Offlineblog | Etnetera

Offlineblog

Vánoce, Vánoce, bacha na emoce...

23. December 2009

Už je tu zase ten čas, kdy bychom prý na sebe měli být ještě hodnější. No, dejme tomu. Hlavně Vánoce v klidu přežijte! My teď máme delší volno, takže se uvidíme až po Novém roce. Díky za přízeň a těšíme se.
P.S. Pokud chcete, aby na vás tento čas dolehl opravdu plnou silou, poslechněte si tradiční koledu Narodil se Kristus pán v „úžasném" podání kdysi slavné paní Ivety (CD Když ticho zpívá k dostání v trafikách za pade). Ale opatrně! My jsme po prvním poslechu zůstali úplně Štajdl, totiž štajf.

Nespíme, jen vše z povzdálí sledujeme

21. December 2009

Jasně, jasně, my to víme. Dlouho žádný Offlineblog nevyšel. Je nám to líto, zde je pár výmluv:

  1. Měli jsme firemní večírek a hlavy byly trochu prázdné nebo bolavé. Ale to vás asi nezajímá, že?
  2. Přesouváme celý náš web na novější verzi CMS. To na pohled nepoznáte, takže vás to taky asi nezajímá, že?
  3. Tabule musela poskytnout prostor pro seznam obdarovaných (viz foto). Naše firma (jako jedna z mála) se i v dnešní době neuchýlila k prostému posílání elektronických přání, ale stále rozdávala dárky. To vás ale, pokud nejste na seznamu, také nezajímá, že?

Takže vlastně žádnou pořádnou výmluvu nemáme. Tak nám, prosím, odpusťte, když už jsou ty Vánoce.

Samostatně neprodejná Barbie

21. December 2009

Média přinesla zprávu, že slavná „plastová panenka s nepřirozeným tělem“ chce proniknout do islámského světa. Aby tak mohla učinit, zahalili ji výrobci do tradiční burky.
Co už noviny nenapsaly je skutečnost, že Barbie se nebude prodávat samostatně, ale v sadě s Kenem. Nám se jednu takovou krabici podařilo sehnat. Kromě čtyř Barbie-manželek obsahuje další nepostradatelné vybavení pro Kena jako vodní dýmku, jakýsi pás, korán (všechny listy jsou čitelné) a modlitební kobereček.
„Ken může dětem sloužit pětkrát denně i jako zjednodušená GPS navigace, v určitých hodinách se totiž otáčí k Mekce,“ řekl zástupce firmy Bettel. „Také uvažujeme o rozšíření doplňků např. o satelitní telefon nebo velblouda. Toho bude možno v našich pobočkách buď zakoupit zvlášť, nebo ho vyměnit za tři až pět Barbie-manželek.“

Tvrdí neutrálové.

30. November 2009

Ve Švýcarsku mají problém s minarety. Nejdříve z nich zakázali muezínům svolávat věřící (což bylo zbytečné, protože by je v tom rachotu tisíců kravských zvonců stejně nikdo neslyšel). Teď připravují zákon, který má zakázat stavbu dalších věží. Jistě na to mají právo, ale trochu si zřejmě zavaří (však víme, jak jsou muslimové popudliví).
Místo zákazu to mohli Švýcaři tlačit přes národní vášeň (tj. vyvěšovat státní vlajky a vlajky kantonů úplně všude) a nařídit, aby jejich vlajka byla umístěna vždy na samém vrcholu věže.
Při představě, že nad půlměsícem vlaje kříž, by muslimové zřejmě zbořili i ty čtyři minarety, které už stojí.

To neděláme dobře...

27. November 2009

Ve zprávách se teď všichni rozplývají nad tím, že na tom a tom náměstí, v tom a tom městě už stojí Vánoční strom. Už jen ozdobit, dát pod něj betlém s děťátkem, okolo plno stánků s lecčíms a můžeme se začít mít rádi.
Je to už, bohužel, tradice. Do lesů vtrhnou „hledači talentů" a vybírají. Strom musí být pěkně rostlý a rozhodně ne uprostřed lesa (to by se k němu nedostala těžká technika a takového krasavce nemůžete jen tak složit). Pak ho podříznou a složitě dopravují pryč. Každoročně tak o svou dominantu příjde spousta krásných míst.
Ale nezdržujme se, šup s mrtvolou stromu na náměstí. A věšíme. Žárovičky, blikačky, řetězy... až už nejsou vidět ani samotné větve a bylo by úplně jedno, kdyby pod tím vším byla drátěná konstrukce (alespoň by se dala lépe zajistit proti padání na turisty).
Až jednou přijde čas, že nám to stromy začnou vracet... to bude hukot. 

Bojovat s konzumem není legrace.

25. November 2009

Tak tu máme další zajímavý den, Den bez nákupů. A opět také známou otázku: jak ho oslavit? Říkáte, že jednoduše dnes nepůjdete do obchodního centra? No dobře, ale tam v předvánočním čase normální člověk dobrovolně také nechodí.
Že budete důslední a nepůjdete ani do sámošky? Co budete se svou důsledností dělat, až přijde 28.11.??? To je totiž Mezinárodní den nekupování ničeho!!!
To se asi probudíte ve studeném bytě (nebudete přeci kupovat teplo), obléknete se do nejlépe darovaných oděvů (charita, starší bratr či sestra), hodíte do sebe gumový rohlík (včera se ještě nakupovat mohlo) a vyrazíte do školy či práce. Samozřejmě pěšky nebo na kole (kupovat si lístek na MHD, vlak, autobus, taxík atp. se ten den nesmí). Dopoledne vám zavolá kamarádka, jestli jste viděli ty nahé fotky v posledním Blesku? (Neviděli, nekoupili). Oběd žádný (jste zvyklí chodit do restaurace, fast foodu...). Večer doma se táhne (televize vypnutá, nebudete kupovat proud). Ani Člověče, nezlob se si nezahrajete (svíčky došly). A jestli nemáte koupenou antikoncepci už z dřívějška, tak i závěr večera bude nudný. Globalizace a konzum jsou tvrdí soupeři.

A jaký byl tvůj postoj?!?

19. November 2009

Máme tu dvacáté výročí Sametové revoluce a odevšad se na nás valí informace, co kdo v té převratné době dělal a nedělal. I my jsme vykoukli z firemního okna a přenesli se do těch časů.
Místo Et netery sídlí v tomto domě zřejmě tajná služba (tehdy nepřátelské ambasády jsou všude okolo), zima je jak na Sibiři, fouká vítr a sněží, na poledne je vyhlášeno setkání, kterého se na Letenské pláni účastní hrstka lidí (cca 1.000.000). Kolik budoucích zaměstnanců cinká navzdory počasí klíči?
Musíme bohužel přiznat, že asi jen deset procent. Jsou to středoškolští studenti, kteří by se jinak nudili při stávce ve škole. A co zbytek?
40 % (hlavně mimopražští) se normálně učí a těší se na přestávku, kdy jim kamarád (který má strýčka emigranta) půjčí Bravíčko s novým plakátem Milli Vanilli.
0,5 % je drženo bez informací v pohotovosti v kasárnách.
0,5 % se neodvažuje na demonstraci vyrazit z důvodu vysokého stupně těhotenství.
17 % je nuceno po obědě zalehnout k hromadnému spánku.
20 % se pokouší udělat bobeček do nočníku při sledování přímého přenosu ze Sjezdu socialistické mládeže v Moskvě (není divu, že většině se úkol daří).
9 % dopíjí svou pravidelnou dávku Sunaru.
1 % dopíjí svou pravidelnou dávku mléka (v jejich vesnické Jednotě neměli Sunar už půl roku).
Rodiče 2 % se rozhodují, co budou dělat večer.
Takže „bojovníků za svobodu" či „veteránů revoluce" tu moc nemáme, ale uznejte, že neúčast ostatních je omluvitelná.   

Přes Letnou se dostanete tramvají (někdy).

13. November 2009

Pěšky už se přes Letnou kvůli stavbě nedá jít. Ale nebojte se, pod okny nám natáhli koleje a dá se jet tramvají. I když to také není moc spolehlivé.
Dopraváci totiž hrozí stávkou, neboť prý mají málo peněz. Je těžké určit, kdo má pravdu. Kousek viny má na sobě asi každý účastník sporu. Magistrát, management Dopravního podniku v čele s ředitelem (a také nějakým člověkem, který je posedlý slovem „outsourcing"), firma Ropid, výrobci tramvají, které nezatáčejí, atp. Do toho všeho vstupují odborové organizace, které musejí mít alespoň jeden požadavek (aby to nevypadalo, že jsou k ničemu). A teď si vemte, že v DPP je těch odborových organizací čtrnáct!!!
Rozumná dohoda je žřejmě v nedohlednu.

Dámy a pánové, kdo z vás to má?

2. November 2009

Tak se v jedné pražské nemocnici (ano, čtete dobře, nebylo to ani na Kladně, ani v jiné středočeské krajské nemocnici) narodila holčička. V noci se nad její postýlkou objevily dvě sudičky.
„Přeji ti, aby se ti vše v životě dařilo a lidé tě měli rádi za to, jaká jsi," řekla ta první.
„Přeji ti, abys byla hezká, zdravá a chytrá," přidala se druhá.
Třetí, zlá sudička, za sebe poslala jen dopis: „Co bych tam asi dělala? Už tak to s tím jménem nebude mít lehké a rodiče si také nevybíráme. Bude to malý zázrak, když je v osmnácti sama od sebe nezapíchne a oni neusnou na věky."
Nezbývá než se sudičkami souhlasit.

Narozeniny černé perly.

23. October 2009

Devětašedesáté narozeniny dnes slaví fotbalista, na jehož kličky se slzou v oku vzpomínají starší fanoušci, kteří jsou znechuceni množstvím primadon a hereček pobíhajících po světových trávnících. Těžko říct, jak by se v dnešním fotbale Edson (někdy psáno Edison, oni to Brazilci mívají se jmény těžké) prosadil dnes, kdy obránci hájí vlastní polovinu hlava nehlava, kotník nekotník, koleno nekoleno, pindík nepindík. Alepoň se skoro pořád smál od ucha k uchu, a to také není málo. Takže mu přejme hodně zdraví.
Cože? Vy ještě nevíte, o koho jde? Ano, omlouváme se, je to naše chyba. Kdyby administrátor poslechl editora, jistě byste hned poznali Pelého.

Tomu štěstíčku se musí jít trochu naproti.

14. October 2009

Naši kopálisté v kvalifikaci na mistrovství světa párkrát zakopli, slovenští kamarádi je taky nepodrželi, takže výlet do Jihoafrické republiky teď záleží na výkonu amatérů ze San Marina.
Jelikož ti zatím všechno prohráli a mají skóre 1:44, jen málokdo věří v zázrak.
ČMFS zkoušel pomoci formou „kapříků" z Brazílie, kde najdete výborného fotbalistu na každém rohu, ale tyhle praktiky u kapitánů-regentů (představitelé Republiky San Marino) asi neprojdou.
Takže musíme věřit, že se pekař dobře vyspal, policista neběhal za zlodějem, úředník měl dobrou kávu, pošťák netahal moc těžkých balíků, atd. atd., prostě že se sanmariňané v práci moc nenadřeli a večer Slovincům zatopí.
Jo a ještě jedna maličkost. Věřme, že naši profíci porazí Severní Irsko.
 

Strýček Váňa, to je prostě klasika.

12. October 2009

Dobré dílo překoná věky. Zkusme si to představit. Právě skončil 179. ročník Velké Pardubické a my v obýváku sledujeme holografický rozhovor s X-násobným vítězem, legendou jezdeckého sportu, Josefem Váňou.
Reportér: „Opět srdečně gratulujeme. Jak byste zhodnotil závod?"
Vítěz: „Koník jel celou dobu velmi dobře, jen při doskoku na Taxisu mi trochu louplo v kříži."
Reportér: „Někteří jezdci si stěžovali na nepříjemný vítr."
Vítěz: „Tak ten mi poslední dobou vůbec nevadí."
Reportér: „Jak jste se na závod připravoval?"
Vítěz: „Musím strašně poděkovat svému ortopedovi, že mě dal opět dohromady. Také mám štěstí, že se mi už pár let vyhýbají svalová zranění."
Reportér: „Pojedete i příští rok?"
Vítěz: „Když budu mít dobrého koně, a když mě manželka pustí, tak o tom budu přemýšlet."
A jak úspěch svého otce komentoval syn? „Tátovi to samozřejmě přeji, konečně si splnil svůj sen, vyhrát Velkou na bílém koni. Teď už by si snad opravdu ale fakt vážně mohl dát pokoj a dát šanci nám mladším," řekl osmasedmdesátiletý žokej Josef Váňa junior, „také by se mohlo stát, že omylem zapomenu na statku zavřít psa!"

Hlava kontra ruce.

9. October 2009

Dnešní Offlineblog je příspěvkem do debaty okolo slovenských Romů, kteří dva dny kopali v centru Prahy v tričkách s nápisem „Měl jsem se líp učit.“ Teď se proti tomu ohrazuje kde kdo, romské organizace, odbory a samozřejmě Michael Kocáb. Původně však dělníci s akcí souhlasili a dostali za ni i zaplaceno (dle slov majitele firmy dostali „klobásy, pivo a cigarety“).
Hned se rozpoutaly slovní války, kdo je důležitější, a kdo na koho dělá. Jsou to malicherné diskuze. My od klávesnic svých počítačů už víc jak rok hledíme na dělníky bravurně budující tunel (vydržíme se dívat celé hodiny) a můžeme směle potvdit, že ten umí to a ten zas tohle..., ale teprve všichni dohromady udělají moc!


Nerozpuštění a nevypuštění...

2. October 2009

„Co všechno vlastně chtějí“, můžeme si povzdechnout s legendárním inspektorem Trachtou při sledování letošních voleb-nevoleb. Sněmovna se nedokáže rozpustit, strany se hádají a uvnitř svých sekretariátů řeší, kde vezmou peníze na další kampaň. Padají jistě různé nehoráznosti, ale zatím se nikdo neodvážil říct nic nahlas. Až nováček ve vedení ODS, místopředseda Vodrážka (bacha na něj, rýmuje se s "podrážka").
Ten v rozhovoru řekl, že zmařenou předvolební kampaň by měl zaplatit stát, tedy my všichni. Super nápad. Nechme stranou fakt, že celá republika je zaplavena plakáty s Jyrkovými slinty, Mirkovými trenýrkami, zuby paní Zubovové, atp. Nejenže se o ně nikdo neprosil, ale strany by za ně většinou měly dostat pokutu za znečišťování veřejného prostranství.
Věnujme se státu. Když jde o výši poslaneckých náhrad nebo diet, jsou stát poslanci. Oni přeci reprezentují a mají zodpovědnost. Když jde o placení pokut a prohraných arbitráží, jsou stát daňoví poplatníci.
Je jasné, že „jest něco prohnilého ve státě českém...", ale v kterém?
  

Copa se to tutam děje???

25. September 2009

V Plzni mají problém. Proděkan právnické fakulty zřejmě opsal většinu své dizertační práce, jiné dizertačky nejsou k nalezení, prominetní studenti absolvují magisterské studium ani né za rok, k doktorátu se dá  prý dopracovat také velmi snadno. A vedení mlčí, asi má vše právně v pořádku.
Jací právníci pak asi vystupují z takovéto školy? Co má dělat ubohý student, který chce být opravdovým a váženým právníkem, ale bohužel je z Plzně (nikoli ze z Plzně, to by plzeňák nikdy neřekl)?
Nebo je to jen sprostá pomluva. Jsou prostě mezi námi velmi nadaní lidé (například bývalý premiér Standa, který stihnul práva vystudovat po večerech, když se pozdě vracel z Úřadu vlády). Přestaňme závidět. Jsou zde lidé neschopní, méně schopní, více schopní a všeho schopní.
Jestli se vám to nelíbí, můžete se odvolat a za pár let se uvidíme u soudu.

Vypadá to jako sranda, ale není to sranda.

17. September 2009

Tak nám zlá nemoc vzala herce, kterého většina z nás objevila na videu někdy v roce 1987. Patrick hrál někdy až moc sladce, ale přiznejme si, kolik z nás se včera opět podívalo na Hříšný tanec, i když už ho vidělo mnohokrát?
Život se zkrátka s nikým nemazlí a pozměněná Nohavicova teorie alkoholického kopce na něj sedí jak ulitá. Dokud jdeme nahoru, je všechno v pořádku. Pak přijde bod zvratu, a pak finito, nepomůžou doktoři, nepomůžou psychologové, nepomůžete si sami.
Takže se snažme, dokud jdeme nahoru. Protože nikdo z nás neví, jak ten kopec máme vysoký.

Spadla z oblakov...

1. September 2009

Tak nám ty prázdniny končí dost zvláštně. Někde padala letadla do oceánů, v Evropě padla rovnou celá letecká společnost. Její klienti si teď předem zakoupené letenky mohou dát zarámovat, prože společnost oznámila, že nic vracet nebude. Má velké dluhy, které prý pád způsobily.
Nám se podařilo zjistit pravý důvod krachu. Za vším stojí manželky pilotů. "Doma bude, už se narajzoval dost," řekla nám jedna z nich,"furt byl někde v luftě, hotýlky, letušky, takové to domácí žvýkání, však víme."
A co na to piloti? "Co se dá dělat, musíme být nohama na zemi, zkusíme místo záletů zájezdy." Jo, třeba s Tomi Tour!


Mezinárodní setkání

19. August 2009

Včera k nám dorazila milá zahraniční delegace. Její vedoucí, skalní fanoušek Offlineblogu Tomáš, neváhal přijet až ze Slovenska, aby na vlastní oči uviděl místa, která zná jen z našich webkamer. Po srdečném přivítání (s tradičním racio-chlebem z pufované rýže a s posypovou solí) si host prohlédl všechny lokality spojené s Offlineblogem, tedy jak místo, kde byl původně instalován, tak garáž, ve které je nyní uložen (viz fotogalerie).
Poté se obě delegace odebraly jednat k interaktivnímu Offlineblogu v ilegalitě (viz foto). Administrátor blogu poděkoval za dosavadní přízeň a podporu a přislíbil, že se s kolegy vynasnaží pokračovat v nastoupené cestě dále, ještě s větším úsilím a snahou.
Zahraniční host přednesl pochvalu za odvedené dílo, přetlumočil pozdravy od slovenských fanoušků a popřál mnoho zdaru do dalších let.
Na závěr obě delegace vyjádřily mírné zneklidnění nad zbržděním prací, které oddaluje návrat Offlineblogu k off-line čtenářům. Ujistily se o dalším přátelství a podpoře. Děkujeme. 

Co se v mládí nenaučíš...

14. August 2009

Měsíc zaměstnávala ostravskou policii dívka, která tvrdila, že ji cestou rychlovlakem někdo znásinil. Potom se přiznala, že šlo jen o výmluvu, protože nechtěla, aby rodiče zjistili, že se opila, neboť nemá s alkoholem zkušenosti. Tady by se rodiče měli zamyslet nad způsobem výchovy. Jestliže si jejich 24letá dcera myslí, že znásilněná dívka se chová a vypadá stejně jako dívka s 2,87 promilemi alkoholu v krvi, pak zřejmě neví nic nejen o alkoholu, ale ani o sexu.

Další peloponéská válka

3. August 2009

Sváry mezi Spartou a Athénami začaly už dávno před naším letopočtem. Nyní se schyluje k další bitvě, tentokrát fotbalové. Pražská Sparta odjíždí do Athén odehrát odvetu předkola Ligy mistrů. V posledním kole domácí soutěže se jí však zranil kapitán a dirigent obrany. Na jeho místo možná naskočí nová posila z Rakouska, mladý hráč Hohender. Problém je, že neumí ještě dostatečně česky a klub se k nějakému kurzu nechystá, protože věří, že se Řepka dá včas dohromady. My ale neponecháváme nic náhodě, co kdyby Tomáš nenastoupil a zranění se protáhlo i na domácí zápasy. Proto jsme s odborníky na odezírání rozebrali u videa pár utkání Sparty a sestavili malý slovníček výrazů, které zkušený stoper používá k řízení obranné linie a komunikaci s rozhodčím. Also...

Úpadek řemesel

27. July 2009

Maďarská Velká cena Formule 1 byla velmi dramatická. Už v tréninku se brazilský pilot Felipe Massa potkal ve dvěstěkilometrové rychlosti s pružinou, kterou ze svého vozu vytratil jeho krajan Rubens Barrichello. Naštěští šel ten kus železa trochu stranou, takže se odrazil od helmy a letěl dál, nicméně stačil prorazit obě škeble (jak helmu, tak Felipeho lebeční kost). Musela to být strašná rána a není divu, že si to jezdec vzápětí namířil přímo do svodidel. Podle posledních zpráv to s jeho zdravím bude dobré, i když letos si už zřejmě nezajezdí.
My se však zamysleme, kde se stala chyba. Podle českých frajírků, kteří na různých diskuzích obhajují svou rychlou jízdu na dálnicích a silnicích slovy:"když mám dobrý auto, dobrý brzdy, umím předvídat, bla bla bla, tak si můžu jezdit jak chci a nic se nestane", může za všechno právě Felipe. Měl dobré auto, asi mu to pěkně brzdí, takže se zřejmě nevěnoval řízení, co? Tomu asi nikdo z nás nevěří, že.
Takže jinak. Když pružina vypadla, musel ji někdo špatně připevnit. Tady by se chyba najít dala. Kdy ta auta viděla naposledy pořádného mechanika? Takového toho poctivého, který vám v servisu řekne:"podíváme se na to, zavolejte si pozejtří..."? Na okruzích dělají všechno honem, honem, a pak to takhle dopadá. Správnost této teorie potvrzuje i příhoda ze závodu, kdy jeden mechanik Renaultu ve spěchu nedotáhl Alonsovi přední kolo a to se pak logicky odporoučelo. Podle posledních zpráv slíbil, že příště to udělá pořádně, i když letos si už zřejmě nezamontuje.Kde jste, vy staří automechanici, kteří uměli spravovat a ne jen vyměňovat?
P.S. Potkali jste někdy na STK nějakou Formuli? Tak vidíte.

Hlídejte si svého psa.

21. July 2009

Slavíme 40. výročí přistání Američanů na Měsíci. Pomocí webu se můžeme přenést do atmosféry celého projektu, poslouchat rádiové vysílání mezi lodí a řídícím centrem, prohlédnout si spoustu fotek a filmů. Ale byli Amíci opravdu první?
Doba už je taková. Mladší lidé (zejména žíjící západně od bývalé železné opony) většinou nevědí, kdo poslal do vesmíru první loď, prvního živého tvora, prvního muže, první ženu. Možná je to tím, že Knihovna a muzeum Nikity Sergejeviče Chruščeva neumí výročí těchto letů zpropagovat tak dobře, jako to udělali v USA. Zase jsme to museli udělat za ně.
Tady je odpověď nejmenovaného pracovníka ruské agentury pro vesmír a vzduchoprázdno:"Ano, Lajka opravdu přistála na Měsíci už v roce 1957 a zanechala tam typické psí stopy. Sovětské vedení vědělo o snaze Spojených států dostat se tam také a chtělo předejít vyhrocení mezinárodních vztahů. Vyslalo tedy v roce 1961 Jurije Gagarina a v roce 1963 Valentinu Těreškovovou k cestě na Měsíc s úkolem uklidit Lajčiny exkrementy. Bohužel, kosmonauti byli vybaveni pouze sadou pro sběr měsíčních kamenů, která v tomto případě zcela selhala."
Teď už je také trochu jasnější, proč chtějí Rusové poslat lidskou posádku k Marsu dříve než Američané.

Díky, díky, díky.

14. July 2009

Je to fajn, že se o nás zahraniční přátelé tak starají. Když viděli skupinky sice opálených, ale unuděných, pokuřujících a nic nedělajících turistů z ČR, řekli si, že nám ty cesty zpestří. Díky.
Aby byl trochu adrenalin, nedali dopředu vědět. Jasně, kdo by neměl rád překvapení. Díky.
Abychom toho na dovolené poznali víc, ženou nás ještě přes Rakousko. Vidět Vídeň opravdu stojí za to. Díky.
Naše vláda chce těm dobrým lidem jejich snahu oplatit. Díky, ale chce to ještě dotáhnout. Například víza bychom neměli kanadským diplomatům vyřizovat na některém z pěti českých zastoupení v Kanadě. Ukažme jim také krásy sousedních zemí (v tomto případě USA). Co takhle Honorární konzulát ČR v Anchorage (Aljaška), tam by se jim mohlo líbit.
A nakonec. Je fajn, že nám ostatní státy EU nezávidí a nechají nás si to vyřídit samotné. Díky.

Historie se opakuje, ale časy se mění.

8. July 2009

Právě dnes by slavil narozeniny (sto šedesáté druhé) slavný český vynálezce František Křižík. Jistě by ho potěšilo, že v místě, kde předvedl Pražanům první elektrifikovanou tramvaj už zase duní koleje. Po čase, v němž letenskou pláň křižovaly jen stavební stroje, se opět můžeme svézt tramvají z Letenského náměstí až na Špejchar. Je vám těch osm set metrů málo? Tak to jste nějací zpohodlnělí. V roce 1891 z nich byli Pražané nadšeni. 

Tak odešel. A přitom nebyl stár. Byl Superstár!

26. June 2009

Velikán popové muziky, autor mnoha hitů, šílený tanečník, nevyrovnaná a rozporuplná osobnost, která se nemohla rozhodnout, zda bude Black or White a kdoví, co ještě, zkrátka Michael opustil planetu Zemi.
Sebral se a odešel svou měsíční chůzí (pozadu, Michael už léta z jistých důvodů nechodil přímo za nosem) do vesmíru, kde bude dál v klidu žít někde poblíž Elvise a Mercuryho.
Cesta je trochu Dangerous, mohl by to být Thiller, ale věřte, ono to nebude zas tak Bad.

Vyhodíš ho dveřmi, vrátí se ti oknem.

18. June 2009

Jistý bývalý vysoký politik jedné levicové  strany (u STB veden pod krycím jménem KATO) má svůj zázračný elixír (léčivé účinky francova nápoje odhalil již dávno před ním rytíř Brtník z Brtníku).
Pamatujete, jak v alkoholovém oparu naboural KATO svým vozem čtyři zaparkovaná auta? Vytáhla ho z toho ALPA, kterou si prý před tím namazal záda (dle našeho názoru to byla spíš hroší kůže a poslanecká imunita).
Pak přišly kauzy na MZV. Štiřín, Srba, blíže neurčená velká suma peněz v ministerském trezoru. Také tehdy KATO volal: "ALPO! (myšleno ALeši POspíšile, pozn.), vytáhni mě z toho." Tiskový mluvčí si pospíšil, nějak to okecal a KATO se uklidil do zahraničí. Styděl se? Dal pokoj?
Kdepak. Nedávno si jako poradce předsedy parlamentu zorganizoval za státní peníze soukromou obchodní cestu na Blízký východ a ještě si tam stihl pokecat s teroristy z Hamásu. Opět slušná ostuda. Napraví i tentokrát vše ALPA? Doufejme, že ne, protože obsahuje alkohol, a k tomu mají Arabové přeci jen trochu jiný vztah než Češi.

Místo vajec se házely volební lístky.

8. June 2009

Tak to měli oranžoví hoši pěkně naplánované. Vyhráli jsme kraje, vyhrajeme Evropu! Vždyt je vše jasné: za celosvětovou krizi může Topolánek a vejce jsou Langerova. Pracující pořádně zdaníme (hlavně ty více vydělávající), nepracujícím přidáme na dávkách, děti dostanou pastelky (a belgické pralinky). Slíbíme všem euro, i když díky rozpočtovým schodkům nebudeme schopni splnit podmínky pro jeho přijetí. Když nám lidi skočili na zrušení poplatků, sežerou nám i další nesmysly.
A hle, ono to nedopadlo. Jak je to možné? Vždyť průzkumy hovořily jasně. Že by se voliči nechali strhnout tou skupinkou zfanatizované mládeže? To nemá obdoby!!!

P.S. Pánové, ono by stačilo se podívat přes své pupky do historie. V listopadu 1989 také Miroslav Štěpán říkal, že:„V žádné zemi, ani rozvojové, ani v socialistické, ani v kapitalistické neexistuje to, aby patnáctileté děti určovaly, kdy má odejít prezident, nebo kdy má přijít a kdo jím má být.” Pamatujete?

Vždy připraveni!

29. May 2009

Dostal se nám do rukou interní dokument integrovaného záchranného systému, který řeší nasazení jednotlivých složek na vytipované rizikové akce. Trochu nás překvapilo zařazení vozidel, na která jsme dříve nebyli zvyklí. Náčelník IZS Praha-severovýchod nám k tomu řekl:"Byla to nutnost, nebezpečí se zvyšuje. A v případě koncertu Evy a Vaška za námi stojí i statistiky. Uvědomte si, kolik tam bude lidí a jaký je jejich věkový průměr!"
To je pravda. Ze všech tancovačkových dvojic (kterých jsou v republice desítky až stovky) si jen jedna dokázala vytvořit takový dav fanoušků a fanynek. Klobouk dolů, Evo a Vašku. Ale pomyslel Petr Novotný, organizátor megaakcí, na zdraví a životy těch tisíců seniorů. Ano, jsou zoceleni tanečními zábavami a Vlachovkou, ale open air koncert? Dokážete si představit zástupy leckdy těžko se pohybujících dědečků a babiček, jak se prodírají bahnem rozmoklého pole, aby se pak třásly zimou pod deštníkem a naslouchaly svým idolům? (Je možné, že předpověď lže a bude pařák, ale to si pak taky užijí).
S akcemi pod širým nebem zkrátka bývají problémy a nejvíce to odnášejí místní obyvatelé. Mladík, tvale žijící v obci Krabčice u Řípu, se nám dost rozčileně vyjádřil:"Nikdo se nás předem neptal, jestli tady takovouhle akci chceme. Slyšel jsem zkoušky a byla to hrůza. Já sám jsem sice fanouškem elektronické hudby (Eva a Vašek mají z úsporných důvodu narvanou celou kapelu do jednoho syntezátoru - pozn. redakce), ale tohle bych tři dny nesnesl. Naštěstí ze tří koncertů bude nakonec jen jeden v sobotu."
A co bezpečnost? Nemá strach z davu rozvášněných diváků, které svezou na místo speciální autobusy ze všech koutů republiky? "To víte, že se bojíme, a o to víc nás překvapuje, zě policie nehodlá nasadit těžkooděnce. Přitom máme zprávy, že mnoho tzv. milovníků české písničky přijede vyzbrojeno holemi a většina z nich je navíc závislá na návykových látkách, hlavně na prášcích."
Tak držme palce.

Kdo jsi..., hoď vejcem

22. May 2009

Mediální hladinu rozbouřilo vejce. Jeden občan už ty plky prostě nevydržel a vrhl (ve smyslu hodil). A pak to začalo. Jedni tvrdili, že trefil, druzí to razantně popírali.
Aby se tato situace příště neopakovala a zásahy byly přesné a neoddiskutovatelné, přinášíme trochu teorie. Pilně si ji nastudujte, nezapomeňte počítat s větrem a odporem husté atmosféry. Mějte na paměti, že pro různé střelivo (vejce, rajčata, obuv - oblíbená munice v arabských zemích) je třeba vypočítat dráhu pokaždé zvlášť.
Pilně trénujte a nezapomeňte nás o svých pokrocích informovat.

Počkejte, jak vám zahraje...

14. May 2009

Tak nám skončilo první semifinále evropské pěvecké soutěže (více jí popisovat nebudeme, nestojí to za to). Mezi sladkými popovými dojáky a stále se opakujícími rockovými tříakordovkami se muzika s romským nádechem nechytila. Diváci z ostatních evropských zemí jí prostě poslali málo hlasů.
A to by jim nemělo jen tak projít. Měli bychom na ně poslat člověka nejpovolanějšího, bývalého ministra pro lidská práva a zároveň ostříleného hudebníka Michaela. On sám k tomu řekl:"Už bylo dost blonďatých vítězů jako byla ABBA, Celine Dijon nebo Udo Jürgens. A co se muziky týče, mám tady Straku v hrsti!"
No moment! Se Strakou v hrsti už na Evropany táhnou fotbalisti, ne?

Nebuďme prasata

5. May 2009

Rozmáhá se nám tady takový ošklivý, zlý... nepěkná věc. Ze zámoří dorazil virus mexické, totiž prasečí, totiž korektněji nové chřipky (jak se asi bude jmenovat ta další? Supernová? Novější? Nejnovější?).
Ačkoli se hygienici a lékaři snaží situaci uklidnit, lidé hromadně nakupují lék proti ptačí chřipce (za pár stovek jedno balení, hlavně, že třicetikorunový poplatek je strašně peněz). No, alespoň se doprodají ty ohromné nespotřebované zásoby z minula. Vůbec nevadí, že se oba viry od sebe liší a léky nezabírají až tak moc.
S tím by se také určitě dalo něco dělat. Hledat účinný lék na neznámý virus je z obchodního hlediska zastaralé a neekonomické. Což kdyby takhle farmaceutické firmy najaly bývalé tajné výzkumníky z oboru biologických zbraní, kterým by vždy daly hotový lék zcela unikátního složení se slovy: "Tady máš účinnou látku, a teď nám na ní vyrob smrtící virus". Obchody by jen kvetly.
Média by vše nafoukla a milovníci zobání prášků by se už postarali o zbytek.

Komerční sdělení

28. April 2009

Komentář nebyl pro nadbytečnost (a jistotu) vložen.

S kanónem na komára

22. April 2009

S příchodem jara rozkvetly v okolních zahradách stromy, až to naše pylové alergiky rozplakalo. Majitelé zahrad byli také dojati a chtěli jim nějak pomoci. Zřejmě se shodneme na faktu, že lepší než léčení je prevence, a tak došlo k prořezání náletových dřevin. Porost byl opravdu hustý, pila ostrá, a tak se podařilo "omylem" složit i pár vzrostlých stromů (viz fotografie). To se tak někdy stane.
Teď se začínají více ozývat prachoví alergici. Trochu se děsíme toho, co se začne podnikat pro jejich záchranu .

Hlavně nic nevyhazovat

17. April 2009

Jarní úklid, železná neděle, všechno zapomeňte! Ničeho se zadarmo nezbavujte! Je krize, a přesto (nebo právě proto) vám někdo za staré krámy rád zaplatí. Nejdřív to byla auta, pak bílá elektronika. To se dá pochopit, vývoj letí dopředu, pokrok nezastavíš. Ale třeba nábytek? Ten by měl přeci něco vydržet, ne? Dříve to tak bylo, dnes vám některé firmy dodají kus, se kterým se po sešroubování nesmí hnout, aby se nerozpadl.
A kdo bude další? Stavaři? Představte si ty slogany: "Přivezte nám suť z vašeho starého domu, dostanete XXXXXX Kč příspěvek na nový."
No, uvidíme. Je doba spotřební...


Novodobé trafiky?

14. April 2009

Členové končící vlády teď řeší problém, co budou dělat. Nějaká místa v dozorčích radách je nezajímají, protože jsou zvyklí na pozornost mikrofonů a kamer. Nabízí se tedy možnost proniknout do jiných než politických pořadů v televizi, ať už jako moderátoři, nebo jako soutěžící.
Zástupci televizí se ani nebrání. "Už se k nám hlásilo několik politiků do soutěže Výměna manželek, ale bylo jich tolik, že by to nikoho nezajímalo. Jo, dostat takhle pana Čunka do pořadu Nic než pravda, to by byl trhák," svěřil se nám jeden producent.
A co vzhled a odbornost? "Někdy rozhoduje, jindy ne," řekl nejmenovaný televizní režisér, "například pan kníže nemá nejlepší výslovnost, ale jeho slovní zásoba a schopnost pojmenovávat věci pravým jménem je úžasná, toho bychom brali hned. Naopak třeba pan Vondra, který měl moderovat pořad Na rovinu, neprošel kamerovými zkouškami. Zvláště detail odhalil, že se pan ministr zcela rozchází s názvem pořadu."
Za politiky se nám vyjádřila pouze ministryně obrany, vášnivá zpěvačka a zastánkyně radaru: "Bohužel mi v televizi zrušili všechny pěvecké soutěže. Asi se proto přihlásím do pořadu Nahá jsi krásná."
A hrome.

0% tuku.

10. April 2009

Je doba zeštíhlování, ale to už docela dlouho. Sportování a zdravý životní styl pěstuje velká spousta lidí, jen politikům to docvaklo zase poněkud později.
Teď snad nastal příznivý čas. V době krize je skoro neslušné ukazovat dvojité brady a blahobytná břicha.
Vlasta už to odnesl, kdo bude další? Kandidátů je dost, a to i (jak se říká) napříč politickým spektrem.

Tak dlouho se, až se.

7. April 2009

Co nám vyprávěl kolega, který se o víkendu vrátil z dovolené v Itálii? "Tam, kde chodí turisté je všechno úžasné, ale jinak Italové na údržbu starých budov dost kašlou. Někdy jdeš okolo a bojíš se kýchnout, aby barák nespadl." Tak to je asi horší než u nás.

Mimochodem: Věděli jste, že italský vědec Giampaolo Giuliani varoval před otřesy už před několika dny? A že ho někdo udal za šíření poplašné zprávy a úřady se varováním nezabývaly? Tak to je stejné jak u nás.

Každý má svou achilovku.

31. March 2009

O víkendu jsme si udělali s kolegy ze spřátelených firem poznávací akcičku. Nálada byla výborná, hezky jsme si pokecali a zahráli. Občas jsme ale museli být trošku tvrdší.
Kamarádi nekamarádi, je to přeci jen také konkurence. Sorry.


Bližší informace zde.

Není to střet zájmů?

25. March 2009

Duben ještě ani nezačal, a už tu máme aprílové počasí. Je hezky, sluníčko, rosnička v láhvi pěkně na nejvyšším stupínku žebříku - a najednou prásk, tma, blesky, déšť, kroupy, vítr a tři cenťáky sněhu. Není se co divit, že to rosničku naštve, vykašle se na nějaké lítání nahoru dolů a začne radši někde v koutku přemýšlet: kdo za to může?
Necháme ji v klidu a příště se podíváme třeba do parlamentu. Tam je to taky hned tak, hned jinak a o bouřky není nouze.

Kalendář je také jen člověk

13. March 2009

Určení správného data je někdy oříšek. Neříkejte, že se vám to nikdy nestalo. Nikdy jste nepřišli na schůzku sice perfektně připraveni, ale o den později? Nikdy jste nemuseli volat své drahé polovičce: "Miláčku, víš jak jsme se hrozně těšili na ten dnešní koncert a ty jsi byla kvůli tomu u kadeřníka, zrušila slezinu s kamarádkami a zaplatila chůvu? Tak koncert je sice dvacátého šestého, ale až za měsíc." Ne? Tak to se máte.
Administrátor Offlineblogu si teď dá týden dovolenou, takže další příspěvek se objeví až 23.3. nebo tak nějak. Dejte si to do kalendáře.

Cherchez la femme

11. March 2009

Ve Straně zelených se už zase hádají a dokonce i vyhazují. Předseda má zkrátka některé kolegyně raději než jiné.
Jedna z vyloučených poslankyň se to snaží popírat (a zdá se, že svým slovům opravdu věří): "Předseda nikomu nenadržuje. Za naším odchodem stojí fakt, že se vedení odchýlilo od myšlenek ochrany přírody a myslí spíše na svůj vlastní prospěch. My si teď založíme novou, zelenější stranu."
Aha, takže vojáci z povolání, ufoni, vodníci... zde je vaše šance.

Stop rasizmu!

5. March 2009

Do Prahy se chystá americký prezident. Je potřeba se dobře připravit i co se správného vyjadřování týče. V USA si na to potrpí, takže dnes už tam nežijí žádní černoši (o negrech ani nemluvě), ale Afroameričané, žádní hispánci, ale Latinoameričané, a o indiána také nezavadíte, protože tam jsou jen původní Američané.
Opatrní musí být všichni, protože Mr. Obama se chystá zastavit všude možně, mimo jiné i na pivku. Předpokládáme, že ho nevezmou nikam na Budvar, protože se nikomu nebude chtít jitřit spory mezi českým a americkým pivovarem. Takže to asi zase vyhraje Prazdroj. I když se bude těžko vysvětlovat, že toto nejznámější české pivo vlastně patří černochům z Afriky, pardon Afroameričanům z Afriky... to je divný... Afroafričanům z Afriky... sakra... to ho nemůžou vzít raději na skleničku vína? Z Moravy?

Ve slepé uličce

27. February 2009

Budova naší firmy je teď poslední v řadě domů na této straně ulice. Pak už následuje pouze staveniště a stále se prohlubující jáma tunelu Blanka (však se podívejte na obrázky z kamer). Bohužel pěkně graficky vyvedená cedule, která na tuto skutečnost upozorňovala, už na začátku ulice nestojí. A tak se nám na firemním dvoře hromadí chodci a turisté, kteří chtěli projít od Sparty na Špejchar.
Při kuřáckých pauzičkách trpělivě tyto zbloudilce navádíme zpět na správnou cestu. Většinou nám za to děkují, jen jednou jsme narazili. Asi sedmdesátiletá paní na naše zdvořilé: "Madam, tudy neprojdete, to se musíte..." reagovala velmi prudce slovy: "Neučte mě znát Letnou, já tady bydlím třicet let" a namířila si to cestou dle svého rozumu. První příkop překonala celkem v krátkém čase a hluboké bahno jí nedělalo žádné větší potíže. Jakým způsobem přelezla dvoumetrovou ohradu nevíme, protože jsme už měli dokouřeno, začínala nám být trochu zima  a odebrali jsme se proto na šálek horké čokolády.
 

Pranostika fandí zemědělcům

20. February 2009

Na zasněžených loukách v okolí Liberce (něm. Reichenberg) se český běžec Lukáš Sedlák (něm. Bauer) řítil (nedbaje vánice) vpřed, podoben sibiřskému lovci, který jede přes pláně k volbám do nejvyššího sovětu. Nakonec z toho byla krásná stříbrná medaile, rychlejší byl jen Andrus Veerpalu. Okamžitě se začala sypat blahopřání. Z toho, které přišlo
z Úřadu vlády vybíráme: "Byl to úžasný zážitek, příště jistě bude zlato. P.S. V rámci finanční pomoci pobaltským státům půjčujeme pět miliard Lotyšsku, o Litvě se jedná, Estonci ať to ani nezkoušejí."

Pracovní morálka na bodu mrazu

16. February 2009

Příroda klade stavbařům zákeřné překážky. Nejdřív se rozhodla dvakrát zasypat ražené tunely ve Stromovce, teď se zaměřila na otevřené jámy. Ráno čekalo dělníky překvapení, ze kterého jim zamrzl úsměv na rtech. Bílá plocha zkazila náladu každému. Bagrista Václav například uvedl: "Jo, překopl jsem tu vodu, ale jak mám pod tím bílým svinstvem najít značky, který mi tady geometři udělali, ha?" Řidič Tatry Evžen byl také rozezlen: "Nechám si na stavbě naložit plnou korbu (abych měl nějaký ty prémie), a když přijedu na deponku, dostanu vynadáno, že toho vezu půlku. Jak jim mám vysvětlit, že druhá půlka cestou roztála?"
Jednu chvíli to vypadalo, že situace ovlivní i trasu tunelu. Celé dopoledne pobíhal po staveništi muž s trasírovací tyčkou, píchal s ní do sněhu hned tady, hned tamhle. Chtěli jsme pro vás zjistit novinky, a tak jsme se ho zeptali. Pan Igor nám podal vysvětlení: "Houby nová trasa. Jen jsem si tady někde v pátek položil lopatu." 

Hranice vkusu

6. February 2009

Z recenze Mirky S.: "Ten pán s knírkem se mění jako počasí. Jednou je veselý, podruhé pláče. Směje se vám do tváře, ale je schopen vás nakopnout, jakmile se otočíte zády. Méně náročný divák s níže posazenou hranicí vkusu se všem těm škobrtnutím, ranám a pádům směje jako blázen a chce další. Vnímavější a přemýšlivější pozorovatel je schopen za touto první rovinou vidět i hlubší a smutnější věci. Ano směje se také, ale skrze slzy."
To jo.

Co na to děd Vševěd?

30. January 2009

Úřadu vlády to prý nevadí. Princ Jasoň k situaci uvedl: "Uvidíme, zda mi nový majitel umožní opakovaně Koloděje ničit stejným způsobem,  jako to dělám už od roku 1974." Jeho bratr, princ Drsoň, pouze odsekl: "Mně je to jedno, já budu pořád vše jen z povzdálí sledovat a v pravou chvíli se do věci vložím, sakra."

Čas účtování

26. January 2009

Přiznejme si to otevřeně, vlastními těly jsme Offlineblog ubránit nedokázali. Bylo nám jasné, že o ochranu celého systému se musí začít starat zkušený profesionál, jakýsi WatchDog. Dali jsme inzerát na www.tajnesluzby.biz a výsledek, tedy profík, se záhy dostavil.
Postavou nevelký, ale dobře oblečený, se zarputilým výrazem ve tváři a na dálku budící respekt. Na náš nesmělý pozdrav: "Dobrý den, Jamesi" energicky (nebo snad energeticky) odpověděl: "Jmenuji se Vladimír ... Vladimír Vladimírovič." Pak si poručil pití: "Vodku! Protřepat, s ničím nemíchat a hlavně neředit!!!"
Nakonec jsme rádi a v klidu. Zatímco agent 007 dokáže s prstem na kohoutku svého revolveru kontrolovat maximálně pár padouchů, naše nová "zaščitnaja sabaka" umí nejen ohlídat Offlineblog, ale s rukou na kohoutku plynovodu může držet v šachu většinu Evropy. To je pane síla.

Offlineblog je zpět

21. January 2009

Administrátor se vrátil z intervence, neboť se ukázalo, že je "jde Jura" nevinný. Při pobytu v atrestu mu fandovaní spoluvězni poradili, jak dál. Hlavně prý neříkat nic otevřeně, používat spíše eufeminismy. Také ho naučili několik odborných cizích termixů, protože těm lidé s nižším ICQ nerozumí a nemohou potom inicínovat takové arogalantní akcie, jaké jsme byli svědky.
Offlineblog je tedy nyní v ilegalitě. Spotřebovali jsme na to asi čtyři metry bublinkového ilegalitu.

P.S. Pokud nemůžete přečíst nápis, nebuďte smutní. Ono se dnes stejně jedná jen o takový interénní vtípek.

Hrůza !!!!!!!!

9. January 2009

Je to tak, vidíte dobře. Toto je opradu Offlineblog. Dnes ráno došlo k ohavnému incidentu s nedozírnými následky.
Čtěte zde.

 

Vichr z hor

7. January 2009

I když se Rusko hádá s Ukrajinou, stavba tunelu Blanka na to nebere ohled. Tady se zkrátka jede stále na plný plyn. Situace je velmi podobná Cimrmanově Závěrečné vichřici, která bere koleje, troleje, silnici, chodníky, hlínu, sloupy,
ba i celé domy. Když v tomto dopuštění kráčel kolem sám Karel Imfeld Prácheňský, řekl jen:


My ho budeme v jeho úsilí podporovat, jedná se přeci o náš antivirový systém BigTree.

Historie se opakuje

5. January 2009

Chtěli jsme začít nový rok něčím optimistickým, ale tohle je tak důležitá věc, že jsme vás o ní (nedbaje mrazu a sněhu) museli informovat.

Looking for help launching your new project?

Leave us your contact info so we can connect.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.