Etnetera a.s. opět dosáhla rekordního obratu, pokořila 213 mil. Kč | Etnetera
Menu

Etnetera a.s. opět dosáhla rekordního obratu, pokořila 213 mil. Kč

Společnost Etnetera a.s., přední český hráč na poli zakázkového vývoje webových a mobilních aplikací, potvrdila růst svých finančních výsledků. Její obrat ve fiskálním roce 2016 meziročně stoupl o 18 % a dosáhl 213 mil. Kč. Provozní zisk vzrostl meziročně o 8 % na 35 mil. Kč. Kromě čísel slaví letos firma se 150 zaměstnanci také 20. narozeniny.

V roce 2016 se společnost soustředila na rozvoj stávajícího portfolia a růst v oblasti mobilního vývoje. Etnetera mimo jiné dokončila mobilní aplikace pro společnost Fortuna či ŠKODA AUTO. Své portfolio rozšířila o významné klienty z finančního sektoru, např. Českou Spořitelnu, Air Bank či ČPP Servis.

 

Už 20 let se držíme jednoduché strategie: preferujeme dlouhodobá partnerství a kvalitně odvedenou práci před skokovým růstem. Občas se ale bohužel stáváme svědky toho, že firmy upřednostní nejnižší nabídkovou cenu bez ohledu na rozsah a kvalitu řešení. I to je jeden z důvodů, proč nyní chceme hledat nové klienty v zahraničí. K jejich akvizici by měl nejvíce přispět náš mobilní vývoj či nástroj pro zátěžové testování Smartmeter.io,komentuje situaci Martin Palička, výkonný ředitel firmy Etnetera.

 

„Věříme například projektům s využitím služeb OTT (Over The Top). V této oblasti máme za sebou úspěšný projekt Viaplay ve třech baltských zemích. Dalším tématem pro klienty je zvyšování komfortu a loajality zákazníků, k čemuž může velkou měrou přispět moderní selfcare portál. Jeden takový jsme právě spustili pro společnost Veolia. Jako investici do budoucna vnímáme naše aktivity v oblasti virtuální reality nebo IoT (Internet of Things),” dodává Palička.

 

Kromě byznysových cílů klade firma také velký důraz na nábor správných lidí a firemní kulturu. Po 5 letech zkušeností s principy svobody v práci našla rozumný mix volnosti a organizace zaměstnanců. Integraci nováčků Etnetera podporuje častým pořádáním interních akcí. Největší oblibě se těší TechLunch, během kterého lidé společně obědvají a diskutují na zvolené technologické téma. Populární jsou i Snídaně s kořeny, kdy se “staří kmeti” ve vyprávění vrací do minulosti a seznamují služebně mladší kolegy s historií firmy.

 

Etnetera nepodporuje jen vlastní aktivity. V roce 2017 se stala hlavním partnerem projektu Science Café. Tento cyklus neformálních diskusí s vědci, který se nejčastěji odehrává v prostředí kaváren, boří bariéry mezi vědci a veřejností. Dlouhodobě také spolupracuje se spolkem Jeden na jednoho, který pomáhá zrakově postiženým při jejich integraci do sportovního života široké veřejnosti. Kromě finanční podpory se zaměstnanci Etnetery účastní závodů jako traséři.