie (zejména část o dívčí válce) se mu ale nevyplatila, odvážná Vlasta řekla: "Ne"! Kde udělali soudruzi v Rakousku chybu?

Poznámka k libretu opery: Mluva obchodníků a politiků není příliš libozvučná. Nasazení klasické Cimrmanovy akustické konstanty je ideálním řešením.

Kde je Franta, tam je zábava (a peníze).

10. prosince 2007

Určitě to znáte. Neděle, pohodička, klídek, venku zima, doma teplo, v bedně něco zajímavého a do toho drahá polovička: "Pojď se projít"! Trochu otrava, že? Teď je ale čas na změnu, protože dříve bezcílné bloumání může mít celkem příjemný finanční efekt. Takže, hurá ven! Psa vezměte s sebou (nejlépe bojové plemeno).

Jsme potěšeni

5. prosince 2007

Víme, že nás někteří chválíte i v komentářích a moc nás to těší. Ale taková offlinepochvala, podpořená pohlazením, kachnou s knedlíkem a pivem, to je jiná liga. Uznejte sami!

Bohužel

4. prosince 2007

Chtěli jsme se podělit o naše zkušenosti, zlepšit služby a pomoci ostatním. Připravili jsme úžasný studijní program se spoustou velmi zajímavých přednášek a cvičení. Ale za tyhle peníze to dělat nebudeme!

Zimní problémy

29. listopadu 2007

Mráz začíná malovat na okna, řekli by romantici. Ale pro administrátora offlineblogu představuje nemalou překážku. Zde je pár postřehů:
- namrzlá tabule se nedá smazat,
- ruce mrznou ať je voda teplá nebo studená,
- po smazání se může s odsekáváním ledu začít znova,
- grafická úroveň je nepřímo úměrná promrzlosti prstů,
- lezení po žebříku a rum na zahřátí není nejšťastnější spojení,
- vlivem mrazu se kovové předměty stávají lepkavými,
- hliník, ze kterého je žebřík vyroben je také kov,
- s jazykem, přilepeným k žebříku se těžko do telefonuje o pomoc.

Máme to!

21. listopadu 2007

Stálo to hodně času, práce a papíru, ale nakonec nám certifikát s razítkem v recepci visí. Uf.

To je zmatek

16. listopadu 2007

Sobota bude náročný den. Výročí Sametové revoluce, pokus o další pochod holých lebek a nakonec fotbalový zápas Česko – Slovensko. Češi mají postup jistý, pár hráču je zraněno, takže se moc neví, kdo nastoupí. Zeptali jsme se náhodného, okolojdoucího policisty, jak to v sobotu vidí on? Odpověděl: "Já bych to všechno Rozehnal".

Užívejme občanská práva

13. listopadu 2007

Občané chtějí spolurozhodovat o dění v jejich okolí. S referendem o radaru, Národní knihovně, Národním stadionu a tunelu Blanka to nevyšlo, tak se zaměřili na jinou věc, a to sníh. Kolik jen způsobuje problémů v dopravě a při odklízení z chodníků, navíc klouže a studí. Odpůrci bílé nadílky ve městě tentokrát byli úspěšní. K přesvědčení váhajících obyvatel pomohli i strážci z Národního parku Yellowsnow s úderným heslem: "My se Vám na ten sníh můžeme vych*at". Jak se k výsledku postaví primátor? A jak Svatý Petr?

Procházka Prahou?

9. listopadu 2007

Zprávy v médiích varují, hrdinní mladíci se zamaskovanými obličeji zase dementují a člověk neví, jak se v tom má vyznat. Zatím to vypadá, že jakási parta elektromechaniků si chce organizovaně, bez jakýchkoli postranních úmyslů, prohlédnout pražské památky. Kdyby náhodou nefungovalo veřejné osvětlení, chtějí si s sebou vzít zapálené louče. To je divné, to jako lidé od fochu neznají baterky?

Je doba stahování

6. listopadu 2007

Řekněme si pravdu. Stahoval každý, a kdo tvrdí, že ne, ten stahuje dodnes.

Probl0m s Ameri4anz

31. října 2007

Tak hrome, kdo se v tom hrabal< To p93e [pln2 n2co jin0ho. Tadz jsem to p5ep9n8tko n2kde vid2l. No, to si lidi po4tou.

Oživení v sále

29. října 2007

Po dlouhých měsících rozpačitého ticha zaplní pražský sál zase hudba a veselí. Načasování koncertu těsně po ukončení výstavy byl dobrý propagační tah. Sice by mohl nahrávat některým vtipálkům k různým komentářům, ale takoví my nejsme. Jednak víme, že do mrtvých se nekope a také se bojíme těch dvou žalobníčků (Martina a Michala).

Kde to ti novináři berou?

26. října 2007

I když ze vzorku v naší firmě vyloučíme některé jedince (šťastně ženaté, vážně zadané nebo třeba hráče golfu) stále tu zůstává početná skupina potenciálních rozsévačů.

To je jiná liga, co?

24. října 2007

Sport by měl přinášet zábavu i těm, kteří se jím živí. V úterý večer nám k tomu řekl nejmenovaný hráč londýnského klubu (nejedná se o překlad, umí celkem slušně česky): "Na tréninku většinou dřeme fyzičku nebo pilujeme standardky, takže možnost zahrát si na dvě brány jsme všichni uvítali s nadšením. Bylo to příjemné a moc děkujeme. Vedení klubu chce v tomto trendu pokračovat a slibuje i náročnější soupeře. Takže nás příště čeká jedenáctka robotů ASIMO a po ní starší žáci SK Líšeň".

Offline anketa podruhé

23. října 2007

Anketa se rozběhla, ale některé hlasy budeme muset ignorovat, protože byly zapsány křídou, která nepříslušela té správné kolonce. Takový hrubý zásah do hlasovacího zařízení porušuje podmínky ankety a snižuje objektivitu výsledků, to musí každý uznat, ne?

Offline anketa

22. října 2007

To jsou porad nejake spory, zda a kde ma stat nova knihovna. Ankety rikaji jednou tak a podruhe tak, ale jednou se ptaji politiku a jindy zase nekde daleko od Prahy, takze se z toho moc vycist neda. Bylo nacase, aby se nekdo zacal ptat lidi primo na miste, a to nezavisle a hlavne objektivne. Pozn. Nejak se nam zasekla diakritika, omlouvame se.

To snad ne.

17. října 2007

Viděli jste ty výsledky? To se nemohli ptát střízlivých lidí.

Vizionáři

15. října 2007

Budoucnost, to nejsou jen business plány nebo strategie. My používáme i staré, osvědčené věštění z trouby (teď už mikrovlnné).

Tuhle jsme ji asi trochu rozhicovali a viděli jsme zajímavé věci. Společnost A (doprava) si nechala za jistě nemalé peníze vypracovat od společnosti B (audity, poradenství) zprávu na téma cena jízdného. Společnost B ji udělala a poradila: "Tady trochu přidejte, tady trochu uberte". Společnost A si však přečetla (asi mezi řádky):"Všude hodně přidejte" a chystá se to udělat. No, alespoň bude na to čtení Offlineblogu více času.

Pokrok se nedá zastavit

12. října 2007

Po vzoru jedné televize i my přinášíme lepší kvalitu zpráv (tedy alespoň jejich podoby). Vyššího rozlišení dosahujeme naostřením křídy a formát 16:9 není problém na offlineblog nainstalovat. Moc dobře to nevypadá, ale nemůžeme zůstávat pozadu za trendy.

Ti v pozadí

8. října 2007

Když se blíží termín, nelze hledět na to, kolik je hodin a zda je víkend, den či noc. Ve finálovém blázinci je třeba mít zajištěn přísun energetických nápojů, zdravých i nezdravých jídel, ovoce, zeleniny, hroznového cukru, kyslíku, kafe,...

Máme to brát jako pochvalu?

5. října 2007

Tak tahle věta už něco znamená. Ale co vlastně?

Pomůžeme potřebným?

3. října 2007

Do potíží se může dostat kdokoli, pak se pomoc může hodit i lidem s nadprůměrným platem. Vybraná částka zatím není vysoká (hlavní je však ten morální význam) a ani měna není obvyklá. Zdroj blízký sociálním demokratům z Vídně k tomu uvádí: "I když je Jiří náš velmi dobrý přítel, peníze od nás nepocházejí, my jsme z grošů už dávno přešli na euro".

Pozor na ně

1. října 2007

Určitě jste je někdy také potkali, milence, kteří při jízdě v MHD nevnímají okolí a vášnivě se věnují jeden druhému. Svým nezodpovědným chováním mohou vyvolat nejen závist u spolucestujících, ale také zkázu celého dopravního prostředku, jak o tom svědčí hlášení hasičů.
Druhá možnost je, že to řidiči v těchto teplých dnech přehnali s topením.

Odvaha ano, ale...

26. září 2007

Náš pan profesor přednesl v USA svůj názor na globální oteplování, názor ekonoma. Ví ale, že jeho oponent Arnold nebyl vždycky guvernérem? Ví, co dělal předtím? Jak většinou končili jeho jeho protivníci? Viděl ho někdy bez saka?

Služba řidičům

21. září 2007

Zapůjčili jsme na víkend plochu Technické správě komunikací. Souhlasíme s tím, že řidič má být informován o situaci, jinak je nervózní. Takhle bude určitě v klidu a pohodě.

Čistka

20. září 2007

Zjistili jsme, že se nemůžeme vejít do kanceláří. Po podrobné analýze byla navržena dvě řešení. Nakonec nad variantou A (vyhodit lidi) zvítězila varianta B (vyhodit staré papíry, kartony, atp.). Doufejme, že se problém vyřeší a nedojde na áčko.

Cesta spravedlivého lemována jest nespravedlností

17. září 2007

Pomocí techniky a sparťanského odborníka na odezírání z úst jsme objevili nedorozumění a křivdu. I Vám odhalíme, co Tomáš Ř. říkal. Rozhodčímu: "Promiňte, prosím, nastavení je dlouhé, já se obávám, že již nemohu. Gól asi nedáme, takže bych Vás chtěl požádat, zda by Vás neobtěžovalo, vážený pane, poslat mě do sprchy o něco dříve, aby mi zase kluci nevyplácali všechnu teplou vodu. Děkuji, jste velice laskav". (Poklepává mu vděčně na rameno). Pořadateli: "Máte hezké sako, hepčí, no vidíte, je to pravda". Kameramanovi ČT: "Dovolte, odeženu Vám z objektivu mušku". No a novináři to zase nějak překroutili.

Nebát se jít do toho!

13. září 2007

Taky jsme je (se) zbourali, pomohli i kolegové Slováci.

Test bezpečnosti práce

11. září 2007

Tak třeba na našem dvoře stojí ořešák hodně veliký a ořechy z něj padají každou chvíli. Jejich rychlost i hmotnost je nemalá. Jak se správně chránit? Pamatujte, že i zde mohou být 0 – 4 správné odpovědi.

Dočasně zavřeno

7. září 2007

Prostě jedeme na firemní akci, ale počkejte si, za moment jsme zpět.

Na každém písmenku záleží

6. září 2007

Jak jsou si ty zprávy podobné a přitom je každá jiná, že.

Apríl v září

4. září 2007

Počasí je divné. Ráno se podíváte z okna, sluníčko Vám vypálí oči, takže vyběhnete v lehkém tričku a vyzbrojeni tmavými brýlemi, ale rychle jste zpět s lehkými omrzlinami. Z práce se pak s sebou táhnete v taškách svetry, bundy a čepice a za chůze se opalujete.

Chybička se vloudila

31. srpna 2007

To je další problém offlineblogu, automatycké obravování chip funkuje stražně pomálu. Tagže se omlouvám, a teť promyňte, du si chiztat na ponďelý učepnice, sežity, penál, tušky, pravídko, gumi, cvički, trenýrki, ťýlko a svadčinu. Ach jo.

Zase fotbal

30. srpna 2007

e smutné, že naše návody čte ze Sparťanů jenom Rosický. To Slávisté nejsou líní si přijet až ze Strahova a jak se to vyplácí. Gratulujeme, byl to pěkný fotbal.

Už je toho dost

21. srpna 2007

K tomuto kroku nás dovedlo opakované napadení offlineblogu viry. V poslední době není dne, aby se alespoň jeden neobjevil a nezačal naší stránku pustošit. Kdyby to dělal v pracovní době, kdy je tu spousta šikovných lidí, ale to on ne, on si počká na večer nebo noc, a pak se do toho pustí. To snad chce, abychom zavedli servis 24/7 i na offlineblog?

Kde nás najdete?

17. srpna 2007

Rozhodli jsme se nejen zveřejnit místo, kde se nachází tabule offlineblogu, ale také pomoci bloudícím turistům s orientací. Také řidiči si jistě rádi seřídí své navigace ve vozech.

Fotbal, to je hra II

16. srpna 2007

Zápas to byl zajímavý, několikrát už se akce Sparty rozjížděla podle návodu, ale většinou končila ještě na vlastní polovině. Kdo nepochopil? Měl Brezinský tuto herní variantu vůbec nastudovanou nebo se spolehl na to, že se na hřiště místo Řepky prostě nedostane? A věděl o tom Fabregas?

Fotbal, to je hra

15. srpna 2007

S Letnou není spojena jen naše firma, ale i fotbalová Sparta, kterou dnes čeká těžký zápas s Arsenalem. Asi nelze čekat, že by si Rosický ze solidarity ke svému bývalému chlebodárci šoupnul dva až tři vlastňáky, a tak se budou muset hoši snažit sami. Máme pro ně návod, jak úspěchu dosáhnout. Na rozdíl od stovek "trenérů" v hledišti máme náš postup ověřen pomocí moderní techniky a podepřen desítkami hodin testování. Poslední zkušební zápas mezi Spartou (marketingový manažer) a Arsenalem (finanční ředitel) dopadl 16:1. Takže to funguje a hoši, do toho.

Svátek leváků

13. srpna 2007

Rozhodli jsme se oslavit svátek s našimi kolegy, kteří více používají levou ruku. Praváci se snaží všechno dělat levačkou. U psaní na klávesnici se to neprojevuje, zato s přenastavenou myší je to těžší. Také z kuchyňky a toalet se někdy ozve drsnější slovo.

Okolí ovlivňuje obsah

10. srpna 2007

Snažíme náš offlineblog chránit proti virům, to je jasné. Celkem se nám to daří v případě ostreslunce.pat, svezivitr.bat nebo hustysmog.pif. Ale na prudkyprivalovydest.exe je náš antivirový systém krátký. A protože v televizi varovali před očekávaným častým výskytem tohoto viru, tak jsme se nesnažili o nějaký zásadní a duchaplný obsah.

No, neříkali jsme to?

Nakupujte u odborníků

6. srpna 2007

Po chvilce poskakování v koloně polevuje řidičova pozornost. Přestane sledovat zařízení, které mu ukazuje, kdy má jet a naopak pokukuje po různých lidech okolo. Zkušený odborník z F1 ví, že takovýmto chováním lehce přijdete třeba o pět míst před sebou.

Docházka

1. srpna 2007

No je to tak, všichni mají dovolenou (až na Hliníka, ten se odstěhoval do Humpolce).

Když dva dělají totéž ...

27. července 2007

Už nás nebavilo se dívat na kolony aut poskakující pod okny, a tak jsme si vyrazili na vodu. Co na tom, že na v součastnosti jediné splavné řece nás pravděpodobně čekají zácpy u jezů. Ona totiž není kolona jako kolona.

Nebezpečí úrazu

26. července 2007

Když vypadne elektřina, není to příjemné. Když vypadne elektřina ve firmě zajišťující IT služby, rozpoutá se peklo. Rozdělaná práce je v tahu, technicky vzdělaní lidé pobíhají mezi záložními zdroji a skříněmi s pojistkami a snaží se je nahodit. Nervózní uživatelé skřípou zuby. Pak se může stát, že z okna s proudem vyletí i menší či větší předměty. Proto radši chodce varujeme.

To mají za to!

23. července 2007

Jsme zásadně proti jakékoli diskriminaci a neuznáváme kolektivní vinu, ale když oni nám zkazili radost!!!

Akce pokračuje

18. července 2007

Tak ne, že by nebyl zájem, ale někteří prostě (asi ve spěchu) nedočtou až do konce a vznikají pak zbytečné konflikty. Jelikož akce zatím nesplňuje naše představy o finančním přínosu, rozhodli jsme se ji prodloužit a navíc jsme nabídku velkoryse rozšířili. Tomu už málokdo odolá, ne?

Skvělá akce

16. července 2007

Opět nás zasáhla vlna tropických veder. Teplotní rekordy padají, lidé také. Jelikož je třeba dodržovat pitný režim, přišel náš marketing s úžasnou akcí. Uznejte, proč byste utráceli desítky korun za nápoje, když Vám je někdo nabízí ZADARMO? A to se vyplatí!

Ach jo!

11. července 2007

Krize trvá, technika nepomohla.

Pomůže technika?

9. července 2007

Čtyři dny volna jsou hezká věc, ale co potom v práci? Situace je neúnosná a je to v celém baráku. Požádali jsme o pomoc techniku, výsledek zatím není.

Politická shoda

3. července 2007

Je málo témat, na kterých se shodnou politici tzv. napříč spektrem. Po navýšení poslaneckých náhrad a zamítnutí omezení imunity je tu oblíbený televizní pořad. I když někteří nejdříve kritizovali jiné, že se jedná o zábavu pokleslou, nyní objevují její kouzlo. Jelikož však většinou pravidla neberou vážně, zcela ignorují závěr reality show, kdy se manželky mají vrátit zpět. Těm pak zbývají pouze pořady Sama doma a Chcete mě?

Problém

26. června 2007

Tak je to tady. Mysleli jsme si, že budeme-li offline, bude všecko perfektně chodit a problémům (s připojením, s prohlížečem, s rychlostí, atp.) se můžeme jen smát. Jak tvrdě jsme se střetli s realitou. Našel se nepřítel, který naše sdělení narušuje – déšť. Zatímco svislá plocha je částečně chráněna systémem Big-tree a poškodí ji jen opravdová průtž mračen, pro vodorovnou část byl včerejší déšť katastrofou. Omlouváme se, hledáme řešení (návrh na zastřešení chodníku, čtyř pruhů vozovky a tramvajového pásu se na městské části nesetkal s pochopením).

Sdělení zaměstnancům

25. června 2007

Praxe nám ukazuje, že podobná školení jsou víc než potřebná.

Offlineblog napaden

20. června 2007

Tak už jsme v tom taky. Po České televizi bylo napadeno i vysílání naší offline webcamery. Skupina hackerů 100houven (asi holanďané) překonala náš systém Highwall, a umístila na tabuli obrázek jaderného výbuchu, čímž vyděsila řadu řidičů i cestujících v tramvaji. Až si najdeme nějakého právníka, zvážíme podání žaloby. Chceme ujistit občany, že nebezpečí nehrozí (měřením jsme zjistili, že uroveň radiace je minimální). Na odstranění se pracuje (sháníme žebřík, hadr a vodu).

Pomoc řidičům

18. června 2007

Někdy to jde přečíst i vícekrát.

Prezident, zavřená blondýna a volný Radovan

18. června 2007

Abychom se vyjádřili k návštěvě amerického prezidenta, začali jsme nápisem:"Přejeme americké koloně mnoho hezkých chvil v letenské koloně." Jestli toto srdečné přání George potěšilo nevíme, jsme přece offline. Co si o bezpečnostních opatřeních myslí řidiči, kteří se za deset minut hnuli asi o tři metry, šlo vyčíst z jejich tváří.

Na offline chat se připojila nějaká holka z vězení. Prý jela ve svém bouráku už zase bez řidičáku, takže ji sebrali, zašili a bylo to. Moc plakala, musely ji utěšovat vražedkyně. Nakonec o sebe přestala dbát, takže ji pustili, jenže to vzbudilo takový odpor, že musela zpátky do basy.

Radovan nakonec skončil stejně.

Jak to začalo?

18. června 2007

Na začátku byla opuštěná reklamní plocha vedle baráku. Po několika sezeních, debatách, propočtech, atp. jsme se rozhodli pro nejjednodušší cestu, tj. černou barvu a křídu. Na tabuli teď umísťujeme výlevy nutící okolojdoucí chodce a v zácpě okolostojící řidiče k zamyšlení. Uvidíme, jak si toto offlinemedium povede.

Rozjedeme váš nový projekt společně?

Zanechte nám svůj kontakt a my se vám rádi ozveme.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.