Offlineblog | Etnetera

Offlineblog

Ať si na sebe vydělá...

28. December 2010

Offlineblog jen tak visí a užitek z něj není. Jelikož na něj střešním oknem každý den chvíli svítí sluníčko, chtěli jsme ho využít (garantované výkupní ceny za zelenou elektřinu, na které se bude skládat celý národ, jsou velice lákavé).
Bohužel, podobně jako pár dalších, ani nás zatím nepřipojili do distribuční sítě. To je komplot, takže celou věc poženeme k soudu.
P.S. Až do vyřešení případu nemůžeme stávající Offlineblog mazat. Děkujeme za pochopení.

Možná jsme naivní, ale stále věříme.

22. December 2010

Včera proběhlo hlasování, v němž jsme podpořili našeho milého, českého Ježíška. Santa Klaus odešel s brekem, Děda Mráz ani nedorazil.
Je milé vědět, že většina z nás se nenechá ovlivnit importovanými postavami, bojkotuje šílení v nákupních centrech (někdy i včetně „těch internetů") a stále věří, že i tak pod stromečkem nějaký ten dáreček najde.

Už se sype... Nesype?

2. December 2010

Do Evropy dorazil sníh a začal komplikovat dopravu. Naše hlavní město není výjimkou. Auta a autobusy kloužou, výhybky zamrzají, lidé mrznou a brodí se sněhem. Tramvaje se sdružují do jakýchsi karavan a snaží se prodrat provozem. Co se dá dělat, v tomto ročním období zkrátka sněžívá a pereme se s tím všichni, jak se dá. Sníh přišel a zase odejde.
Zábavnější je sledovat komentáře pod zprávami o dopravě, zejména příspěvky „odborníků" na velkoměstskou dopravu z Horní Dolní. Například:
- „V Praze napadne trošku sněhu a hned se mluví o kalamitě," - průměrně 20 cm za pár hodin, to už nebude troška sněhu.
- „Kde jsou sypače???" - kde by byly? Stojí v kolonách a zácpách, co mohou dělat víc?
- „Proč Pepíci řvou, vždyť mají metro?" - ach jo, přijeďte se někdy podívat, kde metro jezdí, a kde už ne (dejte pozor na schodech, jezdí).
- „Ať si líní Pražáci vezmou lopaty a proházejí se, já to také musím dělat," - spousta Pražáků se prohazuje, problém je, kam se sněhem. Vedle silnice tu většinou není pole, zahrada nebo dvorek, ale spíše dům nebo chodník.
- „Co by chtěli, když si musí vozit zadek v autech?" - nepochybně existuje skupina lidí, kteří nevědí, jak vypadá zastávka MHD. Zajímavé ale je, že největší kolony se tvoří na silnicích z/do Prahy. Kam to ty statisíce „Pražáků" pořád jezdí?

Na silnicích bude volněji.

10. November 2010

Díky typické české vlastnosti nechávat všechno na poslední chvíli bude začátkem příštího roku na silnicích asi o čtvrt milionu řidičů méně. Nestihnou si totiž vyměnit řidičáky (a to na to měli čtyři roky).
Mezi nimi je i ministr dopravy, který si nezařídí šest měsíců. Někdo tvrdí, že mu byly papíry zabaveny za upadlou značku na jeho Maserati, ale tomu se nechce věřit. Copak by si někdo koupil auto, na které nejde pořádně připevnit značka? Kdyby ji už nějak přidělal, copak by s tím někdo jezdil po českých hrbolatých silnicích? Copak by někdo známý jel s nepředpisovou značkou třeba na svatbu, kde může čekat zástup bulvárních fotografů? A vůbec, copak by si někdo normální sám řídil auto na vlastní svatbě?

Zavřou je, až zčernaj

21. October 2010

Včera dopadly na čtyři vrhače Molotovových koktejlů dost vysoké tresty. Nechceme řešit, zda za svůj hrůzný čin dostali moc, když za dokonanou vraždu leckdy padne o mnoho let méně, to by bylo jen plivnutí do rozbouřených vod veřejného mínění. Určitě nejde souhlasit s tvrzením obhajoby, že šlo v podstatě o klukovinu (rozbít okno může být klukovina, ale rozbít okno zápalnou lahví...?)
Odsouzení mají také zaplatit odškodné více jak 17 milionů korun. Jak si s tímhle poradí? No, jsou na to čtyři a můžou si vzít hypotéku (třeba na dvacet let).
O jejich smýšlení a inteligenci si můžeme udělat obrázek podle jednoho z nich. Ten si vzal k soudu tričko s hezky po germánsku vyvedeným nápisem „Ragnarök" (v severské mytologii označení pro armagedon) což je název české white power (rasistické) hudební skupiny, jejíž texty jsou opravdu síla. To pak chlapec moc nemůže očekávat porozumění od soudců.
Ale třeba mu křivdíme. Třeba dělal reklamu na novou verzi korejské on-line hry, která se také jmenuje „Ragnarök." Tomu by nasvědčovala druhá část nápisu „coming soon." Nebo nám chtěl, podobně jako spousta volně se pohybující náboženských šílenců, sdělit, že „soudný den se blíží." Něco na tom může být, pro tuto čtveřici už totiž nastal.

Zkus to na skus.

18. October 2010

V Praze se objeví bývalý mistr světa v těžké váze. Zatrénuje si s boxery a vyfotí se s kdekým. Na galavečeru pak uspořádá dražbu svých věcí (asi rukavice a trenýrky), jejíž výtěžek půjde na nemocnici v Motole. K nemocnicím má Mike dobrý vztah, léta do nich dodával pacienty, ať už mlátil soupeře, novináře nebo bývalé manželky.
Na večírku se budou na počest hosta podávat jen české lahůdky s označením zeměpisného původu jako lázeňské oplatky, plzeňské pivo, olomoucké tvarůžky a zejména štramberské uši.

Chile vzhůru

14. October 2010

Miliony očí sledovaly, zda se podaří zachránit horníky z měděného dolu, kde se na bezpečnost práce moc nehledělo. Podařilo se, konec dobrý, všechno dobré. Všech třiatřicet kopáčů vynesla po sedmdesáti dnech v podzemí na povrch kapsle Fenix 2 (Hrome, proč se takhle jmenuje? Nemyslíme Fenix, to je celkem srozumitelné, ale proč 2? Že by někde v skrytu zasahovala jednička)?
Úřady dumají, jak situaci využít, aby se vrátila alespoň část z obrovských vynaložených nákladů. Uvažuje se o lunaparku se sedmisetmetrovou lanovkou (pro jednu osobu) nebo o podzemním hotelu (vítány jsou dlouhodobější pobyty).
Informace, že zde bude zřízen sklad a velkoprodejna lihovin je prý jen fámou, která vznikla u méně vzdělaných vrstev obyvatelstva špatnou interpretací latinského názvu pro měď (Cuprum - pozn. pro méně vzdělané vrstvy).

Tenhle chlap je fakt tvrdej.

8. October 2010

O víkendu proběhne 120. ročník Velké pardubické. Na startu nebude chybět ani loňský vítěz, 166 cm malý velký muž dostihů, Josef Váňa. U televizí i u dráhy mu bude jistě držet spousta lidí palce.
V areálu mu také bude odhalena socha. Sám žokej z toho moc radosti nemá, přecijen ještě žije a nehodlá končit, na druhou stranu je hezké, že se našel mecenáš, který dílo z celkem drahého materiálu zrealizoval. I když... kdo jiný by si v České republice zasloužil sochu JEZDECKOU než právě nezdolný Jovan.

Těm holkám to s koulema jde...

4. October 2010

České republice se podařil husarský kousek. Uspořádat Mistrovství světa, které nestálo miliardu a něco, a po kterém pravděpodobně nezbudou ani žádné dluhy.
České basketbalistky nám v jeho průběhu připravily spoustu krásných zážitků a nakonec vybojovaly stříbrné medaile. Nádhera, děkujeme!
Asi nikdo se nezlobí, že to nebylo zlato, ony ty Američanky si hrály turnaj tak nějak samy pro sebe. A navíc... Dokážete si představit, jak to bude vypadat při vyhlašování sportovních anket za rok 2010? Stříbro z košíkové, volejbalisti se také pěkně drží, hokejisti mistři světa... a do toho všeho Sáblíková.

Kampak jdete? Na klokanýýýý...

24. September 2010

Poté, co při derby pražských S zkazil sešívaným úplně všechnu radost vstřelením vítězné branky Bony Wilfried, soustředili se fanoušci Slavie na jiné věci, než je získání fotbalového titulu.
Nejdřív řešili, zda má odejít trenér (zatím zůstává), teď se jim nelíbí, že se musí dělit o stadion s Bohemkou. Jde hlavně o Severní tribunu. Klokani se prý o poločase na ni stěhují (těžko říct, jak je to možné, vstupenky snad jsou na očíslovaná místa, ne?), což se vůbec nelíbí Ultras Slavie.
„Je naprosto nepřípustné, aby Klokani stáli a fandili na našich místech!" volají a plánují v neděli vyrazit na zápas a „svá" místa obsadit. „Stadion v Edenu byl, je a vždycky bude slávistický," dodávají.
V neděli to bude určitě zajímavé. Když ne na trávníku, tak v ochozech. Dá se předpokládat, že pokud se strhne nějaká potyčka, Banikovci nezůstanou stranou.
P.S. Někdo by možná mohl sešívaným Ultras vysvětlit, že „jejich" stadion v Edenu vlastně Slavii nepatří.

Himbajs, Milane, tos podělals

8. September 2010

Hernajs, viděls zápas? Chaos, hnus (sem tam flus). ME? MS? Prdlajs!
(Konec hlášení v litevském jazyce).

To se dalo pár talentovaných televizních hlav dohromady a ...

2. September 2010

Odevšad teď na nás útočí talentovaní lidé. Ať si dvě konkurenční komerční televize říkají co chtějí o jedinečnosti, obě přinesly soutěž založenou na stejném principu, obě se spojily s bratry Slováky a aby to nebylo tak jednoduché, obě spustily své cirkusy ve stejný čas.
Zmatený divák jen přepíná mezi kanály, aby mu neunikl ani jeden vtipný komentář porotců, ani jeden veselý a duchaplný šleh moderátora. Trne, zda v čase, kdy sledoval pána, který si strká hada do nosu neprošvihnul paní, která si myslí, že zpívá jako operní hvězda. Trápí se, zda volit mezi břišními tanečnicemi nebo chlapem, který rychle vypije X piv.
Největší masochisté jeden program sledují a druhý si nahrávají, případně (jsou-li na to vybaveni technikou) sledují oba pořady najednou. Po hodinách „zábavy" (a hlavně reklam) jsou sice zcela vyčerpání, ale uspokojení.
Ti, kteří si nelibují ve vlastním trýznění, mají teď alespoň volné nedělní večery. I když takovéto vyhledávací soutěže jsou potřeba. Kdo sleduje jistou show o vaření (kde o vaření vlastně vůbec nejde), ten jistě potvrdí, že nové „celebrity" potřebujeme jako sůl.

Co na to zábavný Artur?

12. August 2010

Letní zprávy moc zábavy nepřinášejí. Ze všech stran se valí skličující příběhy lidí spláchnutých povodní a hysterické výkřiky levice jsou maximálně na hořké pousmání.
Naštěstí je tu dvojice, která v pravidelných intervalech provádí veselé věci. Jaké jsou poslední události?
Iveta si dopila sklenku, dala si spicha s Jirkou, předložila mu žádost o rozvod a vyhodila ho z domu. Chudák zkrachovalý producent si musel půjčit chatu na Sázavě, kde se teď „myje v rozvodněné řece a pro rohlíky, cigarety, buřty a jiné věci si musí jezdit pramici."
A taková to před lety byla velká, romantická a drahá svatba...

Zielona jest trawa, piłka nożna to gra

4. August 2010

Úřadující český fotbalový mistr se dnes v Polsku utká o postup do x-tého předkola (čert ví, kolik těch předkol vlastně je) Ligy mistrů. V cestě mu stojí KKS Lech Poznaň.
Spartě to v poslední době venku moc nejde, tentokrát alespoň nastoupí její kapitán - bouřlivák. Uvidíme, jak bude hrát, další den ho totiž čeká disciplinárka kvůli údajnému plivnutí na soupeře. Určitě se vše vysvětlí. Člověk zkrátka při rychlém mluvení někdy prská a při sportu se v ústech dělá slin více. Zkuste pak někomu říct při běhu a s plnou pusou: „Příště mě, prosím, přes párky zezadu nepřetahuj, příteli!" No vidíte.

A to se mají jít pást?

22. July 2010

Je okurková sezóna, a tak rozruch vyvolá jakákoli maličkost. Vláda si řekla, že trochu zdaní důchod lidem, které práce baví, místo sypání ptáčkům se snaží ještě realizovat a jde jim to víc než dobře.
Pokud si někdo dokáže ve vyšším věku přivydělat takové peníze, všechna čest. Té skupince lidí asi také nebude vadit, když jí stát dá menší starobní důchod.
Legrace je sledovat diskuzi pod článkem, který zprávu přinesl. Nejvíce tam křičí a nadávají lidé s minimálním platem, kterých se toto opatření netýká a zřejmě se nikdy týkat nebude.

Vlhké dny v suchém létě

14. July 2010

Dlouho jsme se načekali na dobu, kdy už bude konečně teplo, ale to, co prožíváme v posledních dnech, to už je trochu moc. A teploty okolo 35 stupňů Celsia nás prý až do konce července neopustí.
Nějaké výhody to má. Na ulice se vyhrnuly davy spoře oblečených lidí, takže se je na co dívat. Občas to tak pěkný pohled není, každý nemůže mít ideální postavu (to po nikom ani nežádáme), ale někdy by trochu soudnosti nebylo na škodu.
Ve vedrech svůj boj prohrávají i různé antiperspiranty a deodoranty (ať už byla částka, vložená do jejich reklamy, jakkoli vysoká). Taková odpolední jízda tramvají nebo autobusem, to je pak zážitek.
Ale vydržme, vždyť Vánoce jsou už za chvíli zase tady.

Asi nedali třicetník na kříž

28. June 2010

Celý fotbalový svět mluví o tom, jak hlavní rozhodčí neuznal Angličanům gól, který viděly tisíce diváků na stadionu a miliony v televizi.
„Neměl jsem dobrý výhled a asistent na čáře mi také nic nesignalizoval," brání se hlavní sudí. Pomezní rozhodčí Mauricio Espinosa také nechce vzít vinu na sebe: „Co všechno bych měl ještě sledovat? Já vím, že při střele nebyl Lampard v offsidu. Svou práci beru velmi zodpovědně, například mám vždy vzorně vyžehlený praporek."
Případ rozpoutal diskuzi, zda nenastal čas nasadit techniku, která by omyly sudích napravovala. Ale je vina jen na straně mužů a žen s píšťalkou? Nemohou si hráči za problémy sami? Musel Lampard dávat gól tzv. angličanem o břevno (nechme jeho patriotizmus stranou)? Vždyť stačilo mířit trochu níž, míč by rozvlnil síť a vše by bylo jasné.
Proto apelujeme na hráče všech sportů - dávejte jasné góly a body doprostřed branek a kurtů, křičte jasně a nahlas „teč" a při faulu viditelně zraňte soupeře. Jen tak se vyhneme nesprávným a nespravedlivým výrokům arbitrů.

Udělal toho Ferdinanda (Sarajevo) a šel na odpočinek

7. June 2010

Ladislav Smoljak, učitel, herec, režisér, autor, spolutvůrce Járy Cimrmana odešel někam, kde je prý dobře. Ale když to srovnáte s tím výletem na Kokořín...
Co napsat o člověku, který spoluvytvářel náš vztah k humoru, aby to neznělo smutně a pateticky? Je třeba si všechno dopředu rozmyslet. Člověk se chce vyhnout určitým slovům, to je na hovno takováhle práce.
Tak snad jen závěrečná slova pana Smrtky, kterého tak dlouho hrál:
Na shledanou.

Mysleli jsme, že to bude konec svobody, a on je to jen konec Svobody.

31. May 2010

Tak to byl napínavý příběh. Předvolební průzkumy se naštěstí sekly a voliči (nebo to byli pánové Stonišové, Steigerwaldové a jim podobní?) různě zamíchali pořadím stran i jednotlivých kandidátů. Pár volebních lídrů a předsedů stran dalo své funkce k dispozici, a buď je budeme vídat jen jako řadové poslance, nebo vůbec ne.
Někomu se nevyplatila politika „je nám jedno s kým, hlavně že jsme ve vládě", jiný dojel na své povýšené chování, další na sliby a napadání veškerého okolí, někomu zlomila vaz biomasa (nebo naopak odpor ke konopí).

Tady je pár informací pro ex-poslance (vždyť někteří se vracejí do života po dvaceti letech ve sněmovně):

  • Většina obyvatel republiky dostává za práci pouze plat. Žádné další náhrady. Pamatujte na to při uzavírání hypotéky!
  • V obci se jezdí 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 130 km/h.
  • V běžné restauraci rozhodně nestojí panák destilátu 12 Kč!
  • V prostředcích MHD se normálně platí!

Loterie začala.

28. May 2010

Tak už je to tady. Můžeme vzít svoje losy, hodit je do osudí a doufat, že na nás sedne štěstí a budeme se mít dobře.
Tak pfuj, pfuj, pfuj.
P.S. Předvolební průzkumy nás dost postrašily a nechtělo se nám jim věřit. Například neznáme v okolí nikoho, kdo by chtěl volit tu oranžovou slibotechnu. Kde berou tak vysoká procenta? Zeptali jsme se naší kolegyně, jestli je to u nich na Moravě. Odpověď přišla velice rychle: „Ne-e, u nás jsou lidé slušní. Tam všeci volí komunisty..."

Hoši děkujem, stále bojujem.

24. May 2010

Tak nám to ti kluci šikovní, na které by minulý týden vsadil zlámanou grešli jen největší optimista, dotáhli do zlatého konce. Je to krása, i když zápasy to byly opravdu infarktové. Zase se všichni můžeme dmout pýchou.
Chlapci to mají za sebou, nás ostatní čeká ještě jeden boj o tomto víkendu. Přejme si, ať se nám proti hvězdám a oranžovým růžím také zadaří. Jinak nás bude nadýmat jenom vztek.

Milujeme rybaření.

21. May 2010

I minulý Offlineblog má zřejmě zásluhu na tom, že včerejší čtvrtfinále dopadlo pro české hokejisty dobře. Hráči si vzpomněli na husitské tradice a porazili křižáky z Finska. Leckdy se za puky vrhali doslova po hlavě, zvláště brankář při rybičkách exceloval.
Klíčový zápas jsme (myšleno my v hospůdkách, u piva a televize) zvládli, zaškobrtnutí se Švýcary a Nory (které prohráli oni, Růžičkou bůhvíkde sesbíraní hráči se starým Jágrem v čele) byla zapomenuta.
Program na sobotu a neděli je teď jasný, buďme včas na místech a držme palce.

Bratře Žižko, kde jsi?

17. May 2010

Ve středověku ovládali Křižáci celou Evropu. Až přišli Husité a na chvilku jim to zatrhli.
Nyní země s křížem ve znaku opět vystrkují růžky. Takzvaní hokejoví trpaslíci kosí týmy, se kterými by měli prohrávat vysokým rozdílem. Zde je jen pár ukázek: ČR - Norsko 2:3, Švýcarsko - ČR 3:2, Slovensko - Dánsko 0:6!!! Kde to jsme?

Do toho ještě musíme udělat sbírku pro Řeky na jejich sociální výdobytky a nad tím vším se vznáší popel z islandské Eyjafjallajökull.

Kdo to zastaví?

Asi zas tak populární není

6. May 2010

Jeden z nejoblíbenějších českých politiků (to tvrdí průzkumy) dostal na předvolebním mítingu v Brně ruční výraz nespokojenosti přímo do obličeje.
Těžko říct, jestli se nejedná o provokaci naplánovanou přímo pořádající stranou (oni na to jdou dost Tvrdík), ale takové věci se zkrátka nedělají. Do hlavy se nebije, vždy jenom na zadek.
To měli v mládí častěji dělat rodiče pana poslance. Teď už to nikdo nedožene a nenapraví.

Nasaďme brýle.

30. April 2010

Za dveřmi je Máj, lásky čas, různí tvorové si hledají partnery ke spojení. Také Et netera se spojila s První multimediální, aby společně tvořily nové věci v prostředí internetu, s použitím nejnovějších technologií.
Ani Offlineblog nemůže zůstat pozadu, a tak byl dnešní příspěvek vytvořen jako stereogram, tedy ve 3D zobrazení (zatím bez účasti kolegů z První multimediální, kteří mají s touto technologií zkušenosti).
3D totiž ovládne zítřek. Už dnes nabízejí výrobci 3D televize, a přinášejí tak do domácností více plastické přírody, sportu a filmů pro dospělé. Jediné, co ke sledování potřebujete, jsou modročervené brýle, pak se vám obrázky zjeví ve všech rozměrech.
Pokud se vám to s dnešním obrázkem nedaří, je možné, že chyba vznikla na naší straně. My se totiž do budoucnosti (tedy do té, kterou můžeme výrazně ovlivnit) díváme s růžovými brýlemi.

A přitom je to taková blbost, co?

21. April 2010

Už třicet let si můžeme psát, přilepovat a zase odlepovat vzkazy a poznámky na papírky různých velikostí a barev.
Setkává se s nimi skoro každý, ale jejich cesta k zákazníkům lehká nebyla. Vždyť ono lepicí-nelepicí lepidlo bylo vynalezeno už v roce 1968. A takových perliček jsme si pro vás připravili spoustu. Bohužel v té záplavě žlutých papírků nemůžeme najít ty správné, tak snad někdy jindy.

Za dobrotu na žebrotu...

8. April 2010

Prezidentské speciály přivezly kromě nejvyšších hlav také spoustu jiných lidí. V rámci dobročinných programů přicestovalo na výlet do Prahy velké množství lidí s mnohonásobným tělesným postižením.
Zahlédnete je na turisticky zajímavých místech. Většinou stojí skromně někde v rohu, ale o to více pozornosti věnují prozkoumávání okolí (kdy se jim také naskytne taková příležitost navštívit naše hlavní město).
I přes své handicapy jsou to lidé soběstační a přehnaná pozornost z vaší strany jim může být na obtíž a může je i rozčílit.
Proto při styku s nimi buďte uvážliví a věty jako: „Pojďte, ukážu vám místo, odkud je přímý a nekrytý výhled přímo do oken Pražského hradu," nebo: „Měl bych tu pro vás v igelitce lahev domácí pálenky, je to bomba, to by skolilo i medvěda," raději nepoužívejte.

Vo co komu de?

1. April 2010

V příštích dnech očekáváme v Praze nejen zvýšený pohyb agentů tajných služeb, ale také velké přesuny fanoušků z Edenu na Letnou a zpět.
Derby je vždy prestižní a vyhrocené. Leckdy se ho někdo snaží nějak ovlivnit, ale to, co teď vytáhli myslivci, to je trochu moc. Proč se do toho ...? Vždyť rybáři mlčí, i když se to v lize Kapry a kapříky jen hemží. Prozrazovat na hráče takové věci. Tomáš je trochu blázen, bla, bla bla, ale je to srdcař, ty vole, v jeho věku ty skluzy... A že si jde občas zchladit žáhu do lesa, vybít se na zvěři, no co, alespoň není agresivní na hřišti...
Moment... Aha... Jo takhle... Hm... takže vše je jinak, číst se zkrátka má pořádně a ne jen tak přelétnout titulky. Zvěř nezabíjí ten Řepka, ale ta řepka. Vyrůstá na jaře jako první, zvířata se jí přežerou a pak jim přestávají správně fungovat ledviny, plíce i játra, ztrácejí pud plachosti, dochází k poruše nervové soustavy, přichází trávící problémy, dehydratace, některé kusy oslepnou a dochází k hromadnému úhynu.
Myslivcům a Tomášovi se tímto omlováme (to však neznamená, že útočníkům Slavie už žádné nebezpečí nehrozí).

Už tam nestojí.

26. March 2010

V Anglii se s tím nemažou, zkrátka morálka nadevšecko. Naši politici se od zahraničních kolegů rádi učí, a tak bude v příštích dnech vykácena Stromovka. Co je jí platné, že přežila povodně i dva propady půdy při stavbě tunelu Blanka?
Mravokárci si mnou ruce, prý se takto zatočí se šmíráky a exhibicionisty. Ale co ta nebohá zamilovaná mládež? Doma rodiče, nové byty a hotely jsou drahé. Na to už úředníci nemysleli. Je to banda XXXXXXX, XXXXXX a XXXXXX XXXXX (autocenzurováno, autoři nechtějí přijít o funkce).

P.S. Abychom neskončili jako gruzínská televize, jasně zdůrazňujeme, že zpráva o kácení ve Stromovce je jen fikce a smyšlenka. Autorům není známo, že by se ve Stromovce souložilo. Také nepadl žádný strom. Až na ten Topol, ale to je jiný příběh.

Činy místo slibů...

18. March 2010

„Já přeci nesu politickou zodpovědnost!" Kolikrát už jsme tuto větu z úst různých politiků slyšeli? Většinou to bylo před volbami, ale po čase skutek utek` a s ním i jakékoli důsledky. Nechceme nijak podporovat režim v té zlé Koreji, ale tam na to jdou důsledněji. (Připouštíme, je to trochu totalitní, například v nedalekém Japonsku nechají zodpovědnou osobu svobodně spáchat harakiri).
U nás by se něco takového také hodilo. Politici by se nemuseli hned likvidovat fyzicky (i když...), ale stačilo by je nějak nadobro odstavit. Slibovals, měls úkol, zklamals? Už si neškrtneš.
A že by se témat našlo... Dálnice do Ostravy...Nazdar. ČSA...Sbohem. Gripeny...Mazej. Elektronické mýtné...Upaluj (ve smyslu běž rychle). Třinácté důchody...ani sem nechoď. Ale to by bylo dlouhé psaní.
Už by to něco takhle důrazného chtělo. Samotní voliči totiž nezvládají, zapomínají a už mnohokrát zklamali.

To jsme z toho celí nakřivo

10. March 2010

Zemětřesení v Chile bylo tak silné, že posunulo zemskou osu a zkrátilo den o 1,26 mikrosekundy. Někteří nad tím jen mávli rukou, ale zamysleme se hlouběji.
Jaká negativa tato skutečnost přináší?
- Méně si odpočineme (předpokládáme-li, že se zkrátila noc).
- Proděláme na jakémkoli časovém předplatném (např. roční a denní jízdenky na MHD, dvouleté smlouvy s telefonními operátory, pronájem pokoje v hodinovém hotelu atp).
- Zvýší se procento přenošených dětí.
- Drahé, dosud přesné hodinky budeme moci po pár letech (asi po třech tisících) vyhodit, protože nebudou ukazovat správný čas.
- Budeme i při dodržování doporučených denních dávek kalorií tloustnout.
- Za hodinu ujedeme méně kilometrů.
- Dezorientovaní tažní ptáci a trampové umrznou někde v Grónsku.
A co pozitiva?
- Všem se jednorázově zvýšila hodinová mzda (předpokládáme-li, že se zkrátila doba pobytu v práci).
- Politikům se zkrátí funkční období.
- Budeme se dožívat vyššího věku a půjdeme dříve do důchodu. Např. běžný třicátník odejde za stávajících podmínek cca o dvě setiny sekundy dříve. Může se to zdát málo, ale třeba bobisté nebo rychlobruslaři (podle Jyrky krasobruslaři) vědí, jak dlouhá a významná je to doba.

Šlápneš, jedeš.

1. March 2010

Šárka Záhrobská nám udělala radost a přivezla z olympiády medaili. Také hned viděla ty rozdíly. Oproti Kanadě není v Praze po sněhu ani památky. Začínají se objevovat nejen tráva, sněženky a bledule, ale bohužel také nepříjemné hromádky, které byly dosud milosrdně ukryté pod závějemi.
Městské části si s nevychovanými páníčky pořád neumí poradit, raději bojují proti kuřákům. Ano, kouření (i zbytky po něm) může být pro okolí otravné, ale ruku na srdce. Už vám někdy vadilo, že jste vy nebo vaše dítě šlápli před důležitou návštěvou na vajgla?

Jak máme fandit a potom chodit do práce?

22. February 2010

Starověké olympijské hry, to byla pohoda. Asi od roku 776 př. n. l. vždycky fanoušci přestali válčit (což byla obdoba práce) a v klidu se věnovali sledování sportovců. Po nocích slavili a tesali sochy vítězům. Země byla placatá a všichni byli spokojeni.
Až se do toho ve 4. století př. n l. začal vrtat Aristoteles. No vo co mu šlo? Jen tak si podal důkaz o tom, že Země je kulatá. Jeho pitomého nápadu se pak chytli jiní jemu podobní, a tak se mimo jiné stalo, že Kolumbus objevil Ameriku (a tedy i Kanadu).
Díky nim teď musíme, pokud si chceme užít atmosféru přímých přenosů, být vzhůru dlouho do noci nebo naopak vstávat nelidsky brzy. V práci jsme pak unavení a nevyspalí.
On ten pokrok je někdy pěkně na prd.

Každý si rád zabruslí - z Václaváku do Nuslí...

15. February 2010

...kromě Martiny Sáblíkové, která se teď velmi úspěšně prohání na bruslích ve Vancouveru. Malý český pavouček na bruslích vyfoukl na své „méně oblíbené" trati zlato všem těm holandským, kanadským a německým obrstehnům s hlavičkami.
Její cesta k vítězství připomíná film Rocky IV. Zatímco soupeřky trénují v krytých halách, Martina odmetá sníh na rybníku, tahá za sebou pneumatiky a leští prkno v předsíni. A vidíte, jde to.
Takže šup do sklepa pro brusle a hurá ven trénovat. Chodníky teď poskytují vhodných ledových ploch víc než dost.

Ruce vzhůru, jističe dolů.

11. February 2010

Jistě se shodneme na tom, že krást se nemá. Černí odběratelé elektřiny okradou poctivé platiče (nikoli ČEZ) ročně asi o 130 miliónů korun (což se v součtu za posledních pár let skoro blíží částce, kterou si za tu dobu vydělal ředitel ČEZu).
Sociálně smýšlející říďa se naštval a řekl dost, se zloději zatočíme. Tomu se nedá nic vytknout. Ale provedení se nakonec trochu zvrtlo. Republiku teď objíždí několik pracovníků oddělení netechnických ztrát (NTZ), parta „normálních zaměstnanců, elektrikářů", kteří provinilce odhalují. Vypadají jak zásahová jednotka, mají zbraně a vojenský výcvik.
Není důvod vyvracet tvrzení, že kontakt s neplatiči je často nebezpečný (kdo lže, ten krade, a kdo krade, ten může i zabít), ale na takové ptáčky je tu snad policie. Ta je státní a mohla by tedy snad ještě polostátní firmě helfnout, ne? Elektrikáři by si pak mohli dělat svou práci v klidu.

Hurá do Prahy, roztočit diety.

28. January 2010

Tak nás navštívili kontroloři z UNESCO (Radio Blanka informovalo). Budou chodit po pražské památkové rezervaci a posuzovat, jak moc je ohrožena stavbou tunelu Blanka. Cestu si mohli ušetřit, ale to by museli sledovat i jiné infokanály a ne jen výkřiky iniciativy Chceme pravdu o tunelu.
To je parta lidí s velice zajímavými názory. Z jejich webu (a přidružených článků) vybíráme:

„Blanka nenávratně poškodí střed města a památkovou rezervaci."
Považovat Letnou za střed města může asi jen zapálený rodák. Co se týče rezervace, Blanka zasahuje jen mírně její okraj. A hlavně... je to tunel! Ten není na povrchu vidět. Co říkáte na dvacet kilometrů tubusů metra, které vedou pod opravdovým středem města?

„Na vizualizacích nenajdete dnešní široký výkop jdoucí od Špejcharu na dno této vybetonované jámy."
Víte, když se kope tunel, tak se musí udělat díra. Ta od Špejcharu je už dávno zasypaná a jezdí po ní tramvaje.

„Na konci 80. let se ochránci přírody a Pražané odvážně postavili režimu, aby bránili Stromovku před hloubeným tunelem. Byli biti, zatýkáni, ale park jako zázrakem ochránili. O dvacet let později magistrátu vše prochází hladce. "
Ó, ten strašný magistrát. Dochází vám vůbec rozdíl mezi hloubeným a raženým tunelem?

„Přímo v srdci metropole vznikne dálniční tunelový tah na cestě z Norimberka do Drážďan, transevropská dálnice."
Samozřejmě, každý řidič rád opustí německé dálnice a udělá si stokilometrovou zajížďku, jen aby se projel Blankou.

„Magistrát kvůli betonářům vzal národu Letenskou pláň, a nazdar. "
Zase ten zlý magistrát. Národe, pochop, to je tunel! Až se vykope, tak se jáma zasype a ty budeš mít pláň... Ale dost, tohle nemá cenu komentovat. Nazdar.

Jen ať si to tady kontroloři prohlédnou. Proč si neudělat výlet, vždyť zasněžená Praha je tak krásná.

Kdybychom Rudu uměli kreslit lépe, taky bychom šli jezdit na saních

26. January 2010

O víkendu se ve Smržovce konalo Mistrovství ČR v jízdě na saních. Ve svých devětačtyřiceti letech ho posedmnácté vyhrál otec Rudy Pivrnce, Petr Urban. V jeho prospěch promluvila dokonalá znalost jeho domovské dráhy a vyšší hmotnost (i když s poněkud vysoko posunutým těžištěm.
Na svou třetí Olympiádu se však populární kreslíř nechystá. Nože na saních totiž brousí podle toho, kde mu je počůrá jeho pes. „Petr by ho musel po příletu do Vancouveru nechat měsíc v karanténě, takže ven by se dostal až po závodech. S kanadskými úřady se moc mluvit nedá, jen si vzpomeňte na víza. Takže jim na to s(píp) pes," řekl nám u piva Ruda. „Péťa zůstane doma a bude nadále naplňovat daleko vzletnější myšlenku, než je ta olympijská. Totiž, že sportem si má člověk dělat hlavně radost a žízeň!"
Zlatá slova.

Jak tygr bije o mříže...

20. January 2010

Nejlépe placený sportovec světa má problémy s manželkou. Nejspíše si špatně vyložila jeho prohlášení: „Zdolávat jednu jamku za druhou mě nesmírně baví. Nejradši mám osmnáctky." Hned ho obvinila z nevěry a sexuální závislosti.
A protože se to stalo v Americe, je okolo veliký skandál a chudák (on je tedy normálně boháč) zdravý Tiger skončil na odvykačce.
Sponzoři se od něj odvracejí, automobilka GM oznámila, že mu už nebude zdarma půjčovat své modely (přestože jich má plné sklady) a také žiletky si teď asi bude muset kupovat sám.
Aféra má dopad i na obyčejné hráče, kteří si chtěli vylepšit svůj handicap. Jejich manželky se začaly velice zajímat, proč tak často chodí na golf.
Pud je zkrátka pud a k jeho ukojení pouze dlouhé procházky po hřišti evidentně nestačí.

P.S. Pokud má někdo pocit, že zezadu nakreslená postava není dokonalá, tak vězte, že v tomto případě je to daleko lepší, než by byla perfektní kresba zepředu.

Je to umění!?

15. January 2010

Vypadá to trochu jako náčrt Kupkova obrazu Élévation, ale do takové výšky našinec nemíří.
Důvod vzniku tohoto nákresu je daleko prozaičtější. Náš kolega chce využít povánočních slev a chystá se zakoupit novou televizi. A vybrat tu správnou, to je umění.
Nejdůležitější je, aby se vůbec vešla na vyhrazené místo. Je potřeba si představit její skutečnou velikost, což není snadné. Sice si zjistíte úhlopříčku v cm (případně přepočítáte z palců), ale jak bude televize opravdu veliká? Navíc tu máte formáty 4:3 a 16:9. Naštěstí máme Offlineblog a můžeme malovat.
Teď už zbývají jen drobnosti, jako vybrat mezi plazmou, LCD a LED, dále pak DVB-T, DVB-S, HDTV, HD Ready, Full HD, HDMI, XD, DTV, SCART, Blue-Ray, MPEG-2, MPEG-4, USB, DVD, Bluetooth, DLNA, OPBH, TBC, atp.
Říďa nebude mít jednoduchou volbu, zvláště s jeho heslem: „Po Vánocích přece musí být všude k sehnání velký a kvalitní televize pod 10.000,- korun." Přejme mu štěstí.

P.S. Omlouváme se za špatně smazanou tabuli, ale zase jsme byli nějaký čas bez vody.
P.P.S. Doufáme, že příští rok už budeme mít k dispozici náš starý, velký Offlineblog. Říďa bude kupovat kuchyňskou linku.

A postavíme si huhuláka...

11. January 2010

Některé lidi zase překvapilo, že v zimě sněží. Nemyslíme teď silničáře, kteří dělají co mohou. Ani tisíce lidí, které díky promyšlené změně zákona musely najmout obce na odklízení sněhu na chodnících. Myslíme ty výletníky, kteří navzdory varováním „Pozor, napadne spousta sněhu" a „Pozor, bude foukat" vyjedou na větrné hradecké pláně, a pak si mnoho hodin čekání na vyprošťovací techniku krátí nadáváním na počasí.
Kosa je prostě všude. Teplota nezvykle klesla i v Americe na Floridě, kde teď kvůli zimě tuhnou leguáni tak, že se neudrží na stromech a padají na zem. Místo aljašského „Je zima, že se lámou psi v zatáčce" se teď může říkat floridské „Je zima, že padají leguáni."
A v takové zimě je nejlepší uchýlit se na nějaké teplé, dobře zásobené místo. Jen nezapomeňte místo pobytu nahlásit Horské službě, ať vás zbytečně nehledají v lavinách.

Looking for help launching your new project?

Leave us your contact info so we can connect.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.