Etnetera otevřela uměleckou expozici virtuální reality Vladimira Storma v holešovickém Vnitroblocku | Etnetera

Etnetera otevřela uměleckou expozici virtuální reality Vladimira Storma v holešovickém Vnitroblocku

Marek Kulkovský ze skupiny Etnetera Group připravil společně s počítačovým umělcem a designérem Vladimirem Stormem v Pidikině holešovického Vnitroblocku vernisáž jedinečné expozice virtuální reality. Virtuální umělecký zážitek si budou moci návštěvníci komplexu mezi Tusarovou a Dělnickou vyzkoušet i v následujících měsících.

Ve skupině Etnetera Group se rychle se rozvíjejícímu světu virtuální reality (VR) v podobě řešení pro podnikovou sféru věnuje Etnetera a.s. a startup VRgineers. „Virtuální realita se uplatní v řadě odvětví, včetně medicíny a vzdělávání, ale i ve hrách a umění,“ vysvětluje Marek Kulkovský, UX Designer ze skupiny Etnetera Group. „Při cestách po Evropě jsem poznal mnoho umělců, kteří se ve VR rozhodli tvořit svá díla. Doufáme, že naše spolupráce s Vladimirem Stormem a Pidikinem holešovického Vnitroblocku osloví místní umělce, kteří se o toto nové médium začnou také zajímat.“ Instalaci s umělecky ztvárněným virtuálním světem v podání Vladimira Storma připravili specialisté z Etnetery u příležitosti Týdne inovací, aby si veřejnost mohla vyzkoušet virtuální realitu v uměleckém podání.

 

Z komerčních zakázek vývojářské firmy Etnetera a.s. si v minulosti veřejnost mohla vyzkoušet mobilní aplikaci Karoq VR, jež byla vytvořena u příležitosti uvedení nového modelu značky Škoda Auto na loňském autosalonu ve Frankfurtu. Startup VRgineers se zaměřuje na vývoj headsetu pro virtuální realitu s rozlišením 5K. Je využíván k navrhování, prototypování a školení v automobilovém průmyslu, letectví, architektuře a dalších odvětvích.

 

Vladimir Storm patří mezi přední evropské digitální umělce zaměřující se na oblasti virtuální a rozšířené reality, interaktivní grafiku, videohry, uživatelská rozhraní, bioinformatiku a umělou inteligenci. Vystudoval počítačové vědy, radiofyziku a klasické umění, často přednáší na významných konferencích a provozuje pravidelná setkání příznivců umělecké virtuální reality Creative VR meetup v Berlíně. „Myslím, že žijeme v jedinečné historické době a můžeme být pionýry utvářejícími a zkoumajícími nové médium,“ vysvětluje Vladimir Storm proč se rozhodl používat pro zobrazení své nejnovější tvorby právě virtuální realitu. „Chápu VR jako další jazyk, kterým mohu hovořit a použít ho k vyjádření sebe sama. Je neuvěřitelné, že můžeme vytvářet fantastické světy z našich snů a pozvat ostatní, aby je také zažili.“

 

Pro dočasnou instalaci expozice virtuální reality Vladimira Storma bylo zvoleno pidikino v holešovickém Vnitroblocku – rozsáhlém multifunkčním prostoru mezi Tusarovou 31 a Dělnickou 32 nabízejícím kavárnu, obchůdky, workshopy, umělecké a kulturní akce a další možnosti trávení volného času. Holešovice jsou navíc lokalitou se subkulturou, která má blízko k umění i nejmodernějším technologiím. Návštěvníci si sem mohou přijít vyzkoušet podivuhodné virtuální světy Vladimira Storma ve vybrané dny.

 

 

O skupině Etnetera Group

Etnetera Group a.s. (www.etneteragroup.cz) je skupina 9 firem spolupracujících v oblasti online a digitálních technologií). Společnou misí skupiny je pomáhat klientům inovovat byznys a vytvářet tak nové příležitosti v době digitální transformace. Dohromady vytváří společenství lidí, kteří tvoří specifickou kulturu svobodných firem. 

Skupinu založila Etnetera a.s. (www.etnetera.cz), přední český hráč v oblasti zakázkového vývoje mobilních, webových a VR aplikací. Součástí Etnetera Group je dále: konzultačně-datová štika Etnetera Activate (www.activate.cz/), zabývající se konzultacemi on-line byznysu, UX a pokročilou webovou analytikou; kreativní digitální agentura Etnetera Motion  (www.motion.cz), společnost Etnetera Logicworks s.r.o. (www.logicworks.cz), orientující se na prodej, tuning a profesionální servis informačních technologií a telekomunikačních zařízení společnosti Apple pro firmy; Etnetera AppSatori s.r.o. (www.appsatori.eu), specializující se na vývoj a integrace s Google platformou a vlastní nástroj SignatureSatori pro správu elektronických podpisů; a online mediální agentura Fragile media s.r.o. (fragile.cz/), která realizuje brandové i výkonové online kampaně.

V roce 2017 se skupina rozšířila o další 3 firmy. Jde o firmu Radka Janků  Battswap, Inc. (battswap.com), věnující se elektromobilitě, a společnost VRgineers, Inc. (vrgineers.com), která vyvíjí brýle pro virtuální realitu. Kromě těchto investic skupina založila také firmu Future Productions s.r.o., která zaštiťuje produkci festivalu Future Port Prague (www.futureportprague.com).

Rozjedeme váš nový projekt společně?

Zanechte nám svůj kontakt a my se vám rádi ozveme.