Upekli jsme cookies. Dáš si s námi?

Mmm, ty voní! Na našem webu jsme upekli cookies a budeme rádi, když si dáš s námi. Používáme je nejen k tomu, aby náš web správně fungoval, ale také k anonymní analýze údajů toho, kde všude na našich stránkách mlsáš. Tak co, máš chuť?

Chceš znát ingredience? Podívej se na náš recept.
Chceš znát ingredience? Podívej se na náš recept.

Etnetera Group na pomoc Ukrajině: 1 milion korun, starost o uprchlíky i koordinátor pomoci

28
.
2
.
2022

Bezprecedentní chování ruského agresora na Ukrajině odsuzuje technologická skupina Etnetera Group a vyjadřuje solidaritu všem lidem, kteří na Ukrajině brání svobodu a právo na sebeurčení. Pro naléhavou pomoc připravila 1 milion korun a své zaměstnance vyzvala k podpoře uprchlíků. Současně ukončila spolupráci s firmou Sberbank CZ.

Přední česká technologická skupina Etnetera Group odsuzuje ruskou agresi na Ukrajině a připravuje kroky pro okamžitou i střednědobou pomoc nejen pro ukrajinské uprchlíky, ale i pro své zaměstnance, kteří jsou ukrajinské, běloruské či jiné národnosti a mají rodinné vazby na lidi prchající z válečné Ukrajiny.

Rozhodnutím majitelů vyčleňuje Etnetera Group částku 1 milion korun pro okamžitou i střednědobou pomoc Ukrajině.

K iniciativě se připojuje také společnost AppSatori a na pomoc věnuje částku 100 tisíc korun.

„Věřím, že naše historická zkušenost s vpádem sovětských vojsk na československé území pomáhá probouzet Evropu k rozhodné obraně. Lidé na Ukrajině bojují o holý život. Jsme firma se svobodou v srdci, proto jsme okamžitě odeslali půl milionu korun na konto SOS Ukrajina a další půl milion korun vyčlěňujeme pro poskytnutí azylu a bezpečí lidem prchajícím ze svých domovů. Naše dveře jsou otevřené,“ říká Martin Palička, CEO Etnetera Group.

Společnost současně vyzvala své zaměstnance, aby byli připraveni poskytnout pomoc lidem, kteří z Ukrajiny dorazí na české území. Zaměstnance z ukrajinského regionu také ujistila o bezvýhradné podpoře a placené volno nabídla těm, kteří nyní potřebují svým příbuzným či přátelům na Ukrajině pomoci.

Ve střednědobém horizontu bude Etnetera Group - její majitelé i zaměstnanci – otevřena všem formám pomoci, které zajistí důstojné podmínky života konkrétním jednotlivcům i rodinám z Ukrajiny. K tomu účelu dnes vyhlásila interní iniciativu UKRAJINA A MY, zaměřenou na dobrovolnou pomoc zaměstnanců s azylem, osobní asistencí, psychologickou péčí či jazykovou podporou. Pro tuto výzvu plánuje vytvořit novou pracovní pozici koordinátora pomoci, jazykově vybaveného pro přímou komunikaci s ukrajinským regionem.

Vedení Etnetera Group současně rozhodlo o okamžitém ukončení veškerých obchodních vztahů mezi firmami skupiny Etnetera Group a Sberbank CZ, a.s. Vypovídá tak dosavadní Smlouvu o poskytování servisní podpory pro firmu, kterou vlastní ruská centrální banka.

O Etnetera Group, a.s.:

Společnost Etnetera Group je prostřednictvím společností Etnetera, Etnetera Motion, Etnetera Activate a Etnetera Sense zkušeným partnerem klientů při rozvoji digitální formy podnikání. Navrhuje a vyvíjí webová a mobilní řešení pro komunikaci se zákazníky a ecommerce, datovou a webovou analytiku a marketingovou automatizaci. Poskytuje konzultační služby v oblasti rozvoje e-commerce i agenturní full-service v oblasti kreativních komunikačních strategií zaměřených na brand building, influencer marketing, design nebo produkci obsahu. Její obchodní výsledek v roce 2020/21 před konsolidací činil 370 milionů korun.

Rita Gabrielová

Manažerka komunikace

rita.gabrielova@etnetera.cz

+420 702 174 103