Aplikaci DoKapsy od ČSOB už má sto tisíc lidí, je zdarma otevřená klientům všech bank

24
.
11
.
2022

Lifestylovou aplikaci DoKapsy od ČSOB má ve svém mobilu již přes sto tisíc uživatelů. Nejvyužívanějšími službami jsou nákupy jízdenek v MHD a placení parkovného. Uživatelé mají k dispozici i řadu slev nebo můžou číst zprávy z různých médií včetně prémiového obsahu.

Aplikace je zdarma a pro její používání není třeba mít účet u ČSOB.

„Žádná jiná podobná aplikace takového rozsahu u bank v Česku není. Lidé vyhledávají inovace, které jim šetří čas a peníze a zpříjemňují život, což je přesně případ DoKapsy od ČSOB. Neustále pracujeme na dalším vývoji a rozšiřujeme služby, aby aplikace co nejvíce vyhovovala potřebám a životnímu stylu našich uživatelů,“ říká Michaela Bauer, členka představenstva ČSOB zodpovědná za technologie, inovace a operations, a dodává: „Celá tahle oblast za hranicemi finančních služeb, které říkáme Beyond Banking, je pro nás všechny velmi zajímavá. Týká se totiž situací z běžného života a odehrává se především v mobilu, který máme stále po ruce, a v mobilních aplikacích.“ 

Tuto vizi sdílí inovační týmy ČSOB také s přední českou vývojovou skupinou Etnetera Group. Ta stojí za vývojem aplikace DoKapsy od ČSOB od samého začátku. „Spolupráce Etnetera Group a ČSOB na vývoji moderních digitálních nástrojů přináší klientům českého bankovního trhu mnoho dobrého. Za bezmála dva roky vývoje se z původní finanční aplikace DoKapsy od ČSOB stala opora i každodenní pomocník v našem zrychleném životním stylu. Široká nabídka také nefinančních služeb je úspěchem i cílem, ke kterému jsme chtěli společně s ČSOB dojít,“ říká Martin Palička, CEO Etnetera Group.  

Platit za jízdenky ve veřejné dopravě online z mobilu lze ve více než deseti městech a oblastech včetně Prahy a Středočeského kraje, Brna, Olomouce, Plzně nebo Liberce. Při parkování lidé díky aplikaci už ve více než padesáti městech a obcích nemusí hledat parkovací automat a uhradí poplatek přímo z mobilu. Aplikace zobrazuje parkovací zóny, cenu parkovného a také upozorní na blížící se konec zaplacené doby. Prodloužit parkování je pak možné jednoduše opět z mobilu. 

V aplikaci jde dále možné ukládat libovolné věrnostní a slevové kartičky, využívat akční nabídky z programu Svět odměn, platit za tankování přímo u stojanu v síti čerpacích stanic Globus, nakupovat elektronické dálniční známky nebo využívat pozvání na výlety do více než 250 turistických cílů, včetně méně známých nebo dokonce raritních míst. Součástí aplikace je také virtuální asistentka Kate, se kterou můžete komunikovat hlasem nebo chatovat. 

Zákazníci hodnotí aplikaci jako velmi dobrou. V App Store má 4,4 hvězdičky a na Google Play 4,4 hvězdičky.

Skupina ČSOB
je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi" nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů v online prostředí i na pobočkách. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním banko pojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb - od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna přes pojištění od ČSOB Pojišťovny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ŠOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance. Své služby poskytujeme všem typům zákazníků - fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní banko-pojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

O Etnetera Group:

Společnost Etnetera Group je prostřednictvím společností Etnetera Core, Etnetera Motion, Etnetera Activate, Etnetera Sense a Etnetera Flow zkušeným partnerem klientů při rozvoji digitální formy podnikání. Navrhuje a vyvíjí webová a mobilní řešení pro komunikaci se zákazníky a e-commerce, datovou a webovou analytiku a marketingovou automatizaci. Poskytuje konzultační služby v oblasti rozvoje e-commerce i agenturní full-service v oblasti kreativních komunikačních strategií zaměřených na brand building, influencer marketing, design nebo produkci obsahu. Obrat Etnetera Group za rok 2021/22 činil před konsolidací 426 mil korun.