Upekli jsme cookies. Dáš si s námi?

Mmm, ty voní! Na našem webu jsme upekli cookies a budeme rádi, když si dáš s námi. Používáme je nejen k tomu, aby náš web správně fungoval, ale také k anonymní analýze údajů toho, kde všude na našich stránkách mlsáš. Tak co, máš chuť?

Chceš znát ingredience? Podívej se na náš recept.
Chceš znát ingredience? Podívej se na náš recept.

Green:Code akceleruje digitální budoucnost vozů ŠKODA, nabídne špičkové uplatnění více než dvěma stovkám IT odborníků

6
.
1
.
2022

Na český IT trh vstupuje zcela nová společnost Green:Code, která je společným softwarovým podnikem Etnetera Group a ŠKODA AUTO. Propojuje 126 let zkušeností ŠKODA AUTO s výrobou prostředků individuální mobility a 25 let praxe Etnetera Group v oblasti softwarového vývoje. Smyslem Green:Code je rychlejší naplňování strategie NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030, která definuje cíle digitalizace vozů a produktů ŠKODA AUTO a patří mezi klíčové priority v rámci koncernu VOLKSWAGEN.

Strategická spolupráce obou firem je založena na dlouhodobém partnerství, v minulosti prověřeném řadou projektů a postaveném na vzájemné důvěře. Potvrzením je smlouva, kterou obě firmy podepsaly 5. listopadu 2021. V pětiletém výhledu definuje principy rozhodování i organizační strukturu, exkluzivní vývoj softwaru a služeb pro ŠKODA AUTOa také dlouhodobý nábor IT odborníků. Určující silou v Green:Code bude agilní kultura promítnutá do technologického vývoje i interního nastavení firmy.

Green:Code se stává preferovaným, společně řízeným podnikem, který přebírá to nejlepší z obou společností: exkluzivní vazbu na interní prostředí ŠKODA AUTO a otevřenou firemní kulturu Etnetera Group.

Vedení Green:Code se ujímají dva seniorní lídři z obou společností: jednatelem za Etnetera Group je Václav Bittner (LinkeIn) a jednatelem za ŠKODA AUTO je Marian Pavlík (LinkedIn). Jejich mnohaleté zkušenosti s vedením klíčových oddělení ve ŠKODA AUTO či zkušenosti s budováním startupů v rámci Etnetera Group jsou nezbytnými stavebními kameny také pro Green:Code.

Začínáme psát společný příběh ŠKODA AUTO a Etnetera Group, v němž kromě technologií nesmí chybět lidé. Nabídnout jim chceme nejen špičkové projekty, ale i otevřenou firemní kulturu, rychlý kariérní rozvoj a možnosti zaměřit se na práci, která je opravdu baví a otevírá
novou digitální dimenzi v automotive,
“ říká Václav Bittner, jednatel Green:Code za Etnetera Group.

Strategické plány společnosti Green:Code opíráme o ambiciózní cíle, ale také o odbornost, kvalitu a rychlost práce Etnetery, s níž nás spojuje práce na velkých projektech. Green:Code je zároveň jedinečnou příležitostí a mimořádnou výzvou spočívající ve vzájemném propojení firemních kultur agilní softwarové společnosti a korporátního prostředí ŠKODA AUTO,” říkáMarian Pavlík, jednatel Green:Code za ŠKODA AUTO.

V současné fázi se Green:Code soustředí na nábor špičkových IT odborníků. Ti se mohou už od letošního roku zapojit do vývoje prvních projektů a ovlivnit tak podobu softwaru, který budou používat miliony řidičů a zákazníků ŠKODA AUTO po celém světě. V českém IT prostředí se chce Green:Code stát synonymem otevřené firemní kultury a profesionality, s přátelskou atmosférou spojenou s touhou zlepšovat a inovovat.

Práci v Green:Code mohou v příštích pěti letech najít víc než dvě stovky IT odborníků všech úrovní, například softwaroví vývojáři a architekti, business analytici, designéři UX/UI a testeři. „Našimi požadavky na všechny kandidáty jsou chuť učit se a posouvat věci kupředu v agilním prostředí. Také schopnost pracovat v otevřené firemní kultuře, kde více než na pozici záleží na míře vlastní odpovědnosti. Ke Green:Code bude neodmyslitelně patřit férovost a týmový duch,“ říká Lenka Králová, HR manažerka Green:Code.

Nábor uchazečů o spolupráci startuje nejen na stránkách Green:Code, ale i na relevantních pracovních portálech, sociálních sítích nebo odborných IT fórech. Aktuální hledané pozice najdou uchazeči o spolupráci s Green:Code zde.

Kontakt pro média

Mgr. Rita Gabrielová

pr@greencode.cz

+420 702 174 103

Logo Green:Code ke stažení:

O Etnetera Group:

Společnost Etnetera Group je prostřednictvím společností Etnetera, Etnetera Motion, Etnetera Activate a Etnetera Sense zkušeným partnerem klientů při rozvoji digitální formy podnikání. Navrhuje a vyvíjí webová a mobilní řešení pro komunikaci se zákazníky a ecommerce, datovou a webovou analytiku a marketingovou automatizaci. Poskytuje konzultační služby v oblasti rozvoje e-commerce i agenturní full-service v oblasti kreativních komunikačních strategií zaměřených na brand building, influencer marketing, design nebo produkci obsahu. Její obchodní výsledek v roce 2020/21 před konsolidací činil 370 milionů korun.

O ŠKODA AUTO:

  • se v novém desetiletí úspěšně řídí strategií „NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030“;
  • usiluje o to, aby se do roku 2030 pomocí atraktivních nabídek ve vstupních segmentech a dalších modelů s elektrickým pohonem zařadila mezi pět nejprodávanějších značek v Evropě;
  • směřuje na pozici nejúspěšnější evropské značky v Indii, Rusku a severní Africe;
  • v současnosti nabízí zákazníkům 10 modelových řad osobních automobilů: FABIA, RAPID, SCALA, OCTAVIA, SUPERB, KAMIQ, KAROQ, KODIAQ, ENYAQ iV a KUSHAQ;
  • je už 30 let součástí koncernu Volkswagen, jednoho z globálně nejúspěšnějších automobilových výrobců
  • v koncernovém svazku samostatně vyvíjí a vyrábí vedle vozů také komponenty jako motory a převodovky;
  • provozuje tři výrobní závody v České republice; vyrábí v Číně, v Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále také na Ukrajině ve spolupráci s lokálním partnerem;
  • zaměstnává celosvětově přes 43 000 pracovníků a je aktivní na více než 100 trzích.