Etnetera strategicky posiluje vývoj e-commerce, samostatnou ECOM divizi povede Martin Kačer

6
.
5
.
2021

Rychlý rozvoj e-commerce jako reakce českých firem na pandemická omezení, maximalizace přínosů online byznysu i uplatnění vlastních technologických nástrojů jsou důvodem pro vznik samostatné ECOM divize ve společnosti Etnetera. Od 1. května ji vede Martin Kačer, nový člen managementu Etnetery.

Jsme svědky dynamických změn na českém i evropském trhu a stále rychlejší digitalizace řady odvětví, kde zásadní roli pro udržení i další rozvoj podnikání hrají e-commerce platformy. Ty, které už roky stavíme pro naše klienty a které teď koncentrujeme do nové divize. Umíme nabídnout robustní platformu pro stavbu velkých mezinárodních e-shopů, přizpůsobených pro jednotlivé lokální trhy a využít přitom vlastní nástroje jako Etnetera E-commerce Framework,“ říká Martin Palička, CEO společnosti Etnetera Group.

Samostatná vývojová ECOM divize vzniká od 1. května letošního roku a ve společnosti Etnetera bude soustřeďovat technologické, projektové i implementační know-how pro realizaci náročných, plně customizovaných e-commerce řešení. V budoucnu k nim bude patřit i postupné propojení s datovou a marketingovou podporou napříč Etnetera Group. Vedení divize se ujímá Martin Kačer, zkušený team leader i vývojář produktů Etnetery.

Maximalizovat přínosy e-commerce

Martin Kačer nastoupil do Etnetery v roce 2004 a v roli senior developera pracoval mimo jiné na vývoji produktu jNetPublish pro správu obsahu, na kterém Etnetera v minulosti postavila řadu velkých klientských webových portálů. V nové generaci ho Martin Kačer zakomponoval i do Etnetera Ecommerce Framework, nového nástroje pro stavbu velkých e-shopů.

Baví mě algoritmy i vývoj SW řešení, v poslední době ale méně vyvíjím a více analyzuji, a také pořád víc mluvím do architektury a do toho, jak to dělat,“ popisuje svou práci Martin Kačer. “Do managementu Etnetery přicházím s úkolem maximalizovat přínosy e-commerce projektů pro naše klienty,“ doplňuje.

Martin Kačer vystudoval Fakultu elektrotechnickou ČVUT Praha a zakončil ji doktorským titulem. Z ČVUT přitom úplně neodešel, s Fakultou informačních technologií dodnes lektorsky spolupracuje. Ve své profesní historii si cení mimo jiné zkušenosti ze Seznam.cz, kde zažil nejen rozjezd této portálové jedničky, ale do roku 2001 vedl tým vývoje. Tomu se později věnoval také v Etneteře. Martin je ženatý a má tři děti, s nimiž rád tráví čas mimo jiné na cestách a nad kvízy nebo deskovými hrami.

O Etnetera Group:

Společnost Etnetera Group je prostřednictvím společností Etnetera, Etnetera Motion a Etnetera Activate zkušeným partnerem klientů při rozvoji digitální formy podnikání. Navrhuje a vyvíjí webová a mobilní řešení pro komunikaci se zákazníky a ecommerce, datovou a webovou analytiku a marketingovou automatizaci. Poskytuje konzultační služby v oblasti rozvoje e-commerce i agenturní full-service v oblasti kreativních komunikačních strategií zaměřených na brand building, influencer marketing, design nebo produkci obsahu.