Virtuální reality | Etnetera

Virtuální reality

Než se váš produkt vydá do skutečného světa, zkuste ho ve světě virtuálním.

Proč se stala virtuální realita tak výrazným trendem posledních let? Odpovědí je hned několik. Dovoluje uživateli vizualizovat koncepty dříve, než je nutné vynaložit náklady na jejich výrobu. On si ho tak může lépe představit v širším kontextu, spatřit případné nedostatky ještě v rané fázi návrhu a ihned vyzkoušet alternativní varianty. Prototypování se tak stává rychlejší a levnější.

Souvisejícím pojmem je realita rozšířená - anglicky “augmented reality” nebo jen zkráceně AR. S ní je možné přidávat virtuální předměty do reálného světa, nejčastěji skrze displej telefonu. K vytvoření věrohodného dojmu virtuální reality (zkr. VR) je potřeba komponent o něco více: kvalitní brýle, které přenášejí obraz uživateli, soustavu senzorů snímající pohyb postavy a výkonný počítač s optimalizovaným softwarem, který všechna tato data zpracovává.

Tady v Etneteře se již dlouhá léta věnujeme vývoji pro VR i AR. Základním kamenem našich projektů je osvědčená platforma Unity, která umožňuje rychlý vývoj aplikací. Nebráníme se ani dalším nástrojům jako je například Unreal engine.

Mezi projekty, kterými se můžeme pochlubit, patří ŠKODA Asistent. Ten přináší uživateli možnost usednout do reálného vozu a s pomocí brýlí pro VR prohlížet a dotykem interagovat s jeho asistenčními funkcemi. Dále jsme pomohli České spořitelně lépe si představit jednu z jejich nových poboček, která měla teprve vyrůst a ušetřit ji tak nemalé náklady. Zástupcem na poli AR je potom aplikace Kinesis 2, která dokáže s pomocí speciálních plakátů zobrazit a rozpohybovat v prostoru dodané 3D modely.

Ani tady však nekončíme. Možnosti VR jsou neomezené. Virtuální realita pomáhá vizualizovat různé varianty vozu, které doposud nesjely z výrobní linky, projít si redesignovanou budovu bez jediného zásahu dělníků, proškolit zaměstnance v rizikových situacích bez reálného nebezpečí. Velký potenciál vidíme v těžkém průmyslu, kde není v reálném světě vůbec snadné ukázat všechny stroje i s jejich různorodým příslušenstvím.

VRána k VRáně sedá

To, co činí náš koncept silný a jedinečný je synergie v rámci Etnetera Group. Sesterská společnost VRgineers vyvinula unikátní brýle XTAL, které díky vysokému rozlišení 5K umožňují maximálně vtáhnout uživatele do zážitku. Největší prostor pro VR v Evropě, Virtuplex, zase dovoluje zažít volnost pohybu a pocit jako nikde jinde. V samém srdci je potom Etnetera, která vlévá krev do žil virtuální realitě.
 

Rozjedeme váš nový projekt společně?

Zanechte nám svůj kontakt a my se vám rádi ozveme.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.