Největší mobilní projekt v ČR

Mobilní aplikace

Jako dlouhodobý partner ŠKODA AUTO spolupracujeme na komplexní mobilní aplikaci pro uživatele vozů ŠKODA, která sjednotila všechny hlavní aplikace české automobilky do jedné. V rámci realizace se jedná o největší projekt mobilního vývoje nejen v rámci Volkswagen Group, ale i obecně v regionu střední Evropy. Vývoj řídíme plně agilně ve frameworku LeSS pro vyškálovaný scrum.

Největší mobilní vývoj

v regionu střední Evropy.

30 tisíc recenzí

a 4,3 hvězdy v App Store.

All-in-One

aplikace.

Nastavení LeSS i technologický leadership

Na nové generaci aplikace pro řidiče vozů ŠKODA spolupracujeme s klientem ŠKODA AUTO i dalším dodavatelem. V nejvytíženější fázi pracovalo na projektu na sto lidí. Pro dodání aplikace a její následný rozvoj tak bylo nutné dobře nastavit synchronizaci mezi desítkami vývojářů, scrum masterů i analytiků napříč dodavateli. Kromě nastavení projektového řízení jsme se také zásadně podíleli na doporučení o technologickém směru (architektuře) projektu, v jehož jádru je využití chytrých funkcí elektrických vozidel.

Použité
technologie
Kotlin
Swift

Tři aplikace v jedné

Nejzásadnějším úkolem v projektu pro ŠKODA AUTO bylo spojit tři samostatné aplikace (ŠKODA Connect, myŠKODA app, OneApp) do jedné - MyŠKODA. Kromě standardních odlišností mobilních platforem se navíc jednotlivé modely vozů ŠKODA mohou připojovat odlišnými způsoby, což musíme v aplikaci chytře řešit.

Aplikace MyŠKODA je dalším milníkem v digitalizaci vozů ŠKODA i českého automotive segmentu. Oceňujeme technologické i projektové know-how, které do tak rozsáhlého projektu vložila právě Etnetera a věříme, že aplikace MyŠKODA bude pro řidiče všech modelů ŠKODA platformou zvyšující bezpečnost jízdy i řidičský komfort,

Martin Preusker
mluvčí ŠKODA AUTO a. s.