Etnetera Group na pomoc Ukrajině: 1 milion korun, starost o uprchlíky i koordinátor pomoci

28
.
2
.
2022

Bezprecedentní chování ruského agresora na Ukrajině odsuzuje technologická skupina Etnetera Group a vyjadřuje solidaritu všem lidem, kteří na Ukrajině brání svobodu a právo na sebeurčení. Pro naléhavou pomoc připravila 1 milion korun a své zaměstnance vyzvala k podpoře uprchlíků. Současně ukončila spolupráci s firmou Sberbank CZ.

Přední česká technologická skupina Etnetera Group odsuzuje ruskou agresi na Ukrajině a připravuje kroky pro okamžitou i střednědobou pomoc nejen pro ukrajinské uprchlíky, ale i pro své zaměstnance, kteří jsou ukrajinské, běloruské či jiné národnosti a mají rodinné vazby na lidi prchající z válečné Ukrajiny.

Rozhodnutím majitelů vyčleňuje Etnetera Group částku 1 milion korun pro okamžitou i střednědobou pomoc Ukrajině.

K iniciativě se připojuje také společnost AppSatori a na pomoc věnuje částku 100 tisíc korun.

„Věřím, že naše historická zkušenost s vpádem sovětských vojsk na československé území pomáhá probouzet Evropu k rozhodné obraně. Lidé na Ukrajině bojují o holý život. Jsme firma se svobodou v srdci, proto jsme okamžitě odeslali půl milionu korun na konto SOS Ukrajina a další půl milion korun vyčlěňujeme pro poskytnutí azylu a bezpečí lidem prchajícím ze svých domovů. Naše dveře jsou otevřené,“ říká Martin Palička, CEO Etnetera Group.

Společnost současně vyzvala své zaměstnance, aby byli připraveni poskytnout pomoc lidem, kteří z Ukrajiny dorazí na české území. Zaměstnance z ukrajinského regionu také ujistila o bezvýhradné podpoře a placené volno nabídla těm, kteří nyní potřebují svým příbuzným či přátelům na Ukrajině pomoci.

Ve střednědobém horizontu bude Etnetera Group - její majitelé i zaměstnanci – otevřena všem formám pomoci, které zajistí důstojné podmínky života konkrétním jednotlivcům i rodinám z Ukrajiny. K tomu účelu dnes vyhlásila interní iniciativu UKRAJINA A MY, zaměřenou na dobrovolnou pomoc zaměstnanců s azylem, osobní asistencí, psychologickou péčí či jazykovou podporou. Pro tuto výzvu plánuje vytvořit novou pracovní pozici koordinátora pomoci, jazykově vybaveného pro přímou komunikaci s ukrajinským regionem.

Vedení Etnetera Group současně rozhodlo o okamžitém ukončení veškerých obchodních vztahů mezi firmami skupiny Etnetera Group a Sberbank CZ, a.s. Vypovídá tak dosavadní Smlouvu o poskytování servisní podpory pro firmu, kterou vlastní ruská centrální banka.

O Etnetera Group, a.s.:

Společnost Etnetera Group je prostřednictvím společností Etnetera, Etnetera Motion, Etnetera Activate a Etnetera Sense zkušeným partnerem klientů při rozvoji digitální formy podnikání. Navrhuje a vyvíjí webová a mobilní řešení pro komunikaci se zákazníky a ecommerce, datovou a webovou analytiku a marketingovou automatizaci. Poskytuje konzultační služby v oblasti rozvoje e-commerce i agenturní full-service v oblasti kreativních komunikačních strategií zaměřených na brand building, influencer marketing, design nebo produkci obsahu. Její obchodní výsledek v roce 2020/21 před konsolidací činil 370 milionů korun.

Rita Gabrielová

Manažerka komunikace

rita.gabrielova@etnetera.cz

+420 702 174 103