20+ let spolu od webů po komplexní služby

Webové aplikace a portály

Během dlouhodobé spolupráce s O2 sahající až do roku 1999 se nám daří uspokojivě přinášet širokou škálu digitálních služeb. Od B2B portálu pro firemní zákazníky, přes web O2.cz, zábavu na webu a v telefonu v podobě původní O2TV (2023 migrace na jinou platformu) až po věrnostní program O2 Výhody.

Digitální televize

O2 TV s webovou i mobilní aplikací pro Android a iOS (spolupráce ukončena při migraci na globální platformu).

Web & O2 Výhody

Stojíme za webem O2.cz a za programem O2 Výhody.

Správa mobilních služeb

Přehledná správa služeb desítkám tisíc firemních zákazníků na jednom místě.

Společná cesta od roku 1999

Těsně před začátkem nového tisíciletí jsme navázali spolupráci s O2 (tehdy Eurotel) a postupně jsme pro klienta vytvořili privátní web pro tisíce zákazníků a také realizovali oficiální webové stránky, které provozujeme doposud a které mají milion návštěv měsíčně. V roce 2008 jsme vytvořili kompletní věrnostní program O2 Extra (nyní O2 Výhody), ve kterém jsme řešili kompletní dodávku služeb, včetně webu, mobilní aplikace i aplikace pro partnery. Pro firemní zákazníky O2 jsme vytvořili v roce 2012 v rekordně krátkém čase robustní B2B portál s mnoha integracemi. Firmy v něm mohou jednoduše nakupovat telefony, SIM s tarify a službami, ale i notebook, tablety nebo modemy. Portál tak pomohl několika desítkám tisíc firmám automatizovat procesy.

Použité
technologie
Kotlin
Swift
JavaScript
Scala

Televize všude s sebouV Etnetera Core stojíme za původním projektem O2 Videotéka a O2 TV pro několik platforem. Vytvořili jsme celý frontend a při tvorbě jsme použili webový framework Play a programovací jazyk Scala, přičemž backend byl napojený přímo na O2 a partnera nangu.tv. Provozovali jsme i slovenskou mutaci aplikace. V roce 2023 klient O2 postupně přechází na novou globální platformu, na jejímž vývoji už nespolupracujeme.

Na naší dlouholeté spolupráci si asi nejvíce vážím velmi otevřené komunikace a toho, že se nám daří navazovat spolupráci v týmech na úrovni konkrétních lidí a ne jen projektů nebo rolí. To nám umožňuje průběžně weby a mobilní aplikace O2 rozvíjet a také čelit mnohým výzvám digitální transformace.

Aleš Krejčí
Digital Innovation Manager, O2 ČR