Etnetera Group v nové formaci: od podnikatelského jádra se odděluje investiční holding, vzniká konzultační divize a mění se vedení Etnetera Activate

9
.
12
.
2020

Přední technologická skupina pro digitalizaci a e-commerce, Etnetera Group a.s. , mění svou strukturu a připravuje se na fungování v nové formaci. Upevnění pozice i další růst na českém a středoevropském trhu mají v budoucnu společně zajistit Etnetera a.s., Etnetera Motion s.r.o. a Etnetera Activate a.s., které ve skupině zůstávají, zatímco technologické startupy z posledních let se oddělují do nového holdingu PIE Ventures a.s. Pro rozvoj digitalizačních příležitostí skupina nově vytváří tým konzultačních služeb a mění vedení Etnetera Activate a.s.

Po téměř čtvrtstoletí na českém trhu se chceme jednoznačně zaměřit na komplexní digitalizační projekty i technologická, analytická a komunikační řešení, kde naplno využijeme synergii a know-how našich společností ve skupině. Budeme přitom dál stavět na principech svobodné firmy, odpovědnosti a etickém přístupu ve všem, co děláme," říká Martin Palička, spoluzakladatel skupiny a současný CEO i předseda představenstva Etnetera Group a.s.

Etnetera Group a.s., nově reprezentovaná společnostmi Etnetera a.s, Etnetera Motion s.r.o. a Etnetera Activate a.s. chce v dalších letech naplno využívat svých synergií ve špičkovém softwarovém a mobilním vývoji, datové a webové analýze, chytrém e-mailingu a digitální kreativitě i komunikaci tak, aby podpořila další rozvoj digitálního podnikání v Česku. “Vážíme si dlouhodobých vztahů s našimi klienty a s novým konzultačním týmem je rádi a bezpečně provedeme všemi úskalími digitalizace,” dodává Martin Palička.

Konzultační služby a vedení Etnetera Activate a.s.

Novou divizi konzultačních služeb vede od 1. listopadu 2020 Jiří Štěpán, který patří mezi spoluzakladatele Etnetera Group a jeho více než 15leté zkušenosti z oblasti datové analytiky, technologií a online projektů budou nedílnou součástí mise nového konzultačního týmu. “Věříme, že vstup českých firem do e-commerce, urychlený nyní společenskými okolnostmi, je mimořádnou příležitostí ke startu nové digitální vlny podnikání v Česku,” říká Jiří Štěpán. Stávající roli ve společnosti Etnetera Activate předává ke stejnému datu Pavlu Polovi, svému obchodnímu partnerovi v Etnetera Activate.

Pavel Pola se tak od 1. listopadu ujímá role CEO společnosti Etnetera Activate a.s.. Ve skupině Etnetera působí prakticky 20 let a posledních 6 let vedl v Etnetera Activate a.s. tým chytrého e-mailingu.

“Na českém trhu není moc firem, které by dokázaly samy dodat komplexní IT projekt, postavený na datech, včetně kompletní marketingové a mediální podpory. Naše služby, založené mimo jiné na webové a datové analytice nebo marketingové automatizaci, budou ve skupině Etnetera Group pomáhat vytvářet skutečně unikátní řešení, personalizované pro každého klienta. Chceme pomocí našeho konceptu Digitální maturity podporovat digitalizaci nejen českého trhu,” říká Pavel Pola.

Investiční holding pro startupy

Změny v byznysové formaci Etnetera Group uzavírá vznikající investiční holding PIE Ventures, kam se nově soustřeďují inovativní startupy a technologické projekty z oblasti telemedicíny, virtuální reality, cloudových služeb nebo elektromobility, do kterých Etnetera Group dříve investovala. Holding se zaměří také na vyhledávání vhodných investičních příležitostí i mimo rámec digitální transformace. Jeho vedení se od 1. listopadu ujímá Václav Bittner, jeden ze spoluzakladatelů Etnetera Group.

Vedle skupiny a holdingu pak bude samostatně působit agentura Future Productions s.r.o., která se věnuje vzdělávání a podpoře inovací a stojí za mezinárodním festivalem Future Port Prague. Vede ji Martin Holečko, další ze spoluzakladatelů Etnetera Group.

O Etnetera Group a.s.:

Společnost Etnetera Group je prostřednictvím společností Etnetera a.s., Etnetera Motion s.r.o. a Etnetera Activate a.s. zkušeným partnerem klientů při rozvoji digitální formy podnikání. Navrhuje a vyvíjí webová i mobilní řešení pro komunikaci se zákazníky a e-commerce, datovou a webovou analytiku a marketingovou automatizaci. Poskytuje konzultační služby v oblasti rozvoje e-commerce i agenturní full-service v oblasti kreativních komunikačních strategií zaměřených na brand building, influencer marketing, design nebo produkci obsahu. Obrat Etnetera Group za rok 2019 činil před konsolidací 354,3 mil. korun.

O PIE Ventures a.s.:

Investiční holding sdružuje technologické startupy a společností z oblasti telemedicíny, cloudových služeb, virtuální reality a elektromobility: uLékaře.cz, Logicworks, Appsatori, Battswap, Vrgineers, a Virtuplex. Pod majetkovou strukturou Etnetera Group holding vede spoluzakladatel skupiny Václav Bittner.

Kontakt pro média:

Mgr. Rita Gabrielová

Manažerka komunikace, Etnetera Group, a.s.

rita.gabrielova@etnetera.cz

+420 702 174 103