Upekli jsme cookies. Dáš si s námi?

Mmm, ty voní! Na našem webu jsme upekli cookies a budeme rádi, když si dáš s námi. Používáme je nejen k tomu, aby náš web správně fungoval, ale také k anonymní analýze údajů toho, kde všude na našich stránkách mlsáš. Tak co, máš chuť?

Chceš znát ingredience? Podívej se na náš recept.
Chceš znát ingredience? Podívej se na náš recept.
AUTOR
Vít Urban
17
.
8
2020
|

Spojení auta a telefonu je opět o něco elegantnější

Před nedávnem jsme vydali zásadní update aplikace ŠKODA Connect, která slouží jako místo, kde má řidič celé své auto pod palcem.

Aplikace nabízí široké možnosti ve spojení s vozem ŠKODA, které se odvíjí od konkrétního modelu. Uživatel má kompletní přehled o svém voze skrze chytrý telefon či hodinky a zároveň může ovládat některé z jeho funkcionalit. Co všechno taková aplikace dokáže a s jakými výzvami jsme se museli potýkat? Pojďme se na ně podívat blíže.

Aplikace zjednodušuje některé procesy a zpříjemňuje tak uživateli celý zážitek spojený s jeho automobilem.

  • Vždy připraveno k použití. Ještě než řidič usedne za volant, už má puštěnou klimatizaci, doma naplánovaná trasa mu svítí na palubovce a jeho vůz je plně nabitý. Vše si může na dálku připravit na přesně stanovený čas, kdy potřebuje vyrazit.
  • Zamykání a odemykání automobilu. Zapomnětlivost už není překážkou. Přes aplikaci lze nejen zkontrolovat uzamčení vozu, ale v případě potřeby ho na dálku zamknout či odemknout.
  • Upozornění na nečekané události. Pokud je v autě aktivovaný alarm, uživatel dostane okamžitě upozornění skrze e-mail či aplikaci v případě nečekaných událostí.
  • Všechna data na jednom místě. Záznamy o všech jízdách i jejich spotřebě najde řidič přehledně přímo v aplikaci.
  • Poslední pozice parkování. Díky funkci, která rozhouká a rozbliká auto, už nebude nutné prohledávát celé parkoviště.

Seznam funkcí je samozřejmě mnohem delší, jejich kompletní výčet lze nalézt zde.

(Aplikace je již dostupná v App Store a Google Play - tisková zpráva)

škoda_connect_single_mockup

V souvislosti s tímto projektem jsme byli postaveni hned před několik výzev. Mezi největší z nich patřilo naskočení do frameworku LeSS. Naškálovaný scrum, čítající několik desítek lidí, důkladně prověřil naši schopnost komunikace a kooperace se ŠKODA AUTO i ostatními společnostmi v rámci multi-vendoru. Další náročným úkolem bylo najít přes 40 kvalitních vývojářů ve velmi krátkém čase.

V současné době pokračujeme na rozšiřování funkcionality a společnými silami se snažíme posunout uživatelský zážitek ze spojení telefonu a automobilu na novou úroveň.

Přečti si taky