Etnetera i letos aktivně mentoruje v mezifiremním programu T2Grow

2
.
6
.
2021

Mezifiremní mentoringový program Together2Grow už podeváté odstartoval spolupráci učících se firem, které mají zájem se aktivně rozvíjet, sdílet zkušenosti, inspirovat i být inspirátory pro druhé. V komunitě 50 firem napříč trhem nechybí ani Etnetera a jejích 8 aktivních mentoringových párů.

Učení se navzájem, dobrovolné sdílení zkušeností i vědomé vytváření bezpečného prostředí pro objevování a učení se z chyb jsou v současné době pro komunitu učících se firem neodmyslitelnou součástí rozvoje zaměstnanců. Mezifiremní spolupráce se na českém trhu rodila postupně – nejdříve jako experiment a později jako plnohodnotná alternativa interního mentoringu, který někdy ve firmách narážel na nedůvěru. Externí spolupráce párů mentor – mentee budovaných napříč trhem přináší okamžitý dopad do praxe, jedinečnou znalost firemního prostředí, otevřenost k názoru druhého i vztah založený na dobrovolnosti a hodnotách definovaných etickým kodexem.

Z mezifiremní mentoringové spolupráce si každý může odnést tolik, kolik si vezme,“ říká Bára Urbanová, partnerka programu Together2Grow. „Budujeme komunitu lidí, kteří se chtějí učit, mají si co vzájemně nabídnout a přitom jsou dostatečně různorodí, aby si dokázali být oporou i inspirativními partnery v učení,“ dodává. V iniciativě T2Grow pracuje s Lucií Havlíkovou a společně podtrhují princip KISS (Keep it smart and simple), díky němuž program funguje na hodnotách a principech, nikoliv na složité struktuře a procesech.  

Pro Etneteru je mentoringová spolupráce přirozeným doplňkem firemní kultury, která vychází z principů svobodné firmy a společných hodnot. Mimo jiné i otevřenost, spolupráce a schopnost učit se z chyb jsou principy, na kterých firma staví svou téměř 25 letou přítomnost i úspěch na trhu.

Našich osm párů je zatím rekordem a s radostí sledujeme, že všichni jdou do spolupráce s velkým entuziasmem. Věříme, že vydržíme do konce a že si nejen mentee, ale i naši mentoři odnesou nové dovednosti, které budou pro ně a pro firmu obohacující,“ říká Petr Votoček, ředitel HR a Operations v Etneteře.

Mentoring bude probíhat dalších devět měsíců, během nichž páry absolvují sérii osobních setkání, také společné workshopy s ostatními páry a po skončení běhu se mohou stát trvalou součástí komunity lidí, se kterými by se jinak těžko potkali. Více o programu na www.t2grow.cz

O Etnetera Group a.s.

Společnost Etnetera Group je prostřednictvím společností Etnetera a.s., Etnetera Motion s.r.o. a Etnetera Activate a.s. zkušeným partnerem klientů při rozvoji digitální formy podnikání. Navrhuje a vyvíjí webová i mobilní řešení pro komunikaci se zákazníky a e-commerce, datovou a webovou analytiku a marketingovou automatizaci. Poskytuje konzultační služby v oblasti rozvoje e-commerce i agenturní full-service v oblasti kreativních komunikačních strategií zaměřených na brand building, influencer marketing, design nebo produkci obsahu. Obrat Etnetera Group za hospodářský rok 2020/2021 činil před konsolidací 370 milionů korun.

Kontakt pro média:

Rita Gabrielová

Manažerka komunikace, Etnetera Group, a.s.

rita.gabrielova@etnetera.cz

+420 702 174 103