Pojištění jednoduše a kompletně digitálně

Webové aplikace a portály

Se společností Allianz jsme spolupracovali od roku 2010. Za dobu naší spolupráce jsme v Etneteře pro klienta vytvořili nejen webovou prezentaci, ale i několik webových portálů. Zmínit můžeme portál pro prodej online pojištění nebo portál pro obchodní zástupce. V současné chvíli z naší strany probíhájí supportní práce.

Přehledný přístup napříč portály

MojeAllianz nebo portálu pro obchodní zástupce.

Web za 3 měsíce

vytvořit umíme.

Řešení správy obsahu

v našem nástroji jNetPublish.

Portály i zbrusu nový web

V roce 2010 Etnetera u klienta Allianz přebrala jeho stávající aplikace, které jsme následně začali rozvíjet. Díky spolupráci tak po úspěšné pilotní fázi Allianz spustilo klientský portál MojeAllianz, který lidem umožnil na dálku spravovat pojistné smlouvy, měnit na nich osobní údaje a mít detailní přehled o platbách za pojistné. Následně jsme během tříměsíčního sprintu s klientem navrhli a naprogramovali online prodej pojištění a následně jsme se zaměřili i na portál pro obchodní zástupce. Rok 2013 byl pak ve znamení zbrusu nového webu, který nevycházel z centrální šablony, ale vytvořili jsme jej ve specifickém designu a jako systém pro správu obsahu jsme využili náš vlastní jNetPublish.

Použité
technologie
No items found.

Jednoduše a v mobilu

V dalších letech jsme se v Etneteře zaměřili především na rostoucí procento mobilních přístupů a logicky jsme v roce 2014 spustili první verzi mobilního webu. Důraz jsme kladli především na komunikaci s pojišťovnou, intuitivní vyhledávání poboček a servisů a možnost nahrát fotografie pojistné události přímo z telefonu. V dalších letech pak náš dedikovaný tým zajišťoval analýzy uživatelské chování, optimalizaci funkčnosti či jiné supportní práce.

S roce 2016 jsme se pak stali dodavetelem sjednoceného UX pro všechny produkty Allianz a k nim příslušné online formuláře. Mezi první projekty patřily Autopojištění a Pojištění majetku. Dále jsme vytvořili řešení pro online pojištění iDomov.

Allianz spolupracuje s firmou Etnetera dlouhodobě v oblasti vývoje a správy online prodejních aplikací a webových stránek. Obsahově se jedná jak o drobné úpravy, tak o dlouhodobější projekty. Na spolupráci oceňuji zejména odbornost a aktivní přístup ze strany pracovníků firmy Etnetera. Sami totiž často přicházejí s návrhy na vylepšení a doporučují optimální řešení pro naše klienty. Moje celkové hodnocení naší vzájemné spolupráce je proto velmi pozitivní.

Pavel Martynek
bývalý marketingový ředitel, Allianz