Upekli jsme cookies. Dáš si s námi?

Mmm, ty voní! Na našem webu jsme upekli cookies a budeme rádi, když si dáš s námi. Používáme je nejen k tomu, aby náš web správně fungoval, ale také k anonymní analýze údajů toho, kde všude na našich stránkách mlsáš. Tak co, máš chuť?

Chceš znát ingredience? Podívej se na náš recept.
Chceš znát ingredience? Podívej se na náš recept.
AUTOR
Dalibor Pulkert
18
.
11
2015
|

3. Videocast: Agile & Jiří Knesl

V rozhovoru Jirka Knesl sdílí své Lean zkušenosti nabrané praxí i mentorstvím. Bavíme se o fungování větších firem, ale i menších startupů. Jaké používá techniky při hledání problémů? A jak je následně řeší?

Jirka Knesl si říká “IT řešitel problémů”. Když hledá jádro problému, používá simplistickou metodu 5x Proč z Japonska (podívejte se na příklad v čase 8:50).

Když se snaží vylepšit určitou část procesu, bere si na pomoc MECE (mutually exclusive and collectively exhaustive) od firmy McKinsey. Dál velmi často doporučuje klasický Demingův cyklus. To a mnoho dalšího v rozhovorech.

Programátoři nejsou jen bytosti, které přetavují kávu ve zdrojový kód.Jiří Knesl

Odkazy zmíněné v rozhovoru:

  • joelonsoftware.com
  • managementmania.com/cs/deminguv-cyklus
  • wayra.co - bohužel zavřený, přestože byl koncepčně velmi dobře pojatý
  • dispatchingo.com - starým dispečinkům zvoní hrana

PS: Když jsme rozhovor natáčeli, ještě nebylo zveřejněno, že Wayra bude ukončovat svou činnost. To je nám samozřejmě líto a my přejeme Jirkovi ať najde alternativu, kde své know-how bude předávat i nadále.

Přečti si taky