Etnetera Core posiluje řízení lidských zdrojů, do vedení HR přichází Jitka Porazilová

7
.
3
.
2023

Praha, 7. února 2023 – Do vedení společnosti Etnetera Core přichází Jitka Porazilová s cílem podpořit svými zkušenostmi lidské zdroje, jejich rozvoj a zaměření na současné potřeby softwarové firmy. Pozici HR Director zastává od 1. ledna 2023.  

„Vítám Jitku v našem core týmu a jsem si jist, že svým přístupem k lidem, pochopením našich potřeb i osobnostním nastavením bude nejen pro management, ale zejména pro naše zaměstnance oporou i strážcem naší firemní kultury,” říká Martin Palička, CEO a předseda představenstva Etnetera Group.

Lidé na prvním místě

Jitka Porazilová přichází do Etnetera Core s mnoha zkušenostmi z předchozích pozic globální ředitelky či lokální manažerky lidských zdrojů v technologických společnostech.

Velkou část svého pracovního života spojila se západočeským regionem – v roce 2000 dokončila studium Ekonomie a Managementu na Západočeské univerzitě v Plzni. Své první zkušenosti v personalistice získávala ve společnosti Západočeská plynárenská a.s., v manažerských rolích pak působila v technologických společnostech Kerio Technologies s. r. o., Certicon nebo DNS a.s..

V průběhu let se setkala s řadou personálně složitých situací typu akvizic a outplacementu, nastavování nových HR systémů, změn v interním způsobu komunikace i s potřebou budování silného HR týmu.

Její profesní motto „Lidé na prvním místě“ koresponduje s nastavením Etnetera Core i managementu, který dlouhodobě staví na hodnotách svobodné firmy, principu sebeřízení i vysoké odpovědnosti každého zaměstnance za svůj výsledek.

Rozvoj lidí a jejich motivace

Všechny společnosti skupiny Etnetera Group spojuje excellence a know-how zaměstnanců, z nichž mnozí mají s firmou navázaný dlouhodobý pracovní vztah. Například v Etnetera Core není výjimkou, že zde lidé pracují více než deset let.

Posílit řízení lidských zdrojů si vyžádala nová situace na trhu s vývojáři a technologicky zaměřenými pozicemi a také vnitřní transformace samotné Etnetery. V polovině loňského roku se Etnetera proměnila na dvě nové entity - Etnetera Flow, která se zaměřuje výhradně na mobilní vývoj a Etnetera Core, která se dál věnuje softwarovému vývoji.

„Změny tohoto typu mohou řadu lidí dlouhodobě ovlivnit a proto svou misi v Etnetera Core vidím především ve stabilizaci týmů, v péči o rozvoj každého našeho člověka a také v posílení motivace pracovat pro úspěch celé skupiny,“ říká Jitka Porazilová, HR Director Etnetera Core.

V dlouhodobém výhledu může pozice HR Director v Etnetera Core, kterou nyní Jitka Porazilová zastává, dospět i ke stejné roli na úrovni Etnetera Group.

Jitka Porazilová, HR Director Etnetera Core

Kontakt pro média

Mgr. Rita Gabrielová
Manažerka komunikace, Etnetera Group
rita.gabrielova@etnetera.cz
+420 702 174 103