Offlineblog | Etnetera

Offlineblog

Letos naposled

23. December 2008

Už je to tak, Štědrý den a Nový rok jsou za dveřmi. V tomto čase si lidé navzájem ledacos přejí. My jsme si na pomoc pozvali dvě známé osobnosti, aby to mělo nějakou úroveň. Takže dáme přednost dámě, Lucie Bílá, prosím. "Já bych i s Filípkem všem lidičkám ze srdíčka popřála, aby potkávali jenom lásku, hodné dušičky a žádné slzičky." A co Dan Nekonečný? "Zdrrrrrravííímmm vááássss, milllláááččččkovééé. Přřřřřeji váááám, ať pod strrrromečččkemmm najdete jen sssamééé pozzzitivníííííí vibrrrrace a errrroticccckouuu enerrrrgii. Merrrrrrry Chrrrristmasssss, zlatííííííčččččka."
No, a my ostatní si alespoň užijeme tu spoustu volna, co?
Uvidíme se za rok.

Řekni ďáblovi ne ...

18. December 2008

Tak začíná jedna píseň Svatopluka Karáska. Rudý komunistický satan tehdy šílel, zakazoval, ale píseň evangelického faráře se stejně mezi lidmi šířila velmi rychle. Je to zajímavé, i dnes se v převážně ateistické republice dokáží lidé postavit za některé křesťanské symboly. Teď jde o Ježíška. Většina rodičů stále dětem tvrdí, že je to právě on, který nosí dárky. Ale obchodníci na to nějak nehledí. Viděli jste snad v nějakém supermarketu betlém? Asi ne, že? Zato na nás ze všech stran útočí ten přivandrovalý rudý tlusťoch a ještě se blbě směje (provděpodobně je pod drogami). Je načase začít proti němu něco podnikat. Třeba dočasně ucpat krby (je dokázáno, že do radiátoru se Santa se sobama nevejde) nebo otevřeně protestovat třeba na akci, která proběhne 19.12. v rámci projektu Zachraňte Ježíška. Pomozme naplnit heslo: "Přežili jsme Dědu Mráze, přežijem i Santa Clause!"


Politika z ranveje

4. December 2008

V Thajsku blokovaly tisíce lidí několik dní hlavní letiště. Sice tím znervóznily spoustu turistů a jejich rodinných příslušníků, ale také něčeho dosáhly. Na jejich nátlak Thajský ústavní soud rozhodl, že budou rozpuštěny tři politické strany a jejich vůdci se nebudou smět pět let zapojit do politiky. Podle soudu strany podváděly při volbách a vyskytla se i podezření z korupce. A pak, že to nejde.
Mimochodem, kdy jste se byli naposled podívat na letadýlka? To už je nějaký čas, že. Tak hurá na Ruzyň, v halách je teplo a dokonce tam o třetinu zlevnili pivo. Šance tu je.

Horečka přichází.

28. November 2008

Nebudeme lhát, i my se snažíme svézt na vlně předvánočních nákupů a vydělat nějakou tu kačku. Nechali jsme se inspirovat velkými obchodníky a zahltili nabídku kouzelnými a osvědčenými slůvky. Mělo by to vyjít.
Kolotoč nákupů se dal do pohybu a s blížícím se Štědrým dnem bude jen zrychlovat. Někdo si jízdu užívá, někomu je trochu šoufl. Jen si vzpomeňte! Třeba dárky pro děti. Potomek si v letáku vyhlédne barevné a na první pohled velice propracované cosi, co má navíc ještě blikat. Nic se nedá dělat, vyrazíte do obchodu, věc koupíte, potají odnesete domů, pak se vrátíte do obchodu ještě pro baterky, protože jste si nevšimli hned, že nejsou součástí balení. Když to všechno máte doma, napadne vás to cosi vyzkoušet (samozřejmě až když děťátko spí). Cosi rozbalíte, vložíte baterky, pustíte. Cosi začne blikat, jezdit, ale hlavně strašně řvát a vydávat různé zvuky, před kterými vás nikdo nevaroval, a které vám zaživa rvou nervy z těla. Co teď? Můžete se rozhodnout dárek dítěti dát a tiše doufat, že druhá výměna baterek už neproběhne, protože se cosi rozbije. Nebo odvážně zvolíte druhou cestu. Cosi vrátíte a potomkovi jeho přání, za pomoci různých úplatků, rozmluvíte. Pak si v klidu užíváte nálady okolo stromečku, dokud se v jednom z dárečků opět neobjeví to strašlivé cosi. Krve by se ve vás nedořezal. Jak je to možné??? Pak vám to dojde. V předvánočním shonu jste jaksi zapomněli dát příslušné instrukce babičkám ... No, snad příště. 

Kola, páky, řetězy a háky ...

21. November 2008

Dříve bylo v průvodech jasno. Jednotlivé továrny byly jasně označeny a zaměstnanci navíc často předváděli nástroje, které používají nebo stroje, které vyrábějí. Na srazu Dělnické strany se však profese zúčastněných dala odhadovat jen velmi těžko. Vetšina z nich měla těžké pracovní boty (až nahoru zavázaný), takže asi byla od fochu, ale montérky vypadaly spíše jako uniformy jedné historické německé dělnické strany. Kdo tedy pravděpodobně v průvodu byl? Zřejmě taviči (dlouhé kožené pláště proti jiskrám), brusiči a lakýrníci (šátkem zakrytá tvář proti prachu a výparům) a také soustružníci a frézaři (oholené hlavy kvůli bezpečnosti práce). Ale jsou to jen dohady.
Možná v této straně, v rozporu s jejím názvem, žádní dělníci nejsou. Ale na to jsme v politice zvyklí. Černí také ukládají na konta nekřesťanské peníze, zelení zamořují vzduch ve městech zdržováním výstavby obchvatů, modrým jde o občana jen když jim teče do bot a oražová demokracie (s rudým nádechem) bude také všelijaká.

Velká příležitost.

11. November 2008

V naší firmě je zaměstnáno celkem jedenáct Martinů. Podle tradice měli dnes přijet na bílých koních, ale jaksi se tak nestalo. Ani nám nevadí, že sníh není, nejsme z toho nervozní, my se žádné Mistrovství světa v lyžování pořádat nechystáme. Pro jistotu jsme ale auta odeslali na přezutí pneumatik. Takže koně by se hodili.
Také by se hodil člověk, který by dokázal zařídit dost vysoký úvěr a za nějaký podíl ve firmě by za něj nesl zodpovědnost. To je velice lákavá nabídka, rizika jsou minimální, pozitiva a sociální jistoty obrovské. Zde je zkušenost pana D. Č.: "Nikdy jsem ani nepomyslel na to, že by člověk s tak nízkým IQ jako mám já, mohl být majoritním vlastníkem nějaké firmy. A vidíte, stalo se. Něco jsem podepsal, a pak už se o nic nestaral. Za odměnu mě společníci poslali do sanatoria v Ruzyni. Tam jsem byl asi velice oblíbený, protože mě dlouho nechtěli pustit ven. Nic jsem tam nemusel dělat, takže to bylo docela fajn. Až na to jídlo", dodává silně vyhublý D.Č.,"já tam byl deset let a dávali mi žrát jenom ob rok".

Jak to dopadlo? Tak ...

5. November 2008

Američané si po letech zvolili do čela své země demokraty, a tak se poprvé stane prezidentem Afroameričan (občan tmavé pleti, dříve černoch). Barack Obama zas tak tmavý není, takže se nebude ani měnit název Bílého domu. Ostatně voliči jsou zvědaví hlavně na to, jak naplní své velké předvolební sliby (to je jak tady, že). O rasizmus se vůbec nezajímají, jde jim o politiku. William S., funkcionář občanského sdružení "KKK" v New Orleans, k tomu řekl (omluvte drobné nepřesnosti v překladu z jižanské americké Angličtiny): "Budeme bedlivě sledovat každý krok nového prezidenta a půjdeme mu po krku". Že by četl něco od důchodce z Vysočiny?

Necháme si poradit?

3. November 2008

Tak se nám objevily nové značky přikazující používat správné pneumatiky. Můžeme se bavit o vhodnosti jejich umístění na dálnici, ale v principu jde o věc užitečnou. Když vás prostě gumy nepodrží, je pozdě honit bycha a vy se můžete snadno dostat do nepříjemných situací.
O tom by po posledním závodě mistrovství světa formule 1 mohl dlouze vyprávět německý pilot Timo Glock. Jako jeden z mála nezajel šest kol před koncem vyměnit pneumatiky a dál kroužil v sílícím dešti na "suchých" gumách. Ušetřený čas ho sice vynesl na čtvrté místo, ale to až do cíle neudržel. Mohli bychom si říct: " no nic, zkusil to, nevyšlo to, je to jen jeho škoda". Ale chyba lávky. Protože ho v posledních zatáčkách předjel i Hamilton (čímž se stal mistrem světa), dostal pokus o doklouzání do cíle další rozměr. Objevila se nařčení o prodaném závodě, atp. Chudák Timo nám k tomu řekl:" Slyšel jsem o české automobilové sérii D1, kde prý se jezdí na jedněch gumách v létě v zimě na plný plyn. Tak jsem to zkusil. Ale nemám takové nervy jako Češi, takže jsem do té zatáčky, kde se normálně brzdí z 275 km/h na 130 km/h, najížděl pomaleji a raději jsem uhnul rychlejším autům. Co jsem měl dělat? Měl jsem je glockovat?"

Vydržte, bude líp.

31. October 2008

Po vzoru České televize jsme i my rozjeli informační kampaň. Co se vlastně chystá? Kvůli tunelu Blanka má dojít k uzavření posledních dvou jízdních pruhů z Letné na Špejchar. Offlineblog si už tedy nepřečtete ani z tramvaje (to už delší dobu), ani z auta. Přesný termín není znám, mělo by se tak stát už 1. listopadu, ale asi to bude o kousek později. ČT se přepnutí digitálního signálu též posunulo, takže je taková věc normální.
Nový formát Offlineblogu přinese opěšalým řidičům nemálo pozitivního. V první řadě kvalitu obrazu. Je jasné, že obsah si lépe prohlédnete, když před ním stojíte, než když projíždíte okolo a ještě musíte sledovat toho před sebou, zda náhodou už nebrzdí na červenou. A chůze sama o sobě je také prospěšná (i když v poněkud zaprášeném prostředí).
Děkujeme za pochopení, snad nám celý přechod půjde lépe než to je v případě televize. Tady je zkušenost jednoho diváka:"Set-top-box už mám dávno a vše šlapalo dobře. Bohužel jsem připojen v baráku na společnou anténu, se kterou se bude hýbat teprve až se v tom televizáci dovrtají. Takže nejde pořádně ani digitál, ani analog a já musím už měsíc koukat na zrnitého Edu Hrubeše, který mi tvrdí, že přechod na digitál zvládne i takový nešika jako on".

Budou modří slavit?

24. October 2008

Tak už je to padesát let, kdy svět objevil tyto skřítky. Za tu dobu je milovala nebo nenáviděla ohromná spousta dětí a rodičů. Tehdy, před lety, jim mohlo být tak okolo třiceti až padesáti lety (většina z nich měla ve vsi vlastní barák), těžko určovat přesně. Dnes už jsou tedy skoro všichni v důchodovém věku (až na Taťku Šmoulu, kterému bylo loni 542 let a dalších narozenin už se nedožil).
Stále se okolo jejich života točí řada otázek. Jak se rozmnožovali, než si z ošklivého monstra udělali Šmoulinku? Je ve vesničce připojení na internet? Kdo je otcem Šmoulínka? (Pravděpodobně Mrzout, protože "nemá rád prezervativy!!!"). Ale stejně v mnoha bodech připomíná jejich společnost tu současnou naší. Šmoulové jsou chytří i hloupí, šikovní i nešikovní, veselí, poetičtí, potetovaní ... a v zásadě to všichni myslí dobře. Donedávna měli jednoho chytrého a mocného šéfa, a žilo se jim dobře, protože je spojoval boj proti stejnému nepříteli.
Tím zlem je odporné, v jádru hloupé stvoření s bradavicí, které už z principu nenávidí všechny osoby, které mu nesednou na lep, a zejména ty modré. Jmenuje se Gargamel a ve špinavostech mu pomáhá třeba i jeho kočka.
I my bychom se měli z pohádek poučit a pomoci zvítězit dobru (nebo aspoň menšímu zlu).

Jak se žije ... na ostrově?

21. October 2008

Zatím dobře, ale uvidíme, co udělá oranžové moře okolo. Nám, obyvatelům modrého ostrova, nezbývá než sedět a čekat, zda se probudí někteří z těch 60% obyvatel hlubin, kteří se na volby vybodli. Sem tam přihodíme rybičkám okolo něco z našich plodů, abychom jim pomohli hradit ty strašné poplatky u doktora. Je to tak správně ... vždyť  kde na to mají ty chudinky brát, když se zdražuje skoro všechno? Vepřové, benzín, pivo, cigára ...

Třes se, Tigere!

13. October 2008

Ve Stromovce se objevila další díra a samozřejmě vyvolala rozruch a řadu fám. Pejskaři, maminky s kočárky, ochránci přírody, bruslaři i běžci začali panikařit. Situaci trochu uklidnil mluvčí Metrostavu: "Není pravda, že by ve Stromovce došlo ke změně technologie výstavby tunelu z ražení na hloubení. Uvědomujeme si jedinečnost této lokality a nadále bez komplikací krtkujeme".
Za vznikem jámy stojí něco jiného. Městská část řešila hned několik problémů. "Údržba parku, zejména sekání trávy, nás ročně stála nemalé prostředky. Také jsme chtěli obyvatelům nabídnout další způsob kulturně-sportovního vyžití, vždyť Matějská pouť na to sama nestačí", řekl předseda komise pro volný čas tohoto úřadu.
Obě mouchy plácli jednou ranou pronájmem ploch soukromé firmě. Její majitel a předseda Golf Clubu Stromovka nám k tomu pověděl:"Jednání jsme zahájili ihned po objevení první jámy. Jelikož byla dostatečně veliká, dalo se kolem ní pohodlně rozmístit devět odpališť. Nyní, když je zde druhá, stali jsme se regulérním osmnácti-jamkovým hřištěm. Už za krátký čas provozu se projevily výhody tohoto hřiště, které, jak doufáme, přitáhnou davy nových hráčů. I když jsou odpaliště od jamek vzdálena podobně daleko, jako je tomu u jiných hřišť, dosahují zde i začátečníci vynikajících výkonů. Hole in one, Eagle, Birdey, to jsou tady běžné věci, takže golfisté si zde mohou výrazně zlepšit svůj handicap. V podstatě čekáme na někoho, kdo bude schopen zahrát zde Bogey.
Návštěvníci také výrazně ušetří za vybavení. Vůbec si třeba nemusí pořizovat putter, neboť green se zde vůbec nevyskytuje a většina hráčů zakončuje přímo z fairwaye". Ale co míčky, které skončí na dně nekolik metrů hluboké jamky? "O míčky se klienti nemusí bát. Stačí si je dobře označit a jednou za čas vyzvednout v klubovně, kam je Metrostav pravidelně přiváží nákladním autem odněkud z Tróje".
Tady asi vyroste řada špičkových hráčů.

Slovníček:
Par - předepsaný počet úderů na jamce.
Hole in one - jamka zahraná na jeden úder.
Eagle - jamka zahraná dva údery pod par.
Birdey - jamka zahraná jeden úder pod par.
Bogey - jamka zahraná jeden úder nad par.
Handicap - číslo udávající výkonnost hráče (kolik ran nad par průměrně zahrává na 18-jamkovém hřišti).
Putter - hůl na dohrávání míčku do jamky.
Green - část hřiště s nejvíce sestříhanou trávou a jamkou.
Fairway - vysekaná hrací dráha.


Třese se to třese, jako ...

9. October 2008

Noviny jsou plné zpráv, že se na západě Čech po letech třásla země. No, třásla... Podle Richterovy stupnice je 2,5 stupně zemětřesení "velmi slabé, většinou nepocititelné, ale zaznamenatelné". To čtyřka je už "citelné třesení věcí uvnitř domů". Můžeme potvrdit, na přilehlé stavbě tunelu se pořád něco děje, zrovna teď někdo startuje válec, a sem tam nějaké to chvění dolehne aaaažžžž kkk nnáámm ((UUUUUž nananansskoočččiiil))))...   AAA vavavadídídídííí nnnáááámmmm totototoo???? Nenenenevavadídídíídíííí...

Těžký život fanouška.

6. October 2008

Jak daleko musí člověk zajít, aby mohl být uznáván jako správný fotbalový fanda? Koupit si permanentku, mít legitimaci fanklubu, pařit se i v horkých dnech v klubové čepici a šále, naučit se pár sprostých slov, to asi patří k minimálním požadavkům. Ale co v běžném životě? Smí si fanoušek Viktorie Žižkov vzít za ženu třeba Marušku nebo Lenku? Musí každý Baníkovec alespoň chvíli pracovat v dole?
Abychom rozlouskli tento oříšek, uspořádali jsme malou anketu (nakonec ocenění jsme dostali za interaktivní blog). Doufáme, že nám diváci dnešního derby udělají ve věci trochu jasno.

To je zmatek, když zvířata mají svátek ...

2. October 2008

Ta boží hovádka nám přinášejí spoustu užitku (vegetariánům trochu méně). Jak se ale má slavit jejich světový den? Má se po ránu zajít do kurníku a všem nosnicím potřást pařátkem a natřít prdku chladivým gelem? Mají na vykládací rampě na jatkách rozvinout červený koberec a rozdávat těm němým tvářím upomínkové předměty? Na to asi vyhlašovatelé svátku nemysleli. Tak snad jen to přáníčko.

Diamanty za volanty.

29. September 2008

Když má někdo peníze a koupí si rychlé auto, fajn, ať si klidně udělá radost. Když si pronajme okruh, aby mohl zjistit, co v tom autě vlastně dříme za sílu, v pořádku, je to prima zábava. Ale závodit v normálním provozu a prokládat jednotlivé etapy pařbami v hotelech, to už je trochu na hlavu, ne? "Chytrá" myšlenka je také označit závod za tajný, a pak obeslat všechny bulvární plátky, pozvat televizi a "celebritu". Pak už podnik zůstane utajen snad jen příslušníkům policie.
Nesnažte se těmto lidem říkat něco o dodržování zákonů a ohrožování ostatních. Budete označeni za závistivce a chudáky, kteří se snaží kazit těm úspěšným zábavu a nedopřejí jim trochu toho adrenalinu. Škoda, že závodníci nejeli také do Francie, to by si užili adrenalin. Tam totiž policie může za rychlou jízdu auto na místě zabavit. My bychom si pak v televizi užili zábavu při sledování posádek, které do cíle přijíždějí taxíky. Tak snad příště.

Sladký život

23. September 2008

Koupit tchýni k narozeninám rakvičku a věneček, případně levnou bonboniéru v podobě krabice kostkového cukru, to už je dnes vyčpělé a out. Na nejnovější trendy jsme se zeptali známého cukráře Vanilína Polevy.
"V poslední době jsou in třeba Nakokosky (pro milovníky pádů) nebo Prašný koláč (letenská specialita). Ale největší zájem je o Žloutenkové řezy. Lidé z Prahy a okolí po nich jdou jak nemocní, horečně je shánějí, no úplná epidemie. A přitom jsme ani nedělali žádnou reklamu. Prostě jsme je vyrobili a mezi lidmi se to pak už šířilo samo, tak nějak virálně."
Děkujeme, mistře, ale nám to připadá jako trochu špinavý obchod. Nezlobte se, ale my si nad tímhle myjeme ruce.

Kde je problém?

17. September 2008

Paní ministryně se rozhodla, že udělá ke kulatému výročí vzniku samostatného státu vojenskou přehlídku, protože už dlouho žádná nebyla. Tak jsme se zaradovali, že nám pod okny zarachotí místo bagrů tanky. Už jsme se těšili, jak okna rozdrnčí místo válce rázné kroky příslušníků zvláštních jednotek. Ale zrada!!! To všechno se prý odehraje na Evropské ulici. Tak to prrr, to je podraz!!! Na Evropské se vítají delegace a sportovci jedoucí z letiště, přehlídky patří na Letnou! Vždyť, vo co de??? Letci řekli, že s tím nemají žádný problém. Tankisti byli jen lehce naštvaní, že si zablátí pečlivě uložené tanky. Obrněné transportéry buď nejezdí nebo ještě nejsou nakoupené, tak co?
Pravda, pěchota se trochu cuká, ale třeba ženisté - zákopníci byli po prohlídce místa vyloženě nadšení.

Zlatej kluk.

11. September 2008

Tak jsme ho včera dovezli z Irska. Stevie je krásný a můžeme na něm oči nechat. Abychom nepřipravili o zážitek naše věrné offline čtenáře, rozhodli jsme se udělat výstavu. Přísná bezpečností opatření jsou nezbytná, včetně částečné uzavírky dopravy na Letné (děkujeme za pochopení). Také jsme si vzali k srdci slova Jiřího Sováka z filmu Marečku, podejte mi pero (v našem případě zní: "to nejde jen tak říct vystavíme ho, to se musí přesně určit od kdy do kdy, jinak to nemá cenu") a vytvořili jsme přísná, ale jasná pravidla. Tož, přijďte se juknout. 

Evropa má kliku.

5. September 2008

Obloukovka, slovo "robot", kontaktní čočky, ruchadlo, česká ulička, turbína, termín "tunelování", lodní šroub, Offlineblog. Žádný z těchto českých přínosů světu se neujal při tvorbě vládního hesla pro půlrok předsednictví EU. Všechny převálcovala malá kostička, která zbavila světové hospodyňky odsekávat cukr z homolí.
Heslo je na světě a politici se teď přou o to, co vlastně vyjadřuje. Zda je humorné a nápadité nebo trapné a urážlivé. To je vlastně stejné jako s příspěvky na Offlineblogu. Možná bychom mohli spojit své síly s poslaneckou sněmovnou ... ale ne, to je blbost, tam než se na něčem dohodnou, to máte návrh, první čtení, rozprava, interpelace, druhé čtení, pozměňovací návrh, urážka, hlasování, zpochybnění hlasování, hlasování o hlasování, další pozměňovací návrh, přestávka na jednání klubu, oprava hlasování, další urážka, oprava urážky...
S takovou by Offlineblog asi nikdy nevyšel. Navíc je tabule málo zelená ...

Asi měl zůstat u cviček...

2. September 2008

"Do bačkor ne" se jmenuje jedna deska YoYoBandu. To si nevzal k srdci známý podnikatel ze staré školy, který měl dobré vzdělání i vychování a stále sršel dobrou náladou. Nemohl se smířit se současným stavem v průmyslu, kde se věci vyrábějí hlavně ke spotřebě (a ne k dlouhodobému užitku), a kde vám řeknou "je ti padesát, tak padej..." I po devadesátce se snažil o výrobu obuvi, která bude sice levnější, ale kvalitní a pohodlná, prostě taková, že i on sám ji bude rád nosit. Proto všechny nové typy sám testoval. Bohužel až do osudného dne, kdy vzal nový vzorek a ... natáhnul...
Škoda takového člověka.

Tank nebo bagr, hlavně že to co nejdřív odtáhne

21. August 2008

40 let. Takového času a jak žhavé téma to stále je. Některé rány se zkrátka hojí dlouho. Zvlášť rány z děl a kanónů. Rány sbíječek, velkých vrtáků, míchaček a dalších strojů, zdrojů to kakofonií zvuků kořenících naši pracovní atmosféru (obzvláště vibrační válec jsme si oblíbili pro jeho schopnost rozdrnčet hrníčky s kafem, myš v ruce i zuby v puse), se hojí sice rychleji, ale taky si jich člověk užije. Doufáme, že přičinlivá práce dělníků kutajících na Blance, bude trvat řádově kratší dobu než návrat Ivana na svou Natašu. Na druhou stranu, dobře že makaj, snad se pak bude dýchat lépe.

Zase jsme v tom všichni

14. August 2008

Kdysi se nějaký ministr neBojar vyjádřit svůj názor a napsal firmě X, že firmě Y, obchodující s krevní plasmou, nevěří. Firma X přestala s firmou Y obchodovat, ta se naštvala a začala žalovat. Pánové z arbitrážní komise  a teď i od soudu se vyjádřili, že náš stát nepostupoval v souladu s dobrými mravy a firmě znemožnil budoucí obchody. Na státu (tedy na nás všech) teď je, abychom dali korunku ke korunce tak, aby to nakonec firmě Y hodilo asi 8,33 miliardy. Trochu se z toho pění krev, že?
Obchodovat s produktem, který 90% dárců dává dobrovolně a  bezplatně, chtít za obchody, které by možná proběhly takové peníze a ještě se navíc ohánět dobrými mravy ... to pardon, to je dost silná šťáva.

Večerní školka managementu

11. August 2008

Není snad třeba zdůrazňovat, že problémy se řeší nejlépe, když se lidé spojí. Jednotlivci dají své hlavy a síly dohromady a táhnou za jeden provaz. Někdy to však není možné, protože věc na druhé straně je jakási neuchopitelná a beztvará. Nelze u ní najít hlavu ani patu, kam by se dalo lano uvázat. Lidé s provazem v ruce se motají všemi směry a výsledek? Žádný! Co teď? Nezbývá nic jiného, než vybrat z týmý jednoho člena (blbečka, otloukánka, obětního beránka, atp.) a vnutit mu myšlenku, že právě on je ten správný pro nalezení řešení. Na další poradě pak stačí lehce zkritizovat jeho dosavadní kroky a uvidíte, co se stane se zbytkem týmu. Náhle je směr jasný, kolektiv jednotný a dílo se podaří. A tomu obětovanému, který nasazením vlastního těla vytvořil opěrný bod, se nakonec také dostane uznání. Nebo ne? Tak, pozor!!! To už by pak mohla být šikana, mobbing nebo bossing!!! A s tím nechceme mít nic společného.

Odhalení zahalení

6. August 2008

Zase jsme něco objevili. I když nám politici tvrdí, že poplatky u lékaře mají přispět hlavně ke zvýšení kvality péče, odchází většina peněž na válečné účely. Naštěstí ne každý zakuklený bojovník v dlouhém plášti, hovořící nesrozumitelnou řečí, musí být hned arabský terorista. Jsou zde i válečníci s diplomy, kteří bojují za vyšší ideály. Pravda, už samotné spojení slov "boj" a "mír" vzbuzuje pochybnosti, ale proč je v jejich úsilí nepodpořit? Jeden z nejobávanějších veteránů, přednosta ORL nejmenované nemocnice MUDr. X. Strčprstskrzkrk, nám prozradil jedno z bojových hesel: "Lidé na sebe musejí být hodní!!! I kdybychom je k tomu měli klackem dohnat." Tak to jo.

Pozor, série šikan

1. August 2008

Je to trochu s podivem, ale od začátku uzavírek je Letná celkem pěkně průjezdná a kolony se netvoří (což nás stále trochu mrzí). Jediní, kdo plynulost dopravy brzdí jsou pánové v uniformách a výstražných vestách. Možná to po prázdninách bude potřeba, ale zatím je jejich činnost pouhou buzerací, podpořenou nepřehledným značením.

Zajímalo nás, jak se v objížďce orientuje mimopražský řidič.  Zde je popis mladého německého pilota Helmuta, který se se svým týmem McHonecker-Trabant chystá příští rok vstoupit do kolotoče Formule 1:" Městský okruh Letna-ring jsem neznal, měl jsem však jeho podrobný popis. Věděl jsem, že se začíná směrem na centrum, pak jako v Monte Carlu tunelem na nábřeží, odkud se technickou pasáží Chotkových zatáček vrací zpět na Letnou.Zařadil jsem se tedy do příslušného pruhu a čekal až zhasnou startovní světla.

Po startu ihned následuje série šikan. Je tu málo místa a žádné únikové zóny. Řidič má co dělat, aby vůz zvládl. Povrch je sice nový, ale asfalt je dost často znečištěný od trucků, které tu závodí v pracovní dny. Pasáž jsem s vypětím sil projel dobře.

Následuje delší rovinka, na jejímž konci čekala další šikana, tentokrát však od traťových komisařů. Okamžitě mi napařili trest Stop and Go a začačali se mě ptát, proč jedu v pravém pruhu, ve kterém prý nemám co pohledávat. Snažil jsem se oponovat, že do levého jsem nemohl, neboť za přejetí plné čáry by mi hrozil další postih. Nebylo to nic platné a pánové požadovali zaplacení pokuty. Pokoušel jsem se je umluvit na nižší trest (třeba průjezd boxovou uličkou), ale neuspěl jsem. Dál už vám trať nepopíšu, protože mi u mého monopostu zhasl motor a byl konec".
Tak, ende, schluss.

 

Jaká je to hra?

30. July 2008

Fotbal a fotbalisté procházejí neustálým vývojem. Jako kluci se sejdou na plácku, rozdělí se a hrají pro radost. Pokud se tomu chtějí věnovat hlouběji, zjistí, že by je měl někdo trochu usměrňovat a zvolí si trenéra. Jak hráč roste, přibývá profesionality a trenérů. Najednou je tu kondiční trenér, který na něj huláká v posilovně, následuje taktický trenér, který mu kreslí na tabuli jakési nepochopitelné herní situace, a tak to jde dál. Když už hráče fotbal v podstatě nebaví, ale zase se s ním slušně uživí, nastoupí mentální trenér. Ten se začne vrtat v jeho hlavě a začne mu třeba tvrdit, že když si bude před spaním představovat jak dává gól, dá ho později i v zápase.
Hráči Sparty si asi loni měli víc představovat jak vyhrávají ligu. Nemuseli by potom cestovat do Moldávie k zápasu jakéhosi předkola Ligy mistrů. No, co se dá dělat. Chlapci se sbalili a vyrazili. O tom, že by jim do země nepustili jejich mentálního trenéra (je totiž Srb a neměl vízum) se jim nezdálo ani v těch nejhorších snech. Tak hoši, teď to budete muset ukopat nohama. Jasně, je to nemoderní, zastaralé a nevědecké, ale občas to zafunguje.

Konec jedné bubliny

25. July 2008

Národní knihovna na Letné nebude. Ředitel Ježek se křehký projekt snažil opartně tlačit dopředu, propletl se mezi všemožnými nástrahami, ale teď narazil. Do cesty se mu postavil ministr Jehlička. Jak asi mohl takto vyhrocený souboj dopadnout? Prostě to prasklo. Knížky budou dál skladovány v zátopové oblasti a Praha přijde o unikátní stavbu. Prý bylo výběrové řízení nejasné, stavba se na Letnou nehodí a navíc nejsou peníze, ani pozemek. Ono to samozřejmě může být i trochu jinak. Kuchař závodní kuchyně poslaneckého klubu KDÚ-ČSL Svatoslav Jidáš nám k tomu totiž řekl:"Pan ministr je dobrý strávník, sní všechno a nenípe se v jídle. Jenom mořské plody mu na talíř nesmí. Jak vidí kraby, krevety, kalamáry nebo chobotnice tak se osype". Aha, tak s takovou alergií by štěstí a kariéru ve Straně zelených neudělal.

Člověk se pořád učí

22. July 2008

Někteří lidé nám tvrdili, že Offlineblog není interaktivní médium a vidíte, zase se to nepotvrdilo. Během víkendu se na tabuli objevila reakce, asi od borců odnaproti. Nevadilo jim, že nemají křídu, vystačili si s náhradním pisátkem (asi kus cihly). Tak vida, jde to.
A teď k poznámce. Netušili jsme, že fotbal a stavba k sobě mají tak velmi blízko. Ve sportu jsme si už zvykli, že borec nastupuje za tým X, ale v podstatě patří klubu Y. Ale trochu nás překvapila skutečnost, že za Metrostav kopou "na hostovačku" reprezentanti SSŽ. A prý nejsou vůbec špatní. Pan Zajíc k tomu řekl: "Jó, kde kopou hoši ze Stavby silnic a železnic, tam si třeba Řepka ani neškrtne". Tak to musejí být opravdu tvrdí chlapi.

Jdi do toho po hlavě a makej ...

18. July 2008

Jako víkendovou přílohu jsme pro vás zvolili rozhovor s panem Janem Zajícem, letenským rodákem a patriotem. Vyprávěl nám hodně, pamatuje si toho mnoho, dokonce i starý stadion Slavie. Kopanou si zamiloval a skutečnost, že bydlí tolik let vedle stadionu Sparty mu prý nijak nevadí, nevadí, nevadí, nevadí. Přímo nám řekl: "Vždyť je to krása, když se to umí. To se dá koukat dlouho, jak pěkně to kopou". To vám musíme dát zcela zapravdu, pane Zajíci. Dnes jsme dokázali sledovat bagry pod oknem skoro hodinu. A je to krása, jak se můžete přesvědčit na obrázcích z naší kamery. (Lepší to bude až v pondělí, dneska už to zapíchli).

Všechno nej ...

14. July 2008

Náš národní Mistr má dnes šedesáté deváté narozeniny. Ta dvě čísla jsou úžasná, jen se podívejte. Ukazují nejen Mistrův věk, ale i jeho znamení, tedy Raka. Symbol vyjadřuje spojení ženství a mužství za účelem vytvoření života. Šestka a devítka zároveň označují i jisté spojení ženství a mužství, tentokrát ne  za účelem vytvoření života. No, Mistře, užijte si to!!!
Také jsme si vzpomněli na zdravotní sestru Toničku, která by za Káju dýchala a řekli jsme si: "To je ono". Nadechne-li se člověk šestnáctkrát za minutu, pak to za rok dělá cca 8 409 600 vdechů. Věnuje-li každý občan naší republiky jen jeden, má Mistr vystaráno až do sedmdesátky (a to se může párkrát i mírně zadýchat). Fungovalo to u Národního divadla, tak proč ne u Národního Mistra?  

Všímejme si okolního světa

11. July 2008

Čekání na tramvaj si krátí každý po svém. Někdo nervózně přechází sem a tam, někdo si čte, někdo (i pod Damoklovým mečem pokuty) kouří. Všechny pak trápí otázka proč to hrome nejede? Chyba však může být jinde, ne na straně DP, ale v nás. Kdysi dávno jsem vyslechl zajímavý rozhovor. Jeden muž velmi hlasitě líčil kamarádovi svůj zážitek:"Tak ti jdu v pondělí ráno na tramvaj, to víš naštvanej, zase do práce. Ke všemu jsem lehce zaspal, takže jsem ty vole ani nestihl kafe. Dojdu na tu zastávku, tam nikdo, sakra, říkám si, to mi to asi zrovna ujelo. No stojím, čekám, však pojede další, ne? No jo, ale já tam stojím čtvrt hodiny a nic. Chtěl jsem si s někým zanadávat, ale furt tam nikdo nebyl. Tak se jdu podívat kdy to jako má jet, ale znáš to, jízdní řády utrhaný, ty lidi jsou blbci. Už jsem byl fakt vytočenej, protože to trvalo snad půl hodiny, jel jsem pozdě, šéf bude řvát, no vopruz. A pak ti nějak náhodou kouknu dolů ... a voni tam ty vole nebyly koleje!!!". Celý autobus náhradní dopravy se této historce usmál.Občas je prostě užitečné a přínosné lépe se podívat na věci, které se nám zdají samozřejmé. Ony už tam totiž také vůbec nemusí být.

Tady na Letné se tramvaje nějakou dobu opravdu nedočkáte.
 

Chcete-li nám k tomu psát ...

8. July 2008

Po reportáži v televizi se návštěvnost Offlineblogu hezky zvedla (máme dost příbuzných). Děkujeme všem za blahopřání, pěkně nás zahřála. Také se sešla hromada dotazů. Není bohužel v našich silách odpovídat okamžitě na každý zvlášť. Odpovídáme tedy hromadně (s uvedením adresy prvního tazatele) a samozřejmě off-line. Ale protože si jsou dotazy dost podobné, jistě si svou odpověď najde každý z vás. A nám jde o každého z vás.

A pak, že je v elektronické době křída mrtvá

3. July 2008

Chtěli jsme si to chvilku tutlat, ale škemrali jste, takže vám to řekneme. Proč přijela ta televize? To máte tak:
Businessmani trochu záviděli hercům jejich Oskary, a tak si založili podobnou soutěž. Jmenuje se International Business Awards a je opravdu prestižní a celosvětová. No a velké štěstí tomu chtělo, že se na galavečeru v září v Dublinu ozve:

"And Stevie (to je jako ten Oskar) goes to ... (tady je jako chvilka napětí, i když už to všichni vědí) ...

Czech Republic, ET NETERA, project Offlineblog!!!".
A pak veselí, fotografové, šampíčko, ... Vy víte, že se neradi chlubíme, ale tohle je tak významný okamžik, že to jinak nejde.
Však si přečtěte sami.

Z důvodu přicházející bouřky Stevieho teď nekreslíme, ale vypadá takhle.

A reportáž v televizi dopadla hezky, jen se podívejte.

Offlineblog bude v televízi ?!?

3. July 2008

Dnes k nám přijeli pánové od televize!! A nebyla to žádná regionálka, ale celoplošná až z Prahy (i když, my jsme také z Prahy, takže to zas tak daleko neměli, možná i proto přijeli). Natáčeli zde příspěvek o Offlineblogu (proč, to se dozvíte někdy příště). Takže teď obvoláváme rodiče a prarodiče, ať se určitě dívají večer na zprávy. Doufejme, že to tam bude, jinak si uděláme u příbuzných ostudu.

Redaktor Tomáš Hauptvogel (ve skutečnosti je mnohem větší a štíhlejší než v televizi) vedl rozhovor s administrátorem Offlineblogu (také by chtěl být ve skutečnosti mnohem štíhlejší než na fotce). Čůrky potu na administrátorově tváři můžeme přičítat velkému vedru, ale i trémě.

Komu vadíme?

30. June 2008

Stali jsme se terčem systematické likvidační kampaně. Její krycí název je Blanka a veřejnosti je prezentována jako stavba tunelu a práce s ní spojené. Prakticky se jedná o pokus o zánik Offlineblogu. Nejdříve byla Letná uzavřena pro tramvaje. Ztráta off-line čtenářů byla patrná, ale ne citelná, protože tramvajáci už v minulosti nechtěli přibržďovat a umožňovat cestujícím pohodlné čtení. Dnes ale došlo (za asistence státní i městské policie!!!) k odvedení dvou jízdních pruhů, směřujících do centra, zcela z dosahu Offlineblogu. To již lze považovat za útok na ekonomickou stabilitu blogu. Před tabulí se netvoří zácpy ani ve zbylých pruzích, off-line čtenost klesá, cena za inzerci také (což nás na jednu stranu trápí, na druhou těší, protože jediná reklama na tabuli je naše). A my voláme dost! Kdo za tím stojí? Kdo zneužívá policii k omezení svobody projevu? Otázek je mnoho ...

Mezinárodní den zlomenin ...

23. June 2008

Mezinárodní den jsme si představovali spíše jako den, kdy se něco slaví. Proč se má slavit Osteoporóza, nemoc, která způsobuje řídnutí kostí a jejich snadné lámání? Vždyť výsledek bude stejný. Představme si spokojeného občana, jak pravidelně sedá se svými pivečky a cigárky u televize. Za pár let ho nemoc dostihne a zlomenina je tu. Nebo se jednou dozví, že tento způsob života není to nejlepší. Ani pivo nedopije, cigaretku típne, vyndá ze sklepa třicet let staré kolo, které se pod ním na prvním hrbolu rozpadne a zlomenina je tu. Najděme nějakou jinou věc, která stojí za to, aby měla svůj den.

Možná jste si povšimli jiného odstínu černé na pozadí Offlineblogu. Ano, proběhl rebranding. A bylo ho zapotřebí, posuďte sami.

Nicméně, došlo k drobným nedorozuměním. Zadání: "Natřít plochu 2 x 2,4 m černou matnou barvou, aby se na to dalo dobře psát křídou" zřejmě povoluje více výkladů.
 

Smutek a radost

18. June 2008

Nedělní fotbalový zápas přímo vybízel k uštěpačným poznámkám. Turci kopali na naší bránu, Češi si říkali o nakopání někam. Ale my nejsme takoví, abychom kopali do toho, kdo je na kolenou. Takže o hráčích na Offlineblogu žádný příspěvek nebude, což je pro ně možná největší trest, protože různí lidé (politici, zpěváci, sportovci, umělci, atd.) dělají všelijaké věci, jen aby si jich naše tabule všimla.
A teď se dostáváme k té radosti. Už je to rok, co první příspěvek spatřil světlo světa (zkušební nultý nepočítáme). Sami se o tom můžete přesvědčit jednoduchým kliknutím. Podobný archiv jsme k tomuto výročí připravili i pro chodce a řidiče.

Děkujeme za přízeň a buďte nám nakloněni i v dalším roce.


Hoši od kóty 718

13. June 2008

Vyjádření názoru na radar má různé podoby. Někdo křičí, někdo hladoví, jiný táboří ve vojenském prostoru. Šest týdnů pobytu v lese, lezení po stromech, kulturní program ... hezké, kde na to ti lidé berou dovolenou? Armáda už toho ale měla dost, zarostlí lesní muži se jí nelíbili (kdo byl na vojně, ten to zná), a tak aktivistům dopravila spoustu prostředků na holení (kvůli bezpečnosti pěkně svázané drátem). Těmto lidem se však nezavděčíte. Hned začali volat, že by se o zbylé žiletky mohla pořezat divoká zvěř. Toho se však není třeba bát. Zvěř není hloupá a většinou neleze tam, kam nemá. Zejména ne do prostoru, kde jsou vojáci, kteří by ji případně mohli sežrat.
P.S. Využily armádní nabídky i zarostlé lesní ženy?

Neradujte se předčasně!

9. June 2008

Od soboty prý už nevyděláváme na stát, ale na jen sebe. Nejásejte, vy bláhoví! Teď je ješte potřeba naplnit rozpočty marketingových oddělení. Hezky dál pracujte s vědomím, že vámi vydělané peníze půjdou na reklamu, večírky, propisky, obědy, trička, čepice, spoty, vlaječky, balonky, POS materiály, letáčky, vzorečky, dárečky, atd., atp., etc. Jen se zeptejte vašeho finančního ředitele, určitě bude mít radost.

Myslí na to zákoník práce?

2. June 2008

K odpůrcům radaru se v minulých týdnech připojili i dva hladovkáři. V pořádku. Snažili se vyjádřit svůj postoj, nejedli několik týdnů. Nyní je ale chtějí vystřídat známí lidé, kteří budou držet tzv. štafetovou hladovku. A tady začínají otázky. Co je to za protest, když si herečka jeden den nedá svůj obvyklý pomeranč a jogurt? Je jeden den bez jídla něco výjimečného? Křesťané ho doporučují už tisíce let, říkají tomu půst a nějaký kravál okolo nedělají. A hlavně: Mají zaměstnanci (včetně poslanců, kterým by většinou prospěl i delší půst) nárok na stravenky, když veřejně deklarují, že jíst stejně nebudou? To je skoro na podnět k ústavnímu soudu, ne? V případě, že tento nárok zanikne, je možno očekávat, že zájemců o účast ve štafetě ubude.

Tak kdo to tedy je?

30. May 2008

Situace na rozkopané ulici Milady Horákové je trochu nepřehledná, a tak jsme chtěli fanouškům z ostrovů trochu pomoct v orientaci. Ale proti komu to ti naši kopálisti vlastně hrají? S dotazem jsme se obrátili na osoby nejpovolanější, na fotbalový svaz. Pracovník dočasně pověřený řízením tiskového odboru nám odpověděl: "Většina lidí tady na sekretariátu si myslí, že to bude Skotsko. Pro jistotu jsme do Cardiffu poslali dotaz, zda jejich reprezentanti nastoupí ve svých tradičních zelených dresech s trojlístkem a pod svou červeno-bílou vlajkou. Mail plný jakýchsi faktů (psáno fuck), který přišel jako odpověď, nedokázal nikdo pořádně přeložit. Takže jsme se (po Litevsko-Lotyšské blamáži) rozhodli jít bezpečnou cestou. Hostům na stadionu vyvěsíme vlajku zvanou Union Jack a zahrajeme God Save the Queen".
No safra, tam se v poslední sloce zpívá:

Pane, dej ať Marshal Wade
s tvou mocnou pomocí
nám přinese vítězství.
Dejž aby vzpouru utišil,
a poté bystře přispěchal
Rebely Skoty rozdrtit.
Bože, chraň Královnu!

Jestli jsou to opravdu Skoti, tak budou mít asi radost.

Dávejte si pozor!

26. May 2008

Dočetli jsme se, že k nám míří nějaká děvčata (na poměry v tropech spíše seniorky). Proč jedou zrovna sem, kde máme svobodných třicítek dostatek (a většinou pohlednějších), nevíme.

Jinak se minulý týden na Offlineblogu opravdu nic neobjevovalo. Jednak pršelo, jednak nás nic nenapadlo a hlavně byl administrátor na dovolené. Prostým použitím matematických znalostí čtyřkaře z páté třídy dojdeme k výsledku, že předpovědi Offlineblogu vycházejí na 190 %. Jsme zvědaví, jak to vyjde meteorologům. Už z toho důvodu, že dnešní příspěvek zabral dost času a byla by škoda, aby ho nějaký liják hned spláchnul.

Výpadky.

16. May 2008

V příštím týdnu se vám může stát, že místo Offlineblogu uvidíte jen černo. Důvodů je několik:
a) prší – pravděpodobnost 50 % (dle předpovědi),
b) neprší, přetíráme tabuli – pravděpodobnost 50 %,
c) nic nás nenapadlo – pravděpodobnost 40 % (dle dění ve světě),
d) administrátor je na dovolené – pravděpodobnost 100 % (a protože spěchá na autobus, tak ani neopraví ten chybějící háček).

Co si kdo navaří ...

12. May 2008

Když se dělá něco bezhlavě, nemusí to vždy dopadnout dobře. O tom se přesvědčili i pejsek s kočičkou, když vařili dort. Z toho, co na závěr fotbalové ligy ukuchtili hráči Sparty, je nám taky dost šoufl.
Je smutné, že výkon celého mužstva stojí na jednom nervákovi. Ale nemůžeme na něj svalovat všechnu vinu, třeba je jiný a vyloučen byl (opět) neprávem. Podařilo se nám k tomu získat vyjádření mladého hráče, který měl být posilou podzimu, ale na hřiště se kvůli vážnému a vleklému zranění hlavy nedostal. "Tomáš už je prostě takový. Vím, že míč podával tak jak je zvyklý. To, že došlo ke zranění není chyba Řepky, ale protihráče. Měl o něm víc vědět. Stejně jako já, když jsem Tomáše před dvěma měsíci v posilovně požádal, zda by mi nepodal činku".

Škandál

6. May 2008

Tak se to konečně natáhlo a vy všichni můžete vidět, co kolegyně dělala v pracovní době. Hrůza, co? Dělat si křížky, když ostatní makají. Fuj! Navíc, s touhle taktikou těžko vyhraje.

To bychom do ní neřekli.

5. May 2008

Mladá zaměstnankyně nejmenované pražské firmy, ...
... téměř ještě dítě, ...
... provozovala v pracovní době na svém stole věci, ...
... které se obvykle dělávají v soukromí!

To musíte vidět!

Tak je to správné.

30. April 2008

Letenská pláň už zažila mnohé. Průvody, fotbaly, demonstrace, přehlídky, happeningy a spoustu dalšího. I když je teď z většiny zabrána staveništěm, neměly by se tyto akce rušit. Jen ať se klidně příznivci revoluce, znárodňování a politických procesů sejdou na svém tradičním místě. Ať slaví! Svátek práce je nejlépe oslavit zase prací tak, jak si to dala za úkol parta betonářů Metrostavu. Stavba tunelu Blanka se tím urychlí o několik týdnů, doprava se pohne a Praha si oddychne. A my všichni s ní. To bude lásky čas ...

Tak pozor!

28. April 2008

Samozřejmě nás těší zájem řidičů o Offlineblog, ale když se někdo začte a potom způsobí nehodu a tím i překážku provozu, necítíme se nejlépe. Proto apelujeme na řidiče, aby byli opatrní. Není přeci problém (když je kolona příliš pohyblivá) zastavit, umístit výstražný trojúhelník, zapnout blikačky, obléci si vestu a Offlineblog si v klidu přečíst. O bezpečnost a plynulost provozu jde především, no ne?

Prosím, řiďte se příště výše uvedeným návodem.

Navigační chyba?

22. April 2008

Jistě jste si už všimli, že ač sídlíme cca 500 m od stadionu Sparty, jsou naše komentáře objektivní, vyvážené a bez jakýchkoli známek škodolibé radosti z neúspěchu druhých. Někdo by třeba mohl říct, že Slávia nemůže získat titul, když v Teplicích vystřelí pouze jednou na bránu soupeře, a to ještě z penalty. A že to jsou ztracené body čtyři kola před koncem ligy. Takhle se na to my rozhodně nedíváme. My obdivujeme, že si Slávisté takticky drží svou oblíbenou pozici už teď a nenechávají to na poslední chvíli. Chválíme proměněnou penaltu (napočtvrté to tam padlo, co?). Jsme potěšeni, že si Vláďa Šmicer zaběhal a nic se mu nestalo. Žasneme nad stoprocentní efektivitou střelby, což je sen každého kouče. Trenér Jarolím však tyto pocity nesdílí. K zápasu nám odhalil zajímavou věc: "Utkání na severu Čech jsme rozhodně nepodcenili. U videa jsme trávili mnoho hodin a hru soupeře jsme měli podrobně přečtenou. Zápas měl být pro nás jasnou záležitostí. Vše bohužel zkazil řidič autobusu. Cestou do Mostu (v tabulce poslední, pozn. redakce) najednou brzda, blinkr, zatáčka ... a byli jsme v Teplicích."

To jeden nepochopí

18. April 2008

Z Národního hřbitova v Terezíně někdo odlámal stovky bronzových nápisů z hrobů. Čemu se máme divit dřív? Naprosté necitelnosti a neúctě zlodějů k mrtvým. Nebo nebetyčné blbosti pracovníka ve sběrně? Co si myslel? Že jsou to vizitky ze dveří zbouraného paneláku? Těžko říct.
Možná chtěli dát podnět k obohacení pokladnice židovských anekdot. Nový vtip by mohl znít třeba takhle:
Potká Kohn Roubíčka a naříká: "Tak se na mě podívaj Roubíček, jakej já jsem chudák. Abych nepřišel úplně plajte, tak jsem musel prodat rodinnou hrobku. Historickou, s mramorem a věžičkou, pro dvacet nebožtíků. A vědí, co jsem za ni utržil? Ubohejch půl milionu". "Co si stěžujou Kohn?", uklidňuje ho Roubíček,"u Terezína teď někdo střelil půl hřbitova a dostal z toho jenom dvacet tisíc".

Poplujem spolu, tam dolu ...

15. April 2008

To se stane hned. Člověk si chce trochu zamachrovat, zamiluje se a v opojném pobláznění nekouká nalevo napravo. Absolutně nevnímá okolí a najednou se nestačí divit, že je asi jinde než by chtěl být, a že mu teče do bot. Tak hlubokou zamilovanost se James Cameron ve svém velkofilmu neodvážil ukázat. Z obav, aby celé dílo nevyznělo moc dojemně, nechal utopit jen Leoparda Di Cardia. My vám nabízíme aktuální snímek z minulého týdne, který dokazuje, že ve dvou se to lépe táhne.
K tragédii, která se odehrála v roce 1912 by dnes asi těžko došlo. Vlivem globálního oteplování již v těchto zeměpisných šířkách ledovec takové velikosti těžko potkáte.

Ohrožení svobody křídy

11. April 2008

Slovenští politici si usmysleli, že přijmou zákon, který přinutí deníky poskytnout prostor k vyjádření tomu, o kom psaly. Je jedno, zda to byla lež nebo pravda. Místo musí být stejně veliké jako původní článek. Nápad je dostatečně pitomý na to, aby se ho chytli i naši zákonodárci. To byste pak na Offlineblogu četli většinou jen jejich reakce. A to se nesmí stát. Na psaní kravin na tabuli jsme tu my.

MDR

8. April 2008

Černou křídou se na klasickou tabuli prostě nepíše. Proč? Bílá se zkrátka osvědčila. Každý, kdo chodil do školy to potvrdí. Ano, mohli bychom instalovat bílou tabuli a psát na ni stíratelným fixem, ale ... Obáváme se, že bychom si těžké železné tabule, umístěné na nechráněném místě, dlouho neužili. Proč? Zmokla by a zrezla!

Příjemné ocenění

4. April 2008


Minule jsme to mysleli opravdu vážně, ale seriozní témata nenaplnila naše očekávání. Slečna N. i pan H. se dostavili, ale celou dobu mluvili o h..... Zkusili jsme to ještě s MUDr. K, gynekologem, ale ten zase říkal samé p......... K návratu k osvědčené formě nás definitivně zlomily maily Vás, čtenářů. Píšete, že náš Offlineblog čtete cestou přes Letnou jako první. To nás velmi těší, děkujeme. Je pravda, že se v tomto úseku (možná v celé Praze, možná v celé republice, možná ....) žádný jiný off-line blog nenachází, ale tím si asi nemusíme kazit radost, že?

Konec legrace

1. April 2008


Život není peříčko a nelze stále vše jen zlehčovat. Za 285 dní (tak dlouho už funguje Offlineblog) jsme si rýpli do kdekoho. Politici, celebrity, Sparťané, prezident, počasí, řidiči, Slávisté, soutěže, reklamy, živí i mrtví lidé ... ti všichni okusili náš břitký humor. Ale jde to takhle věčně? Nejsou tu snad vyšší cíle a poslání? Určitě ano. Proto dnes končíme se srandičkami a začneme se věnovat vážným tématům, jako všechna media okolo. Zítra si s hosty v našem studiu budeme povídat o problémech se zažíváním. Příjde slečna N., která (ač to může vypadat směšně) má už od malička přání mít pravidelnou stolici a pan H., který ji sice má každé ráno v 7.00, ale budí se až v 7.30. Věříme, že si najdete čas a podíváte se.

Derby

31. March 2008

Kdo si vybaví vlakovou scénu z filmu Proč?, ten ví, že políbení vlajky je vyjádřením nejhlubší oddanosti klubu. Musí se samozřejmě políbit pořádně. My to tak hluboce neprožíváme, v našich řadách je dokonce několik Slávistů (kvůli zákonu o diskriminaci jsme je museli přijmout). Zato tvrdé jádro letenských fanoušků, které zhruba za hodinu půjde okolo, jistě neodolá. To by mohlo přinést několik pozitiv:
- zítra si ušetříme mazání tabule (předpokládáme, že dojde i na francouzáky),
- fanoušci si nebudou muset malovat klubové barvy na jazyky,
- vzhledem k časové náročnosti možná ti nejtvrdší vůbec na Strahov nedorazí, a tak zůstane stadion (mimochodem E. Rošického a ne Slavie) ušetřen od demolování.


Tak co je?

26. March 2008

Když se v naší společnosti opozdíme s termínem dodávky (k tomuto politováníhodnému nedopatření dochází maximálně jednou za deset let), to je nějakých mailů a nějakého vysvětlování. Venku by už dávno mělo všechno kvést a všude by mělo být plno kuřátek, zajíčků, holek v minisukních a jiné havěti. A zatím fouká vítr, je zima a sněží. A Jaro se tváří, jako by se nechumelilo.

Varování před novou verzí podvodných Offlineblogů

20. March 2008

Drazí čtenáři,
rádi bychom Vás upozornili na novou verzi podvodného Offlineblogu (tzv. phishingu). Příspěvek se snaží připravit Vás o peníze tím, že se tváří jako upoutávka na naši zdarma prováděnou službu, tj. odhalení falešných bankovek a jejich zadržení bez náhrady (jak to předepisuje zákon). Pokud byste chtěli této služby využít, neposílejte peníze v žádném případě na recepci, ale přímo na finanční oddělení.

To bude nějaký omyl

18. March 2008

Spousta lidí se bouří proti chování čínské moci v Tibetu. Nám se ale podařilo zjistit, že je to všechno velký omyl. Zástupce čínské ambasády, který přišel lobovat za restaurace svých krajanů (viz Offlineblog z 10.3.) nám vše vysvětlil. Jedná se prý o trénink čínských olympioniků ve vysokohorském prostředí. Pořadatelé LOH v Pekingu chtějí uspořádat velkolepé hry v duchu jejich starověkých tradic, což je po LOH v Athénách úkol velmi těžký. Jelikož Řekové nesouhlasili s převozem zbytků původních stadionů, soustředili se Číňané na starověké atletické disciplíny. Kvůli brzkým časům televizních přenosů museli vyloučit běhy, kde sportovci závodili nazí. Nakonec zbyl hoplítodromos, t.j. běh těžkooděnců se štítem a přilbou. Jak prosté.


Klaďte si dosažitelné cíle

14. March 2008

V uplynulých dnech proběhlo školení o způsobech řešení našich vnitřních konfliktů a stresů. Právě včas. Šedivá politická situace, černá plocha prázdné tabule a absence nápadů nenabízela žádné růžové vyhlídky. S Offlineblogem to bylo nahnuté a plíživě se začal dostavovat pocit frustrace, až deprese. Naštěstí nám jeden kolega ukázal, jak se radovat z maličkostí a co to je pozitivní myšlení.

Čin je čin

10. March 2008

Tradici vyvěšování tibetské vlajky zavedl na Praze 6 její tehdejší starosta Pavel Bém ještě v době, kdy by ho ani nenapadlo, že by do těch končin někdy jel a lezl na nějakou horu. My jsme se s pouhým vyvěšením nespokojili a přešli jsme k tvrdší formě nátlaku. Záměstnanci se k ní demokraticky připojili, zvláště poté, co se jeden z prvních signatářů, finanční ředitel, vyjádřil: "Nedovedu si představit, že bych byl s člověkem, který by nesouhlasil, na jedné výplatní listině!"

Čínská ambasáda, která je nedaleko od nás, už začíná panikařit. V prohlášení se mimo jiné uvádí: "Na křiklouny s transparenty jsme si už zvykli. Většinou stačí zavřít okna nebo otočit na Hi-Fi věži Sorry volume více doleva (na čínských licenčních výrobcích se zvuk zesiluje, v souladu s režimem, na druhou stranu). Bojkot restaurací však přímo ohrožuje zájmy čínské ekonomiky na Praze 6".

Tak si to chlapci rozmyslete!

MDŽ

7. March 2008

Nedávno se politici hádali, zda tento svátek zařadit zpět mezi významné dny nebo ne. Kdyby si udělali podobnou anketu, mohli si ušetřit mnoho času. Tak hezký svátek.

P.S. Možná si všimnete, že Offlineblog prošel drobným rebrandingem. Důvod je jednoduchý. Administrátor chce být štíhlý a krásný, chce se líbit (hlasoval pro možnost č. 1, fakt), a tak sportuje. Touto cestou si přivodil slušnou distorzi kotníku, který otekl a má teď víc barev, než měly před pár lety Windows. S tím se na žebřík nedá. Naštěstí jsou tu i šikovní nesportovci.

Jen pár slov

4. March 2008

Dřív byl klid a mír. No ráj. A dnes? Teď je tu smršť. Svist, ryk a jek, déšť a sníh, no hnus. Chce vzít krov i dům, vůz i plot, skot i brav. Rve strom a les, sloup i drát. To je fakt dost. Už stůj! Hned teď. Co chceš víc? Náš web? Či snad blog? Styď se! Fuj! Běž pryč a buď tam! Už furt.
(Vytrženo ze sbírky "Dopisy Emmě")

Myslet a nebuzerovat

28. February 2008

Jako hodně lidí i my si myslíme, že doplňující nápisy jsou zbytečné. A peníze na přelakovaní policejních automobilů navrhujeme utratit spíše za dovybavení těchto aut. Nejen technikou, ale zejména doplňky a maličkostmi. Pak budou mít policisté dost času na řešení závažných věcí a zbaví se těch trapných okamžiků, kdy zastavují řidiče a škemrají: "Ukážete nám rezervu? A ukážete nám i trojúhelník? A lékárničku? A ....."

Gratulujeme

25. February 2008

Vida, jakého úspěchu může dosáhnout moravská cérka s klavírem a irský ryšavec s děravou kytarou.

V rámci oslav narození potomků dvou našich kolegů jsme se pokusili o něco podobného. Ovšem spojení irské whiskey a valašské slivovice kýžené výsledky nepřineslo. Místo Oskara se málem dostavil policejní Anton a hrozilo, že cenu nám udělají maximálně na záchytce. Naštěstí vše dobře dopadlo, akorát ráno bolela hlava. Takže jsme si řekli: "Once a dost!".

Adrenalin na cestách

19. February 2008

Po divadle okolo zvolení staronového prezidenta by se někdo mohl ptát, co nám ta demokracie vlastně přinesla? No, podívejme se třeba na možnosti cestování. Dříve jste mohli, když jste měli štěstí, jet maximálně do Jugošky. A dnes? Ten výběr. Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko, Černá Hora, Makedonie, Kosovo, Bosna ........ a Hercegovina.

Dnes to asi bude delší

15. February 2008

Je nám líto, k dohodě nedošlo, je 17.00 a venku se začíná šeřit. Dnes se offlineblogu nedočkáte, ale zasi si máte o víkendu o čem povídat.

Tak tohle už je nedůstoné. V poště někteří našli různé části nábojů (žádáme novináře, aby před vydáním svých tiskových zpráv prošli šlolením a nemátli čtenáře). Vystresovaná recepční objevila v kuchyni podezřelý bílý prášek (později se ukázalo, že je to cukr). Volitelé se shodli, že bude-li tento nátlak pokračovat, opustí v 17.30 budovu.

Je zajímavé, že miliony nikdo nikomu nenabídl.

My víme, že se to táhne a vy čekáte, ale vězte, že jsme byli blízko dohodě. Bohužel to bylo v 11.58 a část volitelů začala křičet, že už padají hlady, že jsme si určili od 12.00 oběd a že teď hlasovat nemůžou (všichni měli v každé ruce jeden až tři chlebíčky). Nezbylo nic jiného než se rozejít na nějaké to pořádné teplé jídlo. Jsme jenom lidé a o zdraví nám jde především. Takže jestě prosím vydržte.

Skupina zaměstnanců otevřela další téma. Některé příspěvky jsou prý nesrozumitelné a měly by být na tabuli více rozepsány a vysvětleny. Případně navrhují uveřejňovat více krátkých a jasných článků, potenciál místa na ploše tu prý je a v zácpě nebo při červené mají řidiči dostatek času ke čtení. Proti tomu ostře vystoupili zástupci lidových vrstev. Řidiči tramvají totiž nechtějí před offlineblogem zastavovat a cestující delší texty nestíhají přečíst. Skupina chodců do debaty nezasahuje a čeká, kdo zvítězí. Volného času využívá k občerstvení.

Pátek je den, kdy se všichni, jak věříme, těšíte na nový offlineblog. Již od středy máme připraveny tři příspěvky, ze kterých jsme chtěli jeden vybrat. Dva jsou celkem kvalitní, třetí je řekněme do počtu. Těsně před zveřejněním však někteří kolegové vyjádřili nesouhlas s bílou křídou. Protože jsme společnost, která je nejen akciová, ale i celkem demokratická, musíme názor těchto skupin (říkejme jim třeba modří, oranžoví, rudí, a zelení) akceptovat. Jednání o barvě písma teď trochu protahují se svými nesmyslnými požadavky černí, ale oni se nakonec stejně přidají k vítězům. Takže se omlouváme a buďte trpěliví.

Cizácké novosvátky

13. February 2008

Zase se po republice rozeběhne spousta přáníček se srdíčky a osloveními typu mazlíčku, králíčku, hvězdičko, pusinko, broučku, čumáčku a tak podobně. Od nás ale obchodníci neuvidí ani korunu. Copak se cit vyjadřuje takovýmhle přiblblým způsobem jednou za rok? My radši svoji lásku ukazujeme po celý rok prostřednictvím drobných pozorností. Zde je pár příkladů chování našich zaměstnanců silnějsího pohlaví:
- 70 % z nich se doma ukáže více jak čtyřikrát do týdne,
- 90 % při příchodu domů partnerku pozdraví (z nich tři čtvrtiny ji i políbí),
- 80 % dává záchodové prkénko dolů,
- 95 % při příchodu po půlnoci nevyžaduje teplou večeři,
- 92 % použije před otázkou "ty jsi mi nekoupila pivo" oslovení "lásko",
- 75 % ví, kde by se v okolí jejich bydliště dala případně sehnat kytice,
- nikdo z nich nebyl za domácí násilí odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody.
Je třeba dalších důkazů?

Dementi, dement

8. February 2008

Hluboce opovrhujeme takovými věcmi jako je protekce, podlézání a pochlebování. Naše postoje se rozhodně nemění stylem "kam vítr, tam plášť". Nikomu nenadržujeme a je samozřejmé, že podporujeme oba prezidentské kandidáty. Přejeme volitelům čistou hlavu a šťastnou ruku.

Administrátor Offlineblogu je hodnej a snaživej kluk, to jo. Vždycky poctivě a ochotně udělá, co se mu řekne nebo napíše. Jen u toho moc nepřemýšlí.

Nemusíme mít všechno

8. February 2008

Čína je asijský tygr a mnoho renomovaných firem tam dělá velké obchody. Čína je veliká. Firem je tam hodně. Číňanů je hodně a posílají hodně novoročenek. Loni jsme si pošmákli, letos nějak nemáme chuť.

K čemu ty missky jsou?

5. February 2008

Soutěž s hezkými děvčaty opět nezklamala, i když byla nejzábavnější část, volná disciplína, vyřazena. Náhrada, tj. promenáda s divokým zvířetem, měla také své kouzlo. Děvčata byla jistě potěšena, když místo elegantní chůze povlávala za gepardem nebo se prala se škrtičem. Což teprve, když se na podiu měla objevit "se svým ptákem v ruce".

Dravci nám k tomu svorně řekli: "Tohle maso má své výhody, většinou se nedusíte chlupy, ale víckrát, jak jednou za rok se to žrát nedá". Máte recht.

Sušenky

1. February 2008

Hihihi. Jestli máme dost energie? Chachacha. To teda jo. Hahahaha. A proč pondělí?? Cháchácháchá. No proč ne pondělí? Hááááchachacha. Že je dneska pátek? CHáááááácháááááheeeheeeheeehecháácháá. Ty brďo, to je model.

Protekce?

28. January 2008

V televizi proběhla jakási pěvecká soutěž. Lidé ji moc nesledovali, a ti, kteří ano, většinou říkají, že měla dopadnout jinak, a že úroveň byla slabá. Není se co divit, účastníci nedokázali přesvědčit diváky, že tomu co zpívají také věří a vychází to z jejich srdce. Nám se podařilo objevit původní seznam soutěžících i s jejich songy. Nějací lobisté však prosadili svou. O co jsme mimo jiné přišli?
SOK4 – Jura Č. a Wsetinski Vjecy – Jsem nevinej!
SOK5 – Smíšený volený sbor – Šaškové počmáraní.
SOK6 – DJ Zdeněk a 5 v českých na stole – Jedeme dál!
SOK7 – Pink Gross – Money.
SOK8 – Radovan ostrovan – Dlouho ňa naháňali, stejně ňa nedostali.
SOK9 – Originální Dechová Skupina – Václav Klaus Super Star.
SOK10 – Sbormistr B.K. – Co na tom je tak zlého?

Trochu interní

25. January 2008

V tomto příspěvku se trošku sami chválíme, snad nám to odpustíte. Myslíme si, že tu máme dost kvalitních lidí, i když je věkový průměr dvacet devět let. Navíc se teď trochu sníží, neboť nejstarší zaměstnanec odchází. Toto je takové malé poděkování a rozloučení.

Má to souvislost?

22. January 2008

Už léta se odborníci hádají, zda počítačové hry ovlivňují chování lidí v krizových situacích. Opravdu člověk, který odmalička paří střílečky, vezme ve slabé chvilce pušku a začne s fyzickou likvidací osob ve svém okolí, aby nakonec odpravil i sebe? Chtěli jsme se na názor zeptat kolegy, který v mládí trávil hodiny a hodiny budováním virtuálních přepravních společností a animovaných měst, a který v dospělosti investoval nemalé peníze do cenných papírů. Bohužel si někam odskočil.

Copak je to za vojáky?

18. January 2008

Pár vysokých důstojníků si celkem slušně přilepšovalo. Za státní peníze jezdili na dovolené, nechávali si posílat např. horská kola, zahradní techniku nebo slipy s nápisy. Nejmenovaný zdroj z ministerstva obrany nám k tomu řekl: "Došlo zde k porušení mnoha předpisů. Vojenské řády např. určují, že trenýrky a podprsenky jsou barvy khaki, u důstojníků a důstojnic s lampasem. Paní ministryně je velmi rozhořčena a nehodlá nechat kauzu vyšumět. Odpovědným lidem prý pěkně zahraje (a zazpívá)". No, tentokrát budou tresty opravdu přísné.

Ten dělá to a ten zas tohle ...

15. January 2008

Povídal nedávno jeden pan politik, že zná republiku lépe než jeho řidič. Ten se naopak v restauraci vyjadřoval, jak by to ve státě zařídil, kdyby měl tu moc. Možná by si to měli zkusit prohodit.

Jak je to možné?

11. January 2008

Co finanční ředitel myslel tím zvýšením nákladů? Copak jsme popsali stohy papírů nebo zlámali hromady tužek? S tím přece nikdo nedělá. Každý má jen stůl a židli. K práci pak potřebuje pouze monitor, počítač, scaner, tiskárnu a kávovar. Tak kde ty prachy jsou?

Alternativa

8. January 2008

Zima se přihlásila, sníh a led zaplavil ulice. Pohybovat se po městě v obyčejných botách je velice nebezpečné, o jízdě autem nemluvě. Naštěstí jsou zde náhradní a vyzkoušené způsoby přepravy. Jen je třeba dodržovat některá pravidla.

P.S. Pan ředitel nabízí do dobrých rukou rozkošná štěňátka. Jedná se o křížence aljašského malamuta a sibiřského husky. K odběru začátkem dubna.

Jak na Nový rok, ....

4. January 2008

Přínášíme jen předsevzetí vedení, neboť zaměstnanci se omezili na tradiční: "zhubnu", "přestanu kouřit", "budu míň pít" a "najdu si konečně holku".

Také bychom chtěli častěji psát Offlineblog, ale musíme počkat až rozmrzne administrátor.

Looking for help launching your new project?

Leave us your contact info so we can connect.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.