Etnetera a její Mobilní akademie už potřetí podpoří kariéru mladých mobilních vývojářů

8
.
3
.
2021

Mobilní akademie jako první krok ke kariéře mobilního vývojáře startuje studijními workshopy pro 21 finalistů, vybraných po sérii úvodních pohovorů. Akademie jim postupně nabídne úkoly z oblasti mobilního vývoje, letos nově zaměřené na oba operační systémy – Android a iOS.

Programování ve Swiftu i Kotlinu, práce s mentory i první pokus o vlastní mobilní aplikaci – takové perspektivy nabídne třetí ročník Mobilní akademie od Etnetery, která odstartuje prvním workshopem v sobotu 13. března a bude pokračovat až do 1. května 2021. Vlivem pandemické situace proběhnou veškeré studijní aktivity v online prostředí.

Expertní oporou projektu je celkem 8 mentorů, kteří jsou kmenovými zaměstnanci divize mobilního vývoje v Etnetera a.s. a přinášejí Mobilní akademii tu nejlepší zkušenost z praxe. Podílejí se totiž na největších mobilních projektech českého trhu s klienty, jakými jsou například ŠKODA Auto (mobilní aplikace MyŠKODA uvedená na trh koncem loňského roku), ČSOB (mobilní aplikace DoKapsy), Rossmann (aplikace Rossmann Club), O2 (mobilní aplikace O2 TV) a mnoho dalších.

Účastníci akademie budou s jejich pomocí řešit jak cvičné projekty, tak všechny ostatní náměty nebo dotazy spojené s řešením studijních úloh či projektů z praxe. Závěrečným certifikátem o absolutoriu Mobilní akademie mohou studenti prokázat své dovednosti například při přijímacích zkouškách na technické či IT obory všech vysokých škol, nebo se s ním rovnou hlásit jako uchazeči o zaměstnání v Etnetera Group.

Pro absolvování Mobilní akademie nepotřebují studenti ani domácí hardware, ani pokročilou programovací zkušenost, a dokonce ani korunu školného,“ říká Miloš Felix, zakladatel Mobilní akademie a vedoucí mobilního vývoje v Etnetera a.s. „Věříme, že nejlepší cestou ke kariéře úspěšného mobilního vývojáře je kombinace nadšení pro věc a osobní mentoring postavený na příkladech z praxe,“ doplňuje.

Své o tom ví i účastníci minulých dvou ročníků Mobilní akademie, kteří popsali své zážitky ze studia v osobních příbězích na facebooku Etnetery. Další informace poskytuje  web Mobilní akademie nebo video. Pro ty, kteří v náborové fázi zvládli úvodní pohovor, je osmitýdenní studium zcela zdarma.

O Etnetera Group:

Společnost Etnetera Group je prostřednictvím společností Etnetera, Etnetera Motion a Etnetera Activate zkušeným partnerem klientů při rozvoji digitální formy podnikání. Navrhuje a vyvíjí webová a mobilní řešení pro komunikaci se zákazníky a ecommerce, datovou a webovou analytiku a marketingovou automatizaci. Poskytuje konzultační služby v oblasti rozvoje e-commerce i agenturní full-service v oblasti kreativních komunikačních strategií zaměřených na brand building, influencer marketing, design nebo produkci obsahu. Obrat Etnetera Group za rok 2019 činil před konsolidací 354,3 mil korun.

Kontakt pro média:

Rita Gabrielová

Manažerka komunikace, Etnetera Group a.s.

rita.gabrielova@etnetera.cz

+420 702 174 103