Etnetera Core dokončila plánovanou změnu CEO: vedení firmy se ujímá Lukáš Kmínek

5
.
4
.
2023

Praha, 5. dubna 2023 – Nový hospodářský rok zahajuje přední česká IT skupina Etnetera Group změnou ve vedení Etnetera Core. Ta je největší společností a současně obchodním tahounem celé skupiny. Role CEO se ujímá Lukáš Kmínek, dosavadní obchodní ředitel Etnetera Core.

Změnu na pozici CEO jsme začali řešit už před rokem a nového ředitele jsme aktivně hledali. Přál jsem si po téměř dvaceti letech ve společnosti předat tuto svou roli někomu mladšímu, kdo má současně také vhled do celé skupiny a dokáže dobře navázat na náš mindset svobodné firmy,” říká Martin Palička, dosavadní ředitel Etnetera Core a také CEO a předseda představenstva Etnetera Group.

„Přeji Lukášovi stejný drive, jaký měl dosud a věřím, že pod jeho vedením bude Etnetera Core pokračovat nejen ve stabilním obchodním růstu, ale především bude dál férovou a svobodnou firmou, kterou mají rádi nejen její zaměstnanci, ale i obchodní partneři.“

Stabilní růst obratu

Lukáš Kmínek se během své kariéry v IT věnoval postupně product a account managementu, v letech 2013 až 2017 měl z pozice viceprezidenta na starosti IT a marketing v master franchise americké společnosti Coldwell Banker a následně vedl obchodní aktivity v softwarehousu Blueberry.

V Etneteře pracuje od června 2019 jako obchodní ředitel. V roce 2021 stojí mimo jiné u vzniku společnosti Green:Code, společného podniku Etnetery a ŠKODA AUTO a stává se členem Advisory Boardu. V posledních dvou letech se významně podílí na koordinaci obchodních aktivit celé Etnetera Group.


Obchod Etnetery se během Lukášova vedení diverzifikuje do několika klíčových vertikál, které postupně tvoří páteř obchodu celé skupiny. Obchodní výsledky Etnetery rostou v posledních třech letech stabilně v průměru o 15% a růstový byl i poslední fiskální rok  2022/23, kdy trh ovlivnila řada celospolečenských změn a klienti byli v investicích spíše konzervativní.

Z vedení obchodu do role CEO

V nové roli CEO je pro Lukáše Kmínka nejdůležitější kontinuita. „Etnetera je už 26 let postavena na hluboce zakořeněných principech svobody, důvěry a férového podnikání, díky kterým s námi jak klienti, tak naši zaměstnanci zůstávají často i desítky let. Mým cílem je proto v této cestě pokračovat. Současně vnímáme, že softwarový trh se vyvíjí neúprosným tempem a se svým týmem bych se rád ještě více zaměřil na měnící se požadavky zákazníků, abychom jim i v budoucnu dokázali v podmínkách digitálního věku pomoci růst a prosperovat,” říká Lukáš Kmínek, nový CEO Etnetera Core.

„Jedním z prvních kroků tak bude ukotvení pozice CTO a nastavení dalšího technologického směřování”, prozrazuje Lukáš.

Strategický rozvoj Etnetera Core potom vidí Lukáš Kmínek mimo jiné v ještě hlubším využití synergií s ostatními společnostmi ve skupině, díky kterým klienti získávají skutečně komplexní řešení doplněné o hlubší práci s daty, konzultace, marketingovou automatizaci nebo umělou inteligenci.

Roli CEO v Etnetera Core přebírá Lukáš Kmínek od 1. dubna 2023.  

Fotografie ke stažení

Kontakt pro média

Mgr. Rita Gabrielová
Manažerka komunikace, Etnetera Group
rita.gabrielova@etnetera.cz
+420 702 174 103