Etnetera spouští mezinárodní e-commerce platformu pro klienta SANITINO

20
.
1
.
2021

Sedm trhů najednou ve vybraných evropských zemích oslovuje nová mezinárodní e-commerce platforma, kterou v těchto dnech spouští Etnetera a prodejce moderní sanitární techniky, společnost SANITINO. Cílem projektu je přehledná nákupní online galerie propojená současně na všech trzích, snadná orientace zákazníka v sortimentu, pomoc s technologiemi i rychlý nákup z pohodlí domova.

Budování e-commerce platforem je jedním z nejsilnějších trendů současného českého i evropského trhu. V segmentu sanitární techniky a koupelnového vybavení sem patří i nový mezinárodní e-shop pro společnost SANITINO, který na zakázku vyvíjela a nyní spouští Etnetera.

“Sledujeme raketový nárůst poptávky po e-commerce řešení a jsme rádi, že právě tato robustní platforma pro našeho klienta může inspirovat český i evropský trh,” říká Martin Palička, CEO a předseda představenstva Etnetera Group. “K docílení zajímavého růstu v digitálním prostředí doporučujeme firmám kromě nových technologických platforem i využití datových analýz, loyalty programů a kreativních komunikačních strategií,” dodává.

Sedm trhů a osm jazykových mutací

E-shop je dostupný v celkem 7 zemích a 8 jazykových mutacích - v České republice, na Slovensku, v Itálii, Rakousku, Belgii (zde ve dvou jazycích), Nizozemí a Francii. Pro společnost SANITINO, která se online prodeji věnuje od roku 2009, představuje nový e-shop plně integrovaný e-commerce kanál. Ten poskytne zákazníkům nejen dostatečný prostor k výběru sortimentu, ale i pomoc s orientací v technologiích, návody na instalace i ošetření a údržbu, pravidelný přehled novinek na blogu a ve vybraných zemích i možnost kdykoliv komunikovat s obchodníkem prostřednictvím online chatu.

Unikátnost projektu podtrhují i technologie použité při stavbě backendu či frontendových uživatelských funkcí. Etnetera zde naplno využívá vlastní technologické nástroje – Etnetera E-commerce Framework pro vlastní e-shop a jNetPublish pro stavbu CMS. To umožňuje nejen splnění hlavních požadavků klienta na intuitivnost, přehlednost a interaktivitu, ale také moderní a funkční design e-shopu, rychlost, vysokou responzivitu webu a snadnou správu jeho obsahu. Cloudový provoz e-shopu umožňuje architektura MS Azure IaaS.

„Stavba podobně rozsáhlých e-commerce systémů, jaký má nyní SANITINO vyžaduje kvalitní technologie i robustní architekturu. Etnetera Ecommerce Framework jsme vytvořili právě pro vývoj špičkových e-shopů na míru. Využívá sdílený kód a připravené moduly, ale současně dovoluje i prakticky neomezené přizpůsobování individuálním požadavkům klienta. Architektura je založena na samostatných komponentách oddělených definovanými rozhraními (API). Díky tomu nabízí snadnou rozšiřitelnost, škálovatelnost a vysoký výkon,” říká hlavní architekt e-commerce nástroje Martin Kačer z Etnetery.

Nová éra podnikání

Nový mezinárodní e-shop společnosti SANITINO je spuštěn od poloviny ledna letošního roku. Pro firmu jde tak trochu o začátek nové éry podnikání, kterou v roce 2018 zahájila expanzí do evropských zemí a vloni pokračovala změnou názvu společnosti - z původního Style Plus na SANITINO. V těchto dnech se i původní koupelnový eshop www.onlinekoupelny.cz změnil na www.sanitino.cz.

„Chceme se na evropském trhu profilovat jako jednotná značka, která propojuje všechny naše dosavadní tržní destinace jedním názvem i jedním obchodním kanálem. Tím je od letošního roku nový mezinárodní e-shop, postavený na špičkových technologiích společnosti Etnetera,“ vysvětluje Rudolf Jániš, jednatel společnosti SANITINO. „Věříme, že splní naše byznysová očekávání a našim zákazníkům přinese radost z rychlého a bezpečného nákupu,“ dodává.

O Etnetera Group a.s.:

Společnost Etnetera Group je prostřednictvím společností Etnetera a.s., Etnetera Motion s.r.o. a Etnetera Activate a.s. zkušeným partnerem klientů při rozvoji digitální formy podnikání. Navrhuje a vyvíjí webová i mobilní řešení pro komunikaci se zákazníky a e-commerce, datovou a webovou analytiku a marketingovou automatizaci. Poskytuje konzultační služby v oblasti rozvoje e-commerce i agenturní full-service v oblasti kreativních komunikačních strategií zaměřených na brand building, influencer marketing, design nebo produkci obsahu. Obrat Etnetera Group za rok 2019 činil před konsolidací 354,3 mil. korun.

O SANITINO více na https://www.sanitino.cz/o-nas

Kontakt pro média:

Mgr. Rita Gabrielová

Manažerka komunikace, Etnetera Group, a.s.

rita.gabrielova@etnetera.cz

+420 702 174 103